CUMNATA- O BELEA

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

ally tu de 2 ani iti tot incropesti planuri serioase pentru voi si el nimic, huh?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaib spune:

1. E clar ca nici tu nu incerci sa imbunatatesti situatia cu sora lui.
2. Daca de 8 ani de zile el tot nu vrea sa va casatoriti, nu cred ca e devina sora lui si nici nu cred ca isi v-a reconsidera pozitia. Eu cred ca dai vina pe sora lui pentru impasul in care ai ajuns in relatia cu iubitul tau. Daca el chiar voia sa te ia in Franta, te lua.
3. Cred ca e momentul sa fi sincera atit cu tine cat si cu el daca inca mai speri ceva de la relatia asta. Cand vine acasa poate ar trebui sa-ti iei inima in dinti si sa vedeti daca exista sau nu un viitor pentru voi. Stiu ca nu vrei sa auzi dar s-ar putea sa-ti pierzi timpul degeaba si sa-ti ratezi sansa de a intalnii pe cineva care chiar sa-si doreasca o familie cu tine. I-ai dat 8 ani, cat mai are nevoie sa se hotarasca?
4. Nu-i mai vorbii de rau sora, ca nici tie nu ti-ar place sa ca el sa vorbeasca urat de ai tai. Sentimentele astea de animozitate se simt si fara cuvinte. Poate de-aia nu ai reusit in 8 ani sa cladesti o relatie cu sora lui. Poate ea e chiar rautacioasa, dar tu trebuia sa faci un efort sa o accepti asa cum e de dragul lui, mai ales ca nu statea cu voi, si poate lucrurile stateau altfel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALLY82 spune:

multumewsc mult de sfaturile voastre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Citat:
citat din mesajul lui pitzinuca

ally tu de 2 ani iti tot incropesti planuri serioase pentru voi si el nimic, huh?
_



vazand subiectul vechi, cred si eu ca de fapt asta e miezul problemei.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany

Citat:
citat din mesajul lui pitzinuca

ally tu de 2 ani iti tot incropesti planuri serioase pentru voi si el nimic, huh?
_



vazand subiectul vechi, cred si eu ca de fapt asta e miezul problemei.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,

empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum



Da,da plus gelozia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Ally, pe tine de fapt, te deranjeaza ca el merge la sora-sa, sau ca nu te cheama si pe tine? Ca daca te deranjeaza ca merge la ea, e grav. Eu nu inteleg. Si sora-mea si-a lasat copiii si barbatul o luna intreaga si a venit sa stea cu mine. Si pe cuvant ca nu s-a suparat cumnatul meu. Nici macar fetele si fetele au 9 ani si 5 ani. Ea e mai mare decat el cu 10 ani, poate ea a avut grija de el, ca zici ca ea a zis ca daca nu era ea, acum el nu ar fi cum e; poate e un mare respect si mare iubire de frate-sora (asa cum ar si trebui sa existe) intre ei. Doar ptr. ca tu si fratele tau nu sunteti la fel de apropiati, nu inseamna ca trebuie sa bagi tu hara intre ei, sa-i indepartezi pe ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Avem pe aici despre asa ceva:

http://www.desprecopii.com/info-id-7547
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168108
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=26311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Eu cred ca ,cumnata belea esti tu

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Ally, cred ca iubitul tau este inca foarte tolerant cu tine. Tu ar trebui sa-ti schimbi perceptia fata de aceste probleme, daca vrei ca situatia sa se imbunatateasca intre voi 2.
Este foarte urat sa postezi asemenea lucruri despre o persoana, cu atat mai mult cu cat pentru acea persoana, imaginea este un lucru foarte important in cariera sa...
Daca persoana despre care vorbesti este Angela Gheorghiu, trebuie sa spun ca este intr-adevar o diva si o femeie deosebita, o artista in adevaratul sens al cuvantului.
Tie o sa-ti dau o steluta. Am voie, da?




_
Tratament Anti-Cancer - 24 Brevete Medicale Internationale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALLY82

poate nu am fost destul de exacta.
ea il tot cheama la el. oare chiar nu conteaza ca ma doare de cate ori pleaca. cica il cheama ca ea nu are pe nimeni acolo care sa o aplaude. si el o vede undeva sus, pe un piedestal. nimeni nu este mai presus de ea. cand e aici acasa el, noi ne intelegem bine, dar cand pleaca acolo se schimba situatia, si nu cumva sa spun ceva de ea ca iese urat.
ce sa fac? nu vreau sa-l pierd pe el.


Tu esti geloasa pe relatia dintre el si sora lui !
Mare ghinion pe tine ca iubitul tau are o sora, careia ii pasa de el si il iubeste.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput