Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *456*

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!!!

Haideti la o cafea fetele !! pe unde umblati ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

cu intarziere de o zi numa', dar cu mult drag ii urez capricoarnei mele CHATO: LA MULTI ANI!!!!!!!!!!

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 30
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Salut!

La multi ani, Chatonel!!!!

Magdi, multa sanatate Mariucai!

Anca, si soru-mea aia singura cu trei copii sta cu ei ciorchine pe ea in ditai casoiul! Chiar si galiganul ala mare, de 17 ani, care a facut rivulutie si are demult camera lui, se lipeste la dormit claie peste gramada! :))))))

Noi sufrageriei in familie ii spuneam "dincolo". :))))))) Aveam dormitorul matrimonial unde initial cosleepinguiam cu totii, si acest "dincolo" unde migram pe rand noi, fetele, pe masura ce ne proclamam independenta, sau musafirii. De mancat, mancam in bucatarie. Acum, la batranete, si-a facut mama "living" la tzara! :)))) Care e o sala de luat masa sau stat pe canapea. Asa ii zice ea, living. :))))
In Spania e cum zicea Bebe, toata lumea are "salon" cu "comedor", care nu se socoteste la nr. de camere al casei (care camere sunt de fapt dormitoarele si se numesc "habitacion/-es"). "Salonul" e un hol/spatiu mare cu canapele si tv, adica "living", iar "comedorul" e locul de luat masa si consta din masa si scaune :), asezate in vecinatatea bucatariei (deschisa de cele mai multe ori, dar nu obligatoriu).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Eu am ajuns la concluzia ca as fi pierdut enorm daca nu hotaram sa o fac pe ecaterina. Si ca din pacate nu am stiut sa ma bucur de bebelusia Ilincai asa cum ar fi trebuit. stiu ca a fost greu si colicos, dar ar fi trebuit sa fiu mai putin stresata de urletele colicoase - carora oricum nu ai ce le face - si mai ..fascinata de tot ce insemna ea.

Dau in depresie cred :)))). Am avut azi bilantul de o luna, si a crescut 5 cm si un kil, are deja haine care-i sunt mici (de acum doua saptamani chiar...), creste si e ultimul meu bebelus. Pana si rarele momente cand o doare burta ma bucura :))). Nu ca ma bucur ca o doare, ci ca am privilegiul de a trai inca o data si asta. M-am tampit. Ma duc sa ma caut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Pfuuu ce-am uitat, tocmai de draga noastra Chatonel !!

Cu mii de scuze pt intarziere, ii urez multa sanatate ca in rest le rezolva ea pe toate !!


CHATONEL


Sa fii iubita si mereu fericita fata draga !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m
Noi sufrageriei in familie ii spuneam "dincolo". :))))))) Aveam dormitorul matrimonial unde initial cosleepinguiam cu totii, si acest "dincolo" unde migram pe rand noi, fetele, pe masura ce ne proclamam independenta, sau musafirii.


La noi "dincolo" era casa bunicii (casuta aia de care ma vait eu ca nu mai ajungem sa o renovam ). Acum, ca am vandut apartamentul de la ai mei, a ramas doar "dincolo", dar eu tot asa ii zic si a invatat si Costin la fel.

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Eu am ajuns la concluzia ca as fi pierdut enorm daca nu hotaram sa o fac pe ecaterina. Si ca din pacate nu am stiut sa ma bucur de bebelusia Ilincai asa cum ar fi trebuit. stiu ca a fost greu si colicos, dar ar fi trebuit sa fiu mai putin stresata de urletele colicoase - carora oricum nu ai ce le face - si mai ..fascinata de tot ce insemna ea.

Dau in depresie cred :)))). Am avut azi bilantul de o luna, si a crescut 5 cm si un kil, are deja haine care-i sunt mici (de acum doua saptamani chiar...), creste si e ultimul meu bebelus. Pana si rarele momente cand o doare burta ma bucura :))). Nu ca ma bucur ca o doare, ci ca am privilegiul de a trai inca o data si asta. M-am tampit. Ma duc sa ma caut...




http://pisigri.blogspot.com/

Mama Ilincai (5.03.2009) si a Ecaterinei (15.12.2012)




Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Pisigri, m-ai dat gata cu mesajul tau
Sunt convinsa ca asa este pt ca si eu ma uit la Ada zilnic si parca imi pare rau ca trece timpul asa repede, ma gandesc ca in cativa ani isi va lua zborul treptat .....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

se pare ca am avut o sarbatorita si am uitat de ea...
Chato, la multi ani!sa fii sanatoasa, iubita fericita

pisigri, eu cred ca sunt sentimente normale...si eu simt ca nu m-am bucurat deloc de Crina bebelusa, defapt ca nu am stiut cum sa ma bucur cum ar fi trebuit, eram prea speriata, intram in panica la orice prostie, eram gata in orice moment sa cedez. nu stiu daca acum as fi mai pregatita, nu stiu exact cum as proceda, dar tare, tare imi doresc sa mai pot trece odata prin aceasta experienta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Nuuu creeeeed...tocmai ziua chatoneasca n-a observat-o nimeni
Mea culpa, Chatoneasco, "La Multi Ani!" capricornesti tenace!(sa compenseze intarzierea;))

Mergi la inceput