Colectia de toamna-iarna 2005 (42)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ola
Wow planuri de vacanta, super!!

Eu sunt rupta de picioare si maini cu mutatul asta!! Cred ca ne prindd pastele cu sacii in sufra

I-am luat azi lui I un safe feeder si e super, Lavi tu fol la Ami?I-am pus bucatele de mar si a molfait fericita!V-am zis ca are deja 4 dinti?!

Baietii sunt la Cta la mare vin peste o sapt!

Ce mai face gravidutza noastra oare?

Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ile, nu stiam ce e Safe Feeder, l-am google-it, faina inventie! Ami e mai marisoara, nu stiu daca mai e cazul.

Maria, se mai autodiversifica ea, dar uneori vrea, uneori nu si cantitativ nu e cibe stie ce. Mananca singura din manuta ei rondele de orez expandat ( din cel fara sare), cartof fiert, mandarina fara pielite... Dar trebuie sa-i dau totusi si carnea in ceva, si galbenusul. I cantitatile sunt mici. Ce mananca cu mana ei e un bonus.

Azi de ex la resto n-a prea vrut borcanas dar a mancat jumatate de cartof copt, dat de noi, cu mana, bucatica cu bucatica.

Ile, spor la mutat si la diversificat! Irinuca pofticoasa!

Maria, cam asa cu vacanta si cu distanta. Bun, noi chiar suntem cu 4 ore mai aproape de Grecia. Dar noi avem copil mai mic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilenutza

Ola
Wow planuri de vacanta, super!!

Eu sunt rupta de picioare si maini cu mutatul asta!! Cred ca ne prindd pastele cu sacii in sufra

I-am luat azi lui I un safe feeder si e super, Lavi tu fol la Ami?I-am pus bucatele de mar si a molfait fericita!V-am zis ca are deja 4 dinti?!

Baietii sunt la Cta la mare vin peste o sapt!

Ce mai face gravidutza noastra oare?

Va pup pe toate!

Ile , mami de V , A si I ,






Buna Ilenutza! Uite ca mai gasesc persoane cunoscute pe alte grupuri! Ma bucur ca sunteti bine, felicitari pt fetita, cate luni are acum? Baietii ce fac? Unul din ei e strumf de iulie-august 2007, nu? Grupul strumflior s-a desfiintat, adica nu mai scrie nimeni....

Numai bine, pupici

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

La multi ani, sa aveti un an linistit alaturi de cei dragi!

La multi ani ultimilor aniversati ai colectiei!Eu tot ma mir cum au trecut 7 ani...

Ce-mi place sa citesc despre beblusi!

lavi, Flavi a fost diversificata greu.cand am renuntat la alaptat(la un an si 8 luni,) ea inca manca doar 5-6 lingurite .nu stiu cum a crescut. acum mananca, dar nu de speriat.dar e in grafic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

La multi ani Ioana si Ion! Pentru toti cei care se sarbatoresc astazi!

Mara, multumesc pt incurajare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ola

Lavi sa iti traiasca cumnatica! Cum a fost tortul? cum a fost iesirea?
Ti-ai luat uscator?
Chiar ieri ma gandeam la tine daca ai luat cand am spalat o masina a lui bb si apoi s-a uscat si in cateva ore erau inapoi in dulap

Cu mutatul mai avem si de despachetat si de adus

Monica ma bucur ca ai scris, uite poti sa scrii la Colectia noastra !suntem bine cu totii, bb are 5 luni

Maria stai linistita ca nici V nu are 21 de kg, e la cat pana!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Ilenutza, merci. Daca colegele tale nu vor avea nimic impotriva, voi mai scrie aici din cand in cand.
Nu mai stiu la tine, care e strumful, Victor sau Andrei? Hai ca m-am uitat pe lista, Andrei e in 2007. Pe cea mica tot in iulie ai nascut-o
Cum te descurci cu 3? Banuiesc ca nu ti-e usor... Noi ne-am mai pus pe picioare, ca fetele au mai crescut, a fost mai greu cu ele mici, avandu-le la diferenta asa mica!

Lavi02, te-am mai citit pe la alte subiecte, felicitari si tie, 3 copii, nu-i de colo! Bravo

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Monicabo, te primim, cum sa nu, ca membru simpatizant

ile, pt uscator faceam doar studiu de fazbilitate pt urmatorul apartament care e un fel de fata morgana deocamdata. Tie unde iti incape? Cate camere aveti? Ce suprafata?

Deocamdata in apart asta avem pe lista de urgente de schimbat usa de la intrare (. Cand aventura cu Silvia si pierdutul cheii), scaunele din bucatarie, un corp din mobila de bucatarie si de cumparat masina de spalat vase. Sa vedem cand apucam sa le facem pe toate.
Usa la intrare as prefera de lemn masiv, mi se par mai frumoase decat cele metalice. Dar prima oferta primita a fost de 1600 eur, ceea ce s-ar putea sa ma faca sa-mi revizuiesc criteriile estetice. Voi ce parere aveti de usi?

Azi am vaccinat-o pe Ami, Pentaxim-ul, vaccinul pe care nu l-a facut la 4 luni.
In rest suntem bine, fetele sunt intr-o debandada totala, dorm pana la 11, se culca tarziu pt ca se joaca dar le las ca apoi incepe scoala si gata distractia. Nu se uita la TV deloc, doar se joaca infininit la ele in camera ceea ce ma bucura. Mai lucreaza cate o pagina doua pe zi la matematica si citesc si cam atat.

Ai vostri copii ce fac in vacanta?

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

hello!
Lavi, despre usa: as fi de parere s-o aliniati la standardul scarii, una prea batatoare la ochi/iesita din context nu e buna. noi am urmarit izolatia termica, la voi si cea fonica e de luat in considerare.

si ai mei s-au jucat vacanta asta de-au rupt. ture prin toate jocurile si jucariile, recombinate si reutilizate la greu. au inceput mult sa joace jocuri: memory e in top, Ana cele gen sus-jos, mai avem cateva excelente de la ravensburger. puzzle si lego insirate prin toata casa. Ana papusi, Cristi piste refolosite/reconfigurate. si-au spalat, poavazat si rearanjat jucariile. si ceva TV si jocuri pe calculator/mobil, evident, ma lupt din greu sa le tin la cote minime. le-am scos la imprimanta o gramada de foi de colorat, unit puncte, au si destule carti de activitati. mesterit diverse din reviste.
am prins cateva zile de ski, pana sa ne loveasca varicela. de ieri a nins din nou, am scos iar saniutele.

de saptamana asta am incercat sa reluam program mai serios: ii culc mai devreme (inca n-am ajuns la 9), fac si ceva lectii, cat sa dea jos praful de pe carti/caiete.

sunt tare fericita ca Ana a inceput sa vorbeasca mult mai bine. un pic ne-am mai jucat dupa modelul de la logopedie, a devenit si ea mai constienta, s-au mai sedimentat niste chestii - nu stiu exact, dar in sfarsit si-a dat drumul.

Nati citeste ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Helloooooo si La multi ani! Sa dea Domnul un 2013 bun de tot, pe toate planurile!

Noi am petrecut sarbatorile gigea, loco, in familion. Sarah sta mai mult pe la mama zilele astea, ca eu sunt la birou de pe data de 3 ianuarie, iar la after am decis sa nu o duc, desi e deschis de ieri. Prefer sa mai faca mama una-alta cu ea acasa, niste citit, niste dictari, ceva intelectual, ca la after mi-e clar ca mai mult de joaca.

Sarah are o noua pasiune: Monopoly, cu care sunt de acord, ca mi se pare educativ jocul: numara, aduma, scade si citeste. In rest, same old stuff: papusi, teatru pe-acasa, balet tot in casa, puzzle-uri, desenat.

Lavi, cu usa: mama are usa din lemn masiv. Dupa 10 ani s-a strans lemnul si a crapat. Nasol, deci, In plus, de acord cu Maria: nu iesi din trendul blocului, ca numai bine, dai de banuit la hoti. Sooo, votez usa din metal, cu yala Mottura. Yala ti-am mai zis io ca face diferenta. Trebuie sa fie de-aia fara butuc. Dac reusesti sa gasesti o usa cu ceva izolatie mai buna, sa fie primit, daca nu, macar ia ca criteriu yala. Stiu, am o obsesie, dar crede-ma, e intemeiata.

Mergi la inceput