Juniori de Iulie - August 2004 * (107)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Buna dimineata!

Un semestru cat mai usor, fara incidente si cu multe noi informatii interesante!

Si la noi a inceput bine, nu am avut probleme cu trezitul si cu rutina, dar cred ca trebuie sa incepem cu 10 min mai devreme. Ieri Stefi a inceput in forta cu beforeschool, scoala si apoi germana, aseara la 6:30 cand a terminat germana era cam "ametita". Ea isi revine si dupa otita de saptamana trecuta, inca e pe Augmentin, nu e chiar 100% refacuta.

Si Matei este ok, a asteptat cu nerabdare sa inceapa gradinita, ma bucur ca ii place. Am fost si cu el la ORL, el e ok cu urechile, in schimb i-a facut o fibroscopie si se pare ca are o "configuratie nazala neobisnuita". Se pare ca are o fractura septala "vicios consolidata, urmata de o adaptare evolutiva a elementelor moi", dar deocamdata nasucul lui functioneaza foarte bine, isi indeplineste toate functiile, dar va trebui sa-l urmarim, sa vedem cum creste in continuare.

Noi nu ne vaccinam antigripal, dar nici gripe nu am facut in iernile trecute. Tot vitamina C, sirop de catina (facut de mama), oscilococcin si cam atat. Si fructe cat mai multe, desi Matei nu prea e prieten cu ele.

De lunea viitoare trece si Stefi pe dictando, ieri i-a anuntat doamna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

eu organizez ziua maimutei. vrea tort cu Hello Kitty inauntru si ciocolata pe dinafara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

si Luca azi a avut de invatat o poezie de M. Eminescu...f mandru ca stie Somnoroase pasarele

f tare pana acum irana pe aici!..nu am simtit-o!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

eu organizez ziua maimutei. vrea tort cu Hello Kitty inauntru si ciocolata pe dinafara


Taareee!

Gabi, bravo lui Stefan. Maria nici nu stie ca Eminescu a scris Luceafarul. S-a dus cu volumul de poezii primit de la bunicul ei, tare mandra era :)

Maria a inceput de ieri pe dictando...ieri a scris frumos...sa vedem de acum incolo :)))

O zi frumoasa sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

De ieri pe dictando, n am stiut, evident. Asa ca aseara isi transcria ... culcata n pat, intinsa asa ca o rama pe spate si scria ...
A fost rupta de oboseala dupa antrenament si a declarat ca asa e mai relaxant ...
Abia am reusit sa tac din gura :-)


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Iulia Copiii Monicai Alex Luca Lorena


U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Rox, vreau si io tort cu HK in el


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Iulia Copiii Monicai Alex Luca Lorena


U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neata.....nu stiam io de ce erati asa linistite semestrul trecut....pai mandra a trecut din octombrie pe caiet dictando...abia dupa vreo luna si-a format oarecum scrisul frumos... Lia a mea nu a avut nici o reactie adversa de la iso...doar ca ea nu inghite nici o pastila si a trebuit sa-l pisez...ei si macul de la covrigi ii ramane in gat.. Roxi spor la treburi,stie Pupu ce vrea! Kim ai grija ce spui legat de iarna:) ca cica vin zapezile.....si la noi azi este primavara,soare si multa mocirleala:( Si noi cu Eminescu in ghiozdan.... Hai pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

spor la organizarea petrecerii Roxana ! deci anul asta e Hello kitty la putere? noroc ca se gasesc multe maruntisuri cu hello kity, ceasuri, inele cu luciu de buze, plusuri, posetute, hainute cu HK, papucei de casa etc. ai de unde alege cadoul

noi si azi am avut pb la trezit, desi s-a culcat la timp, zic eu :( Deja de dimineata Danu se vaita ca azi are pana la 1 si ca o sa-l doara mana de la scris si- o sa fie obosit de la exercitiile la mate

eu deocamdata m-am hotarat sa nu-i mai iau nici o carte pt ca nu se mobilizeaza suficient, are ce citi in culegerea de lecturi saptamanal, obligatoriu asa ca nu-i mai risipesc atentia cu jurnalele pustiului. I le iau poate la vara pt vacanta.

intreb si azi: isoprinosine se ia doar pastile sau exista si plicuri? Cele care ati dat ati vazut efecte clare? eu pana acum am folosit numai "ierburi", adica imunorezistan, catina. Oscillo am dat dar n am remarcat cv eficienta. Nu stiu daca e destul pt iarna. Roxana tu ce le dai copiilor pt fortificare/imunitate?

Adela, ce face Mara? sunteti ok?
brb
o zi buna !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Eu pe Maria am decis sa nu o omor cu lecturile "suplimentare obligatorii" din "programa".
In schimb a citit cu mare drag "insemnarile unei pustoaice" si primul volum din "jurnalul unui pusti" (imi tot cere continuarea dar are o gramada de carti restante, pe care le-a cerut dar peste care a sarit de cand cu pustii si pustoaicele ). Acum e la Harry Potter E superincantata

Dictando nu ne-a dat batai de cap inca...dar nu-mi fac iluzii.
Azi a stat cu "Stefan". Cumintenie si incantare maxima! Dar cum la noi minunile nu dureaza...

O zi minunata sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

cadoul o sa fie o pereche de aripi, ca se maraia la serbare ca de ce are o colega aripi de fluture si ea nu. si am ratat un body cu HK de la H&M ca de, mai iau dupa barbati. si i-am mai comandat o rochie frumoasa. si cam atat, ca ea la jucarii e tot 0, tot cu masinile lou frate-su si cu plastilina se joaca. si atata plastilina a primit de craciun... ca nu mai are chef de alta. cosmeticale inca nu. da-s bucuroasa tare ca Kim mi-a comandat-o pe Minnie mouse ca animatoare la party. deci va fi fericita

spor la scris domnisorilor. Patrick aseara se maraia "ce repede trece timpul!". saracul.

Lia, io nu dau nimic

ma mir si eu in gura mare ca de la episoadele multiple de otita mandra nu mai facu nimic. ptiu ptiu. mai vedem mai incolo

am mancat pizza si imi vine sa zac sub birou. ce somn imi eeee!!

la noi intr-adevar anul asta nu prea a fost iarna. sa vedem de acum inainte.

Mergi la inceput