Juniori de Iulie - August 2004 * (108)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

l-ai vandut de curand atunci..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

saptamana trecuta. (nu io...:))))
las ca ING-ul mi-a dat banii inapoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Roxi, daca stiam ca vrei iti vindeam un pont de pianina, o ridicai direct din vama de la constanta, renuntase cineva la ea si imi dadusera mie telefon...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

:( ce model? nu mai e valabil?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

La multi ani d-ra Eva, alias Pupu :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata ladies
mi-am adus aminte cum scriam acum vreo 10 ani vinerea TGIF!!

Lia, merci! cum mai e Olivia?

sa aveti o zi frumoasa.. si scurta si usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata! :)

Azi dimineata erau amandoua galustile cu nasucurile lipite de geam...asteptau viscolul!
A plouat de a rupt si a batut vantul...e o vreme de nu iti vine sa dai un caine afara din casa da' ale mele au inceput sa planga ca le baga in casa dupa scoala! Ele voiau sa asteapte zapada pe afara!

Fetele din Moldova, sper ca sunteti okay. (fetele mele urmaresc rubrica meteo cot la cot cu tanti Viorica, ma anunta de fiecare data cand e vreun cod )

De abia astept sa vad daca s-au cumintit.
Ieri Maria a fost total aeriana...I-a zis doamnei, in fata clasei in gura mare, ca mami i-a pus mancare expirata la pachet si d;aia nu se poate concentra, de foame! O vazuse pe tanti Viorica uitandu-se la data de pe pachetul de paine si s-a gandit ca expirase!
Alaltaieri i-a explicat doamnei ca nu prea poate sa scrie, ca a cazut si s-a lovit...la picioare!
Ioana nu e cuminte la gradi si doamna ei are inspectie de grad, lectie deschisa sau ce o fi...o inebuneste pe sarmana femeie.
Asa ca le-am certat rau de tot ieri.
Azi Maria ii explica invatatoarei, cu lacrimi in coltul ochilor, ca la ea acasa totul e parolat!

Hai sa avem un weekend minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Cristal, sa facem un "schimb de mame" ? sau un "schimb de copii" mai bine, trimite-o pe Maria la mine si o invat eu sa-si faca pachetelul singura singurica in caz ca nu il face o sa miaune de foame de-a binelea la mine e regula de aur: vrei sa mananci, ai la tine, etc etc... pui frumusel manutza si te preocupi sa ajunga din camara/frigider in ghiozdanul propriu si personal

Eu nu am pus parole, ca i-as intarata prea tare sa incerce sa ghiceasca parola, dar au timp limitat pe ceas si il respecta ... mai de voie, mai de nevoie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

in avanpremiera mondiala... :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Care a trimis zapada aici ??? Ninge viscolind cu un vant de ti ia fatza

Io urasc diminetile, in caz ca nu m-am plans de cateva zile Le urasc, sunt urate, urateee
La scoala am primit feedback pozitiv, datorita mutzeniei asculta lectia si stie foarte bine, cica, taman la matematica a fost laudata, doar ea a stiut in clasa rezolvarea la nush ce probleme, la asta nu ne asteaptam nici io si nici Giulik, Giulik nu se impaca prea tare cu matematica pt ca trebuie sa gandeasca mult . Si cum nu se lasa deranjata de cei din jur, ca ea oricum tace, aude tot Dar la cunoasterea mediului au picat testul iar toti, au uitat tot ce au invatat si nu stiu familiile de animale; doamna a zis ca ii va pune sa deseneze, coloreze, sa le intre in minte si sa nu mai uite
Rox, mare dreptate, TGIF


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput