Sunt dependenta de ac-uri

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Daca AC-urile sunt un mare bau-bau, steriletul inseamna sa iti bagi in organism un corp strain (si eu una nu am fost dispusa sa incerc), atunci ce metoda contraceptiva se poate folosi cand esti casatorit, in fara de legat trompele ?




'Cos what I feel is the only truth for me


Abstinenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui A_Iulia

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Daca AC-urile sunt un mare bau-bau, steriletul inseamna sa iti bagi in organism un corp strain (si eu una nu am fost dispusa sa incerc), atunci ce metoda contraceptiva se poate folosi cand esti casatorit, in fara de legat trompele ?




'Cos what I feel is the only truth for me


Abstinenta


Prezervativ.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui dicirstea

Citat:
citat din mesajul lui A_Iulia

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Daca AC-urile sunt un mare bau-bau, steriletul inseamna sa iti bagi in organism un corp strain (si eu una nu am fost dispusa sa incerc), atunci ce metoda contraceptiva se poate folosi cand esti casatorit, in fara de legat trompele ?




'Cos what I feel is the only truth for me


Abstinenta


Prezervativ.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT


www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ;


sau vasectomia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

Citat:
citat din mesajul lui dicirstea

Citat:
citat din mesajul lui A_Iulia

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Daca AC-urile sunt un mare bau-bau, steriletul inseamna sa iti bagi in organism un corp strain (si eu una nu am fost dispusa sa incerc), atunci ce metoda contraceptiva se poate folosi cand esti casatorit, in fara de legat trompele ?




'Cos what I feel is the only truth for me


Abstinenta


Prezervativ.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT


www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ;


sau vasectomia...

Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)


sau contraceptive injectabile de cateva ori pe an (nu vorbesc din experienta)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Si contraceptivele injectabile nu au acelasi efect secundar ca si ac-urile? nu tot pe baza de hormoni sunt?

Abstinenta ... no comment
Prezervativele ... sunt cam cah . Nu le vad ca ceva ce as putea folosi pe termen lung.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Daca AC-urile sunt un mare bau-bau, steriletul inseamna sa iti bagi in organism un corp strain (si eu una nu am fost dispusa sa incerc), atunci ce metoda contraceptiva se poate folosi cand esti casatorit, in fara de legat trompele ?




'Cos what I feel is the only truth for me

ovule :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Leditia, eu stiu ca ovulele ce kilaresc speratozoizii local au rata de protejare undeva in jur de 60% ... cam riscant daca ai obiceiul sa ramai insarcinata una-doua.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

In alta ordine de idei, subiectul asta m-a facut sa ma trezesc spunad sotului ca imbatranesc si daca mai e sa facem un copil, ar trebui sa ne grabim. Nush ce mi-a venit, am scos-o fara sa gandesc mult


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

In alta ordine de idei, subiectul asta m-a facut sa ma trezesc spunad sotului ca imbatranesc si daca mai e sa facem un copil, ar trebui sa ne grabim. Nush ce mi-a venit, am scos-o fara sa gandesc mult




'Cos what I feel is the only truth for me



eu gandeam asa acum 2 ani pe vremea asta...Rezultatul invata acum sa mearga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Laura,avand in vedere ca eu nu am multe variante din cauza acelui sindrom, folosesc ovule cu succes de ceva ani(2-3 nu stiu exact).Eu cu prezervativ am ramas insarcinata..si ghinion curat,nu o data!Asa ca ce pot sa spun..cunosc persoane care au ramas insarcinate cu ac,cu prezervativ,cu ovule,chiar am o prietena care a ramas insarcinata avand sterilet si acum are o minune de baietel.Inafara de abstinenta nu cred ca exista ceva sigur 100%.

Mergi la inceput