Pinguini, randunici, tavane si diete

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Eu va zic drept..ca electrosimularea asta imi pare o corectia lenii de a face minimum de efort.
Eu am o prietena care face sport constant,cu raspundere de ani de zile ...arata super si are 50 de ani. Nu are fir de grasime pe burta.
Eu de aceeasi ani de zile nu fac mai nimic..acum nah..cum sa arat ca ea, nu? Prietena mea cu electrostimularile, la fel ca mine ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

De exemplu, in afara de contractii musculare, aparatele de top induc si alte tipuri de miscari (contractie in trepte, contractie intrerupta, torsiune musculara-asta iti stoarce muschiul ca pe un prosop pentru eliminarea lichidelor interstitiale).


Da, cu Ultrapro m-am jucat eu vreo 2 ani, 3 sedinte / saptamana. 0 rezultate, dar ma simteam bine in timpul sedintelor Bine, nu atat de bine precum prietena Vivianei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cricor

Eu am o prietena care face sport constant,cu raspundere de ani de zile ...arata super si are 50 de ani. Nu are fir de grasime pe burta.
Eu de aceeasi ani de zile nu fac mai nimic..acum nah..cum sa arat ca ea, nu? Prietena mea cu electrostimularile, la fel ca mine ....


Eu sunt de acord cu tine.
O saptamana de sport imi da rezultate MULT mai bune decat ani de elctrostimulare... Cu asta am spus tot

(repet, e experienta mea, la altii probabil functioneaza si electro )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Raspund eu ... Pentru ca probabil nu face minuni la 100 kg. La greutatea asta se slabest si ce incepe sa atarne in urma slabitului, se stimuleaza ... Acum imi pare rau ca nu am avut discutia asta mai devreme ... Am venit 2 ani la rand in tara, puteam si eu macar sa incerc.

Rufus, mie imi pare ca scrii cu foarte multa placere de tratamentele astea, poate ar trebui sa revii in bransa, de cat timp te-ai desprins ?
Sunt sigura ca stii mai bine ca mine, dar e imposibil sa nu fie un business de succes. Poate gresesc, dar ce lipseste in Rom este atitudinea asta fata de client ... cum sa spun, sa-l faci sa aiba incredere in tine si la rateuri sa-l compensezi cu mici atentii. Aici, parca maimult si ca in Europa, nu supravietuiesti daca nu te faci pres in fata clientului.

Viv, inteleg ca Celcesforaie e constient de zgomotele pe care le doarme ? Ca al meu zice ca exagerez ... Cand l-am inregistrat a zis ca nu e asa de rau, si parca da, pe telefonul meu nu se zguduia nimic asa cum mi se zguduiau mie nervii in timpul noptii. Dar eu m-am prins de figura, daca adorm inaintea lui m-am scos

Apropo de dormit, azi noapte am bagat o insomnie ... Complet aiurea, am dormit pana la 1:00 cand am decis sa ma trezesc si sa prives intunericul. Apoi am luat IPadul si pana la 4:00 AM am citit forumul... Am citit tot subiectul ala cu Secret Santa, de la prima pagina . Nu ca afost al meu, dar chiar ca a fost o atm frumoada acolo ...m-am culcat cu parere de rau ca au trecut sarbatorile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Ladies, dietoase si sportive, sa va povestesc:

azi, PA day, adica nu merg copiii la scoala. Au fost momiti la casa de peste drum (bunici) cu lego nou, asa ca ne-au dat cu flit si s-au mutat acolo de ieri dupa scoala.

Husbandul anuntase cu tam-tam ca se duce la antrenament, asa ca bantuiam aiurea prin casa intrebandu-ma cum a dat norocul peste mine de sunt singura de la 8 pana la 11, pot sa fac ce vreau eu, nu am de alergat pruncime la culcat, pot sa ascult muzica la max si sa ma prostesc... vezi sa nu.

jumatatea s-a lenevit de mers la sala lui. Am decretat ca mergem impreuna la inot, de la 9. dar imi era cam frig, asa ca am intrat rapid in cada sa fac o baie buna din aceea recomandata la toate topicele mamelor stersate si de-feminizate in incercarea de a-si recupera feminitatea si sotii (sa ne intelegem, eu incercam sa recuperez doar caldura pierduta, da? :D)

am iesit din cada rosie si fiarta, deloc energizata si feminizata si am parcurs ca prin gand traseul cada-pat, unde m-am infipt intre asternuturile calduroase mormaind: mergem maine dimineata la inot. Si asa am adormit eu fericita la 9 seara.

good, deci cine mai spune ca unei mame scapate de datorie ii trebuie bai calde aromate si senzuale si tavane cu pahare de vin ia o stanga directa in freza din partea mea, ca habar n-are ce vorbeste. Somnul, doamnelor, rulz

bineinteles ca dimineata am dormit si AM VISAT doar ca merg la piscina, dupa care in criza de timp am ars pranzul copiiilor (pasta cu 3 branze si-o smantana) care au anuntat ca vin azi acasa sa manance la pranz.

anyway, azi sunt pastoriti sotul bunicii juma' de zi, apoi de fratele jumatatii cealalata jumatate. Sunt curioasa cum or sa se descurce barbatii astia cu hranitul copiiilor mei carora mama lor le-a lasat spaghete arse pe post de mancare buna.

dar nimic nu-mi strica ziua si privesc cu incredere spre seara ce urmeaza, cand indivizii mici cu ochi rotunzi vor fi iar in deplasare, iar noi avem in plan The Life of PI.

spor la diete, electorcutari si sporturi, eu am decretat ca TODAY IS GONNA BE A WONDERFUL DAY,

cu dedicatie rall :)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

Citat:
citat din mesajul lui Rufus


Personal, ca remodelare corporala nu vad ceva mai spectaculos ca electrostimularea musculara, in multiplele ei aplicatii, cu unele adjuvante (ultrasunete, vaacum) dar astea sunt deja extra si nu musai eficiente la toata lumea.


La mine toate trei au fost cu 0 rezultate. 0! Multiple aparate, perioade, saloane, programe, intensitati (am facut si la intensitate maxima). 0 si mii de euro aruncati, la propriu.

M-am mai desteptat de atunci (nu spun ca ele sunt prostii ci doar ca pe mine (si pe 2 prietene) nu functioneaza deloc).

Si apoi, sunt atatea vedete grase care si-ar permite un aparat performant de electrostimulare in dormitor. De ce totusi atatea burti, operatii, spandexuri etc?


La 30000 de euro un aparat...mda....
Degeaba faci electro daca mananci cat un vanghelion intreg.E un ansamblu de metode...trebuie si regim...pai 44 de kg credeti ca s-au dus cu saptamana de sport?

Cu trei ani de proceduri,alimentatie sanatoasa,cu efort,conduita stricta privind alimentatia.....e complicat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Eu am intrat la dieta fara sa vreau : am gripa. Acum, sunt bine, cat de cat, dar pofta de mancare a cam disparut.

Imi place tare mult titlul : Pinguini, randunici, tavane si diete





allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aqai

eu am decretat ca TODAY IS GONNA BE A WONDERFUL DAY,

cu dedicatie rall :)


It is

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Degeaba faci electro daca mananci cat un vanghelion intreg.E un ansamblu de metode...trebuie si regim...pai 44 de kg credeti ca s-au dus cu saptamana de sport?


Sa stii ca nu esti prima care incearca sa puna vina pe mine.
Nu, de pe la 16 - 18 ani mananc "de regim". Bine, ca dupa un timp a devenit pur si simplu modul in care mananc, fara sa depun vreun efort anume

Asa cum eu am acceptat ca pe unele persoane functioneaza, trebuie sa accepte si restul ca pe mine nu, deloc Si asta fara sa mananc un "vanghelion" (ce e aia, apropo? )

allinta, gripa e si pentru mine "dieta" cu cele mai bune rezultate. 7 kg intr-o saptamana, la mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Rall, 7 kg intr-o saptamana ?! Cred ca nu ai mancat nimic, ai baut doar apa.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput