Juniori de Iulie - August 2004 * (107)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Ai mei erau tare nefericiti ca incepe scoala, Vic era asa bosumflat azi dimineata cand a plecat!

Mircea mi-a spus ca a avut o saptamana plina de ski asa ca acum ii trebuie o saptamana de odihna azi a stat acasa pentru ca are rosu in gat dupa atata skiat oricum nu cred ca reuseam sa-l urnesc cu una cu doua...

N-am apucat sa gasesc "jurmalul".. mai incercam si sapt asta. Oricum au venit din tabara ultra mega extra incantati si cu datorii pe deasupra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Maria de dimineata s-a intors pe cealalata parte cand ne-am dus la ea Cealalata veverita ar fi lenevit, dar fara mami nu face nimic asa ca s-a trezit urgent.
Dar amandoua de abia asteptau sa mearga la scoala/gradinita!

Mariei si-a luat "chilotii norocosi" ca sa aiba noroc si sa fie cuminte la scoala!!

Eu ma gandeam sa le duc in weekend la Sinaia, ca tot s-a terminat vacanta!

O saptamana excelenta sa avem!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata si de la noi. Ioi greu e :D
Azi dimineata tare greu m-am miscat cu pusul de sandwich, cautat echipament, noroc ca fi`mea a colaborat decent si am iesit pe usa la jumate`.

Mult spor piticlontilor la tot ceea ce fac
Mai avem oleaca pana in aprilie :D


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Iulia Copiii Monicai Alex Luca Lorena


U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

care "oleaca" ... mai sunt 2 luni jumate mari si late!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

si noi am fi vrut sa ajungem la munte..se pare ca nu se va mai intampla

Andries eu am luat jurnalul de la Craturesti..dar il poti comanda si pe de situl de pe care eu comand mereu....elefant..si-ti vine acasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

E greu cu plecatul in vacanta. Noi am reusit sa avem si o minivacanta de revelion in Harghita (4 zile) si o tabara pentru copii de 6 zile la Azuga cu mai putin de jumatate din banii care i-as fi dat pe o vacanta de 8 zile in Austria dar per ansamblu pentru noi adultii experienta in Austria e superioara. Pentru copii pot sa spun ca a fost mai bine in Ro pentru ca s-au distrat mai bine in comunitatea lor de prieteni. Oricum si aici si acolo preturile au crescut foarte mult, iar de dimpul disponibil nici nu mai vorbesc, cel putin husband, de la jumatatea lui nov pana in 27 dec a muncit non stop, nu cred ca a avut 3 duminici sa stea acasa, iar sambetele si craciunul le-a bifat 100%. Am stat acasa si de sf Andrei (desi aveam planificata o iesire de 4 zile, am fost nevoiti sa renuntam) si de Craciun (cand oricum a "trecut" in fiecare zi pe la serviciu! adica sa ne intelegem "a trecut" inseamna ca a muncit doar 3, 4 ore in ziua aceea, neplatit evident!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Spor la scoala la toti piticlontii!!!

Si la noi s-a trezit OK, dar pe drum, m-a tot bodoganit ca nu-i place scoala, asta pana l-a intrebat Petro unde mergem, sa se faca vacar la bunica la tara, sau mergem la scoala?

Jale mare in schimb pentru ca nu i-am dat voie sa isi ia tableta: Nu o scot din ghiozdan i-o arat doar lui Rares

Intrebare- sondaj: v-ati vaccinat (voi si copiii) anti-gripal? Pe mine ma sperie un pic anunturile astea despre iminenta epidemie, deja ii dau lui Matei isoprinosine (datorita antecedentelor cu complicatii pulmonare urate) si nu stiu daca se impune vaccinarea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

eu nu am vaccinat..si acum oricum de ce sa-l mai vaccinezi...a cam trecut prerioada de vaccinari
Da-i un kiwi /zi , ...zilnic. Isoprinosine 10 zile /luna, 3 luni.

Andries...nasol cu munca asta:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:


Da Kim, asa e, chiar e naspa nu stiu de ce ai zambit. Eu una sunt satula pana peste cap de regimul asta de munca, pentru fiecare concediu sau alta activitate mai lunga de fiecare data iese balamuc.

Nici noi nu ne vaccinam, doar vit C (redoxon de la bayer adica eu in alta nu am incredere) cura intensiva iarna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Nici noi nu ne vaccinam, taica`mio parca se vaccinase cand a inceput campania.
Giulik se trateaza cu clementine si banane din categoria fructelor. Si a dat pe gat un borcan mare de miere cu ceai de menta sau musetel, din alint asa, din bibe ... ca ii era rau noah :D si i trece numai cu bibe :P


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Iulia Copiii Monicai Alex Luca Lorena


U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX

Mergi la inceput