Colectia de toamna-iarna 2005 (42)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Multam de idei, foarte buna ideea cu trendul blocului, trebuie sa fac o excursie pe casa scarii sa ma informez . Izolatia fonica ar fi buna si ea, vorba ceea, avem vecini cumsecade, merita si ei putina liniste. noki, bine ca mi-ai is de usa mamei tale. Of, complicat. Va tin la curent.

Maria, Nati citeste greu, cu voce tare, dar citeste. Mult mai bine decat Silvia la aceeasi varsta. I-a trecut Anei varicela? Bravo pentru datul drumului la vorbit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

monicabo!

Maria-Alexia, a scapat Ana de varicela? Ma bucur ca face progrese mari cu vorbitul.

Lavi, Ile cred ca e inca ingropata in despachetari, ca ne tot promite ca ne povesteste de noul apartament dar vad ca nu mai ajunge
Noi ne-am schimbat recent usa, am inlocuit-o pe cea metalica cu una de lemn masiv. Sper sa nu patim ce-a patit Aghi.

Noki, frumos ati sarbatorit, am vazut si pe fb

Rianna a inceput ieri scoala. E greu, nu-i place sa se trezeasca dimineata, se plange ca-s copiii rai la scoala (cred ca e doar un motiv pentru care spera sa nu mai mearga, nu stiu sa o fi necajit-o careva), si nu prea are chef de teme. Aseara a trebuit sa-si scrie compunerea, abia-abia am dus-o la capat ca ea de fapt vroia sa joace remi. Asta e jocul pe care l-a invatat bine acum in vacanta de iarna si vrea zilnic sa jucam. Altfel, cu greu o desprind de laptop Au un program de citit pe care-l folosesc de la scoala, invatatoarea le monitorizeaza progresul in felul asta, si eu o loghez in programul respectiv si dupa o vreme o mai gasesc pe site de jocuri. Trebuie sa coboram militaria din pod, am zis ca saptamana asta o lasam un pic mai usurel, asa ca de re-adaptare la program.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Meems, off, voi parca intotdeauna aveti vacante mai scurte, sau cel putin se termina mai repede decat ale noastre... Adaptare usoara Riannei!

Anei i-a cam trecut varicela, multumim . Acum cad crustele si din pacate sunt cateva si pe fata. Prevad mici cratere pe-acolo , lui Cristi i-au ramas vreo 2, plus ceva mai multe pete depigmentate.
Citisem parca si pe-aici despre super-creme cicatrizante/reparatoare, parca pe baza de silicon. Aveti cumva o recomandare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Maria, la Nati petele depigmentate s-au dus dupa vara, dupa expunerea la soare. Cratere nu se fac decat daca coaja e rupta cu mana, prematur. Rabdare multa sa nu se scarpine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Va multumesc pentru primire tuturor! O sa mai scriu pe aici, din cand in cand, chiar daca e diferenta de varsta (si de abilitati) intre copii, datorate varstei. Sunt "colega" doar cu al doilea copil al ilenutzei ca grupa de varsta

Toate cele bune! Succes la scoala, ca mai e putin si incepe!

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ola

Noki ce bine ca ti-ai facut timp sa mai scrii de voi!

Cu ap nici nu stiu ca trebuia sa zic, e mai mare ca suprafata dar tot 3 cam sunt, 2 bai, un balcon, e la et 4 fara lift, si imi place ca am buc mai marisoara .
Masina de uscat am pus-o peste cea de spalat rufe in holul dintre bai mare dorm si sufra.si mai avem o groaza de facut in el gen perdele, plinte, canapea, covoare. , masa si scaune de buc, etc si etc
E cald, e luminos, e totul nou, imi place
Are si cateva minusuri dar nu vreau sa imi stric buna dispozitie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Usa de metal rec. Noi am luat de la Maco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Noi am luat usa de metal de la Maco

Of, mi-e mila de V cand ma gandesc ca incepe scoala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Am felicitat acum pe cineva din familie si am avut revelatia ca alaltaieri a fost ziua lui Andru!
la multi ani! Mara, sa-ti traiasca baiatul mare de 4 ani si sa va bucurati de el!
Ce a mai trecut timpul si au crescut mezinii colectiei!

Bine zici Ilenutza, ce o mai face Adelina ? vad ca are termenul pe 25, se apropie! adelina te asteptam cu vesti!

Ile, multumesc de recomandare cu usa. Le-a trimis si V o cerere de oferta aseara si cred ca la inca o firma.

Mie mila mi-e de fete ca incep scoala, dar de mine mi se rupe inima ca intru la program fix plus tras de ele cu temele pana in 21 iunie cu o mica pauza de o saptamana in aprilie si cate o zi libera de 1 mai si Pasti. Sunt 5 luni si o saptamana . Dar macar vine primavara!

Nu stiu ce are Ami ca e a treia noapte consecutiva in care nu se trezeste. Azi la 8:30 m-am trezit eu ca ma dureau sanii de nu mai puteam, m-am dus la ea, era in picioare i n patut si zambea .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Io abia astept sa reinceapa Sarah scoala. Stiu, sunt o comunista neinteleasa.

Lavi, usa noastra tot Mako e. E cam prost izolata insa, atat fonic cat si contra mirosurilor (fumeaza vecini cateodata pe hol si ma umplu de spume).
Cred ca Pilula s-a smecherit si vrea regim de plod mare, ca sa fie in trend cu surorile ei.

Meemsulici drag, nu te stresa cu usa. Banuiesc ca usile americane din anul 2012 sunt ceva mai avansate dpdv al tehnologiei prelucrarii lemnului decat cele din Romanica anului de glorie 1995.Readaptare rapida la scoala.

Io-s in focuri extra-profesionale: m-am bagat in organizarea administrativa a clasei de la scoala, asa ca maine trebe sa ma duc la scoala, ca in sfarsit sunt gata dulapioarele copiilor, executate de o firma care mi-a mobilat mie casa de la a la z si sa supraveghez, impreuna cu invatatoarea, montajul lor. Dar macar datorita eforturilor mele vor avea si bietii copii dulapioare.Platite de noi, parintii, of course.




Mergi la inceput