Juniori de Iulie - August 2004 * (107)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

zambetul era unul amar...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

...chiar ca un zambet amar se potriveste...

Multumesc pentru raspunsuri, nu vreau sa fiu paranoica, dar Matei a avut gripa in ultimii doi ani (desi medicii au spusa viroza, pentru a nu ingrosa statisticile), cu febra mare (40.5) instalata brusc, secretii apoase, dureri musculare si tot tacamul.

Am pus in aplicare sfatul tau, Kim, si ii dau kiwi zilnic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

eh daca e un zamber amar, mai adaug 2, 3 zambete amare per fiecare week end

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Neata,
Un inceput de scoala linistit.
Nici eu nu am vaccinat copilul de gripa. Ce sa spun ca aici au murit deja 18 copii de gripa, din care cativa cica erau deja vaccinati...asa ca ce protectie imi asigura mie acest vaccin. Vitamina C sa traiasca.
Va pup.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

OMG, cum poti muri de la o gripa ? :(


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Iulia Copiii Monicai Alex Luca Lorena


U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Noi ne vaccinam toti in fiecare an de 7 ani incoace

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza....meii acu' va doresc si voua ce-mi doresc si mie pentru semestrul asta,multa,multa rabdare,multa sanatate si un pic de bafta!!!
Mandra mea a zis clar ca ei ii place sa mearga la scoala dar nu-i plac temele pentru acasa...deja a inceput in forta,a luat si 2 calificative azi si a fost si la teatru....
Nici noi nu ne vaccinam,eu si cu mandra luam osccilo...daca apare gripa poate ii dau si niste isoprinosine,ca i-am mai dat si i-a mers bine..
Multumesc de raspunsurile legate de sampon....pentru inceput s-a dus la tuns sambata pentru ca "parul meu nu mai are volum"si la ultima apa de clatire ii pun un pic de otet..sa vad daca merge treaba..
hai pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

Gioana, Olivia, isoprinosine are si contraindicatii, poate da reactii adverse ?

sub ce forma se poate lua in caz ca nu inghitim pastile ? sau putem ?

Am inceput si noi semestrul, e intuneric dimineata cand plecam spre scoala, e uratel afara...saptamana asta recupereaza scolindu-se o ora-n plus, nu stiu care zi pierduta cu alegerile:( Nici pe Danu nu-l incanta tema, a devenit o necesitate ca si mancatul kiwi-ului. Daca-i musai...cu placere ! Azi m-a intrebat daca poate sa treaca la caiete dictando la romana, ca si colega lui de banca. Ai vostri scriu deja pe dictando? La noi nu s-a anuntat nimic oficial, mai vedem, deocamdata i-am dat unul sa-si scrie un fel de jurnal si el.

Sunt in cautarea jurnalelor turbate, ma bucur ca citeste totusi cv

In alta ordine de idei, am postat la umanitare, pt nepotica mea, sa-i tineti pumnii si voi:( o asteapta o operatie in mai

sa avem un semestru usor, cu copii sanatosi, ca isteti deja sunt cu totii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Patrick a inceput de azi pe dictando, desi doamna ii ameninta ca daca nu scriu frumos ii tine pe tip II
nu-i asa ca vine primavara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Poate la Cta sa vina primavara ca am vazut ca azi vor fi 8 grade...in Buc e o ceata sa o tai cu cutitul! Si e +1 grad...
Dar cica de simbata se intoarce iarna, cu frig si ninsori - sper sa nu ma prinda viscolul ca anul trceut pt ca marti trebuie sa plec la Bratislava...

Azi la scoala il aniverseaza pe Eminescu - au trebuit sa vina la scoala cu un volum de poezii - Stefan era tare mandru de cartea lui si de faptul ca stie primele versuri din Luceafarul!

Mergi la inceput