Sunt dependenta de ac-uri

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

In alta ordine de idei, subiectul asta m-a facut sa ma trezesc spunad sotului ca imbatranesc si daca mai e sa facem un copil, ar trebui sa ne grabim. Nush ce mi-a venit, am scos-o fara sa gandesc mult




'Cos what I feel is the only truth for me

poate te mai faci cu o pereche de gemeni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Leditia

Laura,avand in vedere ca eu nu am multe variante din cauza acelui sindrom, folosesc ovule cu succes de ceva ani(2-3 nu stiu exact).Eu cu prezervativ am ramas insarcinata..si ghinion curat,nu o data!Asa ca ce pot sa spun..cunosc persoane care au ramas insarcinate cu ac,cu prezervativ,cu ovule,chiar am o prietena care a ramas insarcinata avand sterilet si acum are o minune de baietel.Inafara de abstinenta nu cred ca exista ceva sigur 100%.


Te rog frumos nu ne speria.
Eu chiar am incredere in sterilet

Si referitor la abstinenta, zici tu ca e sigura 100%...tu nu stii povestea lui Neghinita care a iesit cu un bob de mazare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Sigur ca injectiile sunt tot cu hormoni, dar le enumeram doar ca metoda contraceptiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si pastila de aspirina sau paracetamol sau orice aveti acasa ... tinuta strans intre genunchi :D Era un banc acu` multi ani cu aceasta idee contraceptiva :D

Laura, ce gand frumos


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Iulia Copiii Monicai Alex Luca Lorena


U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Leditia

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

In alta ordine de idei, subiectul asta m-a facut sa ma trezesc spunad sotului ca imbatranesc si daca mai e sa facem un copil, ar trebui sa ne grabim. Nush ce mi-a venit, am scos-o fara sa gandesc mult




poate te mai faci cu o pereche de gemeni.


Ca idee, ar fi superb. Practic ... mai bine nu!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

La AC noi nu trebuie sa se faca nici o pauza.
Toate metoele de contraceptie sunt cu probleme, in sensul ca fie au reactii adverse posibile, fie e problema ca nu sunt 100% sigure.
Doar abstinenta. :)))))



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

n-am citit tot dar iti spun ca eu am 42 imediat si iau in continuare. Am inteles ca depinde si ce fel de ac iei. Acum cateva zile am vazut la stiri ca e scandal mare cu ac-urile de generatie noua, 3 si 4. Eu iau de generatie 2 si astea au risc mai scazut la risc de cheaguri de sange (stiu ca e un termen pe romana dar nu imi vine acum). In plus daca nu esti fumatoare si nu ai in familie risc de tromboza(cred ca asta e termenul), ginecoloaga mea mi-a spus ca are paciente care au luat pana la menopauza, fara probleme.

Eu n-am apelat niciodata la amanarea cm-ului, nu stiu de ce mi se pare ca dereglezi organismul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Fetelor, unde gasesc o lista cu ac... pe generatii?

Asa de curiozitate intreb, ca sa ma pot contrazice cu medicul daca o fi

Sziva, eu nu am peste 35 de ani dar cunosc cateva femei trecute de 40 care iau in continuare ac, ba chiar acelasi preparat ca la 25 de ani. Cica medicul ar fi zis ca daca s-a simtit bine cu ele nu are sens sa le schimbe.
Chiar am o verisoara fumatoare, are 42 de ani si ia ac. Lucreaza in domeniul medical.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Lady, am gasit asta in franceza (pillule = anticonceptional in pastile).
http://www.contraceptions.org/html/tab_pil.htm


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

M am uitat si eu pe lista , Desorelle nu apare.
Voi ce fel de ac-uri luati ?


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Iulia Copiii Monicai Alex Luca Lorena


U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX

Mergi la inceput