Juniori de Iulie - August 2004 * (108)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

"sunt destept si pot orice" . super mantra!!!

Gabi, cu cine zburati? ca mi se pare super pret 600 de eur 4 persoane!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Voi stiti ca probleme ca mine cu Luca 2.5 ani ...nu a avut nimeni, si asta din cauza incapatanarii noastre de a nu dormi copilul cu noi...

Acum doarme la el in camera...cu conditia sa nu inchid usa la el!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Apropo de nimic...

Nu stiu cine mi-a trimis, dar zau ca-mi vine sa mai fac un bebe atunci cand privesc asta:
http://www.youtube.com/watch?v=OPSAgs-exfQ
Zisei sa va arat si voua, ca daca-i zic lu' John rade de mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ce frumos video

(acum ma intreb si eu, aia 546 de au dat dislike, ce au patit la creier ?!)


Despre dormit, ca vad ca Lia e bizi si nu ne zice nimik, io recunosc ca dorm cu Giulik. Ba mai mult, imi place sa o pun pe Sela la spatele si ceafa mea sa mi tina de cald, da` nu rezista si se cara Io vesnic mor de friggg.



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

n-am iutub, despre ce e vorba?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Unde ai gasit mey, Cristalino, filmuletul asta ??? Ca e minunaaaaat !! [flo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Roxi, o doctorita/asistenta face baita unor bebelusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

pan acu mi-a ars buza s-ajung sa va citesc...am fost chiar ocupata pana peste cap

sa va zic- doarme de la 2 ani cu mine in pat, pana la 2 ani a dormit in patutul ei, langa patul meu, dar cum n-a mai incaput, s-a permutat cu mine. Danu are si el pat in aceeasi camera pe alta latura de perete. Nu radeti, ce sa fac? s-a mutat din vara cu noi pt ca cica- i place la inghesuiala. Asa ca am mutat mobile si am facut un dormitor pt noi trei....daca am gresit, e posibil, dar aveam de ales intre a-l refuza si a-l primi sau a=i propune camera lui ceea ce inca nu vrea. Si cum e baiat de comitet...l-am primit.

andreea nu are pb cand nu e obosita, se joaca, face "lectii" si ea, vin fetite, baieti de la danu din clasa la noi in vizita, comunica bine cu ei, nu e retrasa; felul ei de a fi de la inceput a fost mai diferit de a lui fratesu, ea se supara repede si nu suporta bine critica, isi pune mainile pe urechi daca nu vrea sa auda absolut nimic, e cumintica insa capoasa, nu face nazbatii dar e nevoie de manusi de puf cu ea, pt ca se bosumfla repede din foarte putin si pleaca sa miorlaie in alta camera. Trebuie impacata de fiecare data. Are ea fixurile ei in toate: ce sa manance, cum sa manance, ce sa imbrace, culori, modele, etc. Si culmea, nu stiu cum reuseste dar nu pare alintata, dimpotriva, te face sa vrei sa-i intampini dorintele. Nu bate din picior dar pare atat de amarata ca te lipsesti de orice numai sa n-o superi. Pe ea si vremea ploioasa o afecteaza de mica. Cum vedea ca ploua afara devenea irascibila si plangacioasa. Nu plange in hohote sau isteric, nici macar nu ar fi plans neaparat daca nu as fi intrebat-o eu de sanatate. Vineri mi-a spus ca e suparata din doua motive: ca ploua afara si nu poate merge in parc, ca e satula de stat in casa, si al doilea motiv ca nu stie daca o sa-i placa sa mearga la scoala si sa faca lectii zilnic.
La psiholog inca nu am ajuns cu ea pt ca i-ar trebui saptamani de zile s-o faca sa deschida gura la modul la care sa si comunice ceva in afara de monosilabic. Ea vorbeste exact cand vrea si cu cine vrea. Odata in parc o mamica a invitat-o sa cante ceva si ea si a raspuns ca nu are chef, poate mai tarziu. Cand nu vrea sa discute nu discuta nimic cu strainii adulti, raspunde cu da, nu sau nu stiu, in rest nimic. Asa ca aia mi-ar mai lipsi sa ma pun acum pe drumuri s-o duc la psiholog poate reuseste pana-n iunie sa o faca sa-i spuna ce mi-a spus mie deja. Ei ii place pur si simplu joaca afara, zbantuiala prin parc cu copiii, iar iarna ...e iarna, si mai e si fara zapada, alt motiv de suparare :(

deci as putea sa-i dau ceva de plante sau romergan, sau ce, ca s-o ajut seara sa ramana adormita totusi si sa nu se mai deranjeze asa des? eu una iau cand pasiflora, cand bien dormir pt ca altfel am pb cu somnul, fie nu pot adormi fie ma trezeste orice suspin si greu adorm la loc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si de ce nu iesiti in plimbari macar ? Echipate adecvat, cu umbrele, impermeabile ... asa seara de seara, nu strica si ea ar putea sari in baltoace.
Ai nostri s au dat in tobogane alaltaieri seara ... au fost ca purceii, dar fericiti, asta dupa antrenamentul de karate.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

buna idee, o s o incurajez sa merema fara deseara chiar daca e ud si noroios

Mergi la inceput