Juniori de Iulie - August 2004 * (108)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Fi`mea a luat B la cunoasterea mediului la MI. Era tare tuflita si nervoasa, io i-am spus sa-mi dea sa semnez si gata, ca asa after e degeaba agitatia si daca vrea FB sa puna osu` la invatat animalele alea :-)
La romana merge ok, a inceput sa-i placa si la mate ca deh, exersand din culegere, merge mult mai rapid si-i pica fisa si devine usor si acolo.
Dar scrie urat, neica, urat. Doamna ii mai scrie cate una cu rosu sa scrie mai frumos ... asa ca speram ...
Eu ma bucur ca merge cu mare, mare drag la sport, nici nu visam.
La pictura se merge acum acasa la profa si ea, artist adevarat, i-a lasat sa picteze pe perete ... asa ca sunt lesinate toate grupele :-)
Azi la chitara invata "Pleaca" de Vunk&Co, la alegerea ei :D
Per ansamblu ma minunez pe ea, e constiincioasa si merge cu drag peste tot.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Cristal, sanatate multa la voi Sa nu mai aiba Maria probleme cu burtica !
Marina, succes lui Mitzu la evaluare
Leeloo, ce ma bucur ca mergeti in asa o vacanta frumoasa
Rox, cum am zis, macar corect sa fie, daca i urat scrisu` ala :D Speram, speram :D
Kim, cum esti cu analizele ??? ???





Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

si al meu a fost pedepsit acum 2 zile ca nu si-a notat tema...deja era a doua zi la rand....

hai ca poate nu va mai doaare burtica:)

Daria , am repetat eco..deci am acel nodul , am de facut eco la 6 luni, hormonii sunt ok semn ca tiroida functioneaza inca normal..sa vedem cum evolueaza in timp...merci de intrebare

vad ca acum ii piseaza cu idei principale..si apoi povestire dupa..Luca a luat B ca la mijlocul povestii...a bagat dialogul..Asa ca exersam acasa pe povesti scurte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Kim, ma bucur tare mult ca esti ok, macar te poti linisti un pic



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

la noi e circoteca cu tema. daca uita eu sun la o prietena, fosta colega de scoala, acum colega de mama iar altii noteaza altceva, asa ca de obicei ne consultam vreo 3-4 mamici sa ajungem la tema completa. rasu' lumii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Multumesc pentru urari. Maria a fost azi okay, fara dureri de burtica!

Noi avem noroc cu doua fetite din vecini care-s constincioase...
Dar de ceva vreme da rateuri mai rar, ptiu, sa nu-i fie de deoki!Buna si "persecutia" la ceva, indiferent ca e pentru scris, mate sau cumintenie...
Una peste alta, sunt copii.
John ma ia cu "auzi, daca le povestesc eu ce faceai tu cand erai micaaa..." (recunosc ca pe langa mine Maria e ingeras)
Si cu "pai noi nu am lucrat impreuna cat lucreaza copilul asta!"...si asta e drept, dar erau alte vremuri...alte frici, alte posibilitati de "pierdut timpul"...in fine...Intram in alt subiect :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

eu i-am explicat ca eu NU sun pe nimeni pentru teme...am sunat o data...apoi la d-na..si cu asta basta...nu stie..se duce cu temele nefacute , este fix problema lui, nu vreau sa fiu mereu back up lui...


nu ziceti nimic de romana...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ai vostri se plang de dureri de picioare ???
Or fi de alea de crestere ?
Ca la febra musculara zice ca o doare altfel, dar serile zice ca o doare pe dinauntru :(

Kim, ce la romana ?!
De teme nici io nu ma interesez, are din culegeri, cun mediului, engleza, ca la after merg alea de roma + mate; e treaba ei, i am spus si suporta consecintele in clasa in fct de prof cu buline negre etc.


(azi dimineata am avut amandoo un shoc: a vrut sa si puna blugii rosii, masura 140 si nada, ii sunt scurti la craci si si la dos )


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Maria, care e altfel construita, nu se plange.
Oana in schimb, care e mai filiforma, se plange tot timpul...Pana acum nu m-am panicat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Fratilor... am scris eu un mesaj acum doua zile, dar vad ca n-a ajuns pe site!

frumoasa petrecerea Evei, atat imi amintesc !!

In rest, Lia trebuie sa faci un efort (stiu ca e nasol ca nici mie nu-mi vine sa ies din casa cateodata) sa iesi la plimbare in fiecare zi cu fata. vei vedea o mare diferenta.

Apoi despre dormit, la mine cel mare doarme singur, cel mic a disperat sa doarma cu mine, ma verifica, ma asteapta... doar ca el nu plange, el pur si simplu asteapta... daca vin in 3 ore in pat, el 3 ore sta si se uita in tavan.

Daria, si al meu se plange de dureri de picioare si de articulatii, mai ales in perioada antrenamentelor intensive. E normal pentru copiii care fac sport de la un numar de ore de sport in sus. Dar la fel de normal este ca aceasta durere sa nu dureze mai mult de cateva ore, se cheama "positive training pain" in sport, poti sa cauti pe goagl. Daca durerea persista constant de la o zi la alta, trebuie sa vezi despre ce e vorba: fie s-a accidentat, fie supraantrenament (greu de crezut) fie lipsa de minerale. Se mai intampla cateodata si la copiii care nu fac nici un fel de sport sa experimenteze dureri de crestere. Daca durerea apare seara la culcare si a doua zi a disparut, atunci nu e nici o problema. Imi inchipui ca nu face mai mult de 10 ore de sport pe saptamana.

http://www.appliedsportpsych.org/Resource-Center/Athletes/Articles/paintolerance




Mergi la inceput