Juniori de Iulie - August 2004 * (107)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

Andries, mosul a gasit ultimul volum din Jurnal la Auchan :D
si a informat multi alti Mosi




multumesc!! Asta e bine, azi ma duc, poate il mai gasesc!!

Oricum, Vic din tabara nu m-a sunat deloc, e mult prea ocupat sa "se afirme" in fata colegilor si prietenilor/prietenelor dar Mircea ma suna si pe mine si pe ta-su de 5 ori pe zi si ne da raportul, tot ce a facut el si ... tot ce face frat-su Doamne bine ca am copil vorbaret!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Mircea e oricum super tare. la mine era invers. eu aveam treaba si sora-mea dadea raportul. si scris si la telefon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza....gata ,am terminat ce mi-am propus pentru saptamana astasi anume curatenie generala...pot sa incep linistita munca..
A mea a citit anul trecut doua volume din Jurnalul unui pusti...da' deja la al doilea o auzeam zicand...parca am mai citit asta odata..in vacanta au avut de citit si povestit Craiasa Zapezii...ea a facut bonus si o compunere pe tema asta impreuna cu nepoata mea
In legatura cu taberele io's in tabara de mijloc,nici contra, nici pro...ce s-a petrecut la Busteni este o tragedie care cred eu putea fi evitata,pana la urma aveau doar 13 ani si ar fi trebuit supravegheati de adulti....depinde tare mult de felul copilului,de exemplu sotiorul meu a fost in foarte multe tabere si nu a avut nici o problema....sora lui in schimb a fost doar in 2 si a fost jale..termina banii din prima zi...s-a tuns baieteste,etc,etc....adik nu cred ca o tabara poate rezolva niste chestii de comportament/responsabilizare...cu ele trebue sa vii de acasa)
Am si eu o intrebare,pentru mamicile de fete,voi cu ce sampon spalati maimutzele??....eu o spal de cand s-a nascut cu nivea babysi nu a avut nici o problema...dar de vreo luna face matreatza....asa ca ma gandesc ca-i timpul sa-l schimb...
hai pupicei si sa avem o zi frumoasa si scurta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ioana, noi stem tot pe Bubchen rrroz cu balsam si nu l vom schimba in graba. La nevoie am spalat o ce ce aveam io pe stoc si n a patit nimic :-)

Lia, vecinii ... la fel. Ii urasc. Aseara ploada alerga precum bezmetica incepand cu 22,30 ... mi-e si sila sa zic ceva (faza se complica, el e sef tim pe bh si ea are un frate in politie, asa ca la o adik sesizare ar trebui sa semneze cineva din sistem sa nu se cace pe ea de sesizare ... dar ramane ca o ultima solutie daca incepem scoala ...)
Faza mai de kkt, ca tot barfesc, e ca o colega considera ca nu e vina ei ca parinte perfect ca al ei copil alearga la fel de nebun noptile intre 23-24 ... i am spus ca ma bucur sa nu i am vecini

Noah, am si eu un stol de probleme iegzistentiale zilele astea


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Iulia Copiii Monicai Alex Luca Lorena


U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

io spal maimuta cu schauma. si cu balsam garnier ultra doux, ca face ca trenu in gara la pieptanat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Daria Eu am probleme cu somnul si asa, la noi e liniste dupa 9, nu se aude nimic...Pai daca as avea asa vecini...au mama!

Cu taberele hmmm...Eu sunt panicoasa rau, John imi zice ca o sa le trimita la facultate la Cluj, ca sa-mi treaca...

Ioana, eu le spal cu johnson sampon din ala alb sau sanosan. Si dupa baie le dau cateodata cu spray de descalceala de la avon, ca sa nu chiraie prea tare la pieptanat.

Andrea, multa sanatate!

Andries, super Mircea! Eu recunosc ca le incurajez sa spuna una de alta...ceea ce ele fac cu mare sarg :)))

La noi a inceput scoala! Mi-a dat doamna prima tema de scos ceva la imprimanta, maine ma duc sa curatz bancile (m-am oferit, ca se ducea singura si am zis sa o ajut)...gata vacanta

O zi frumoasa sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
chiar ca gata vacanta. pana la inceputul lui aprilie... burta pe carte
de abia i-am trezit de dimineata... ca de, se obisnuisera sa leneveasca.

o saptamana usoara va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

sa aveti spor la scoala, noi deja suntem la a doua saptamana dar mai avem o vacanta la sf lui februarie :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

salutare!
noi nu am avut probleme cu trezitul desi in vacanta se culaca la 12 si se trezea la 10 ..

vorbeati despre carti..Luca a terminat toate volumele de la Jurnalul unui pusti si le-a corelat si cu filemele Acum i-am luat Cuore si M.Poppins..

io-s cam apatica azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata, dap, a inceput scoala - piticii mei nu erau extrem de incantati, dar cand am ajuns la scoala si au vazut ca s-a "refacut" efectivul, i-a cuprins bucuria!

Apropos de sampoane - eu ii spal deja de ceva vreme cu sampon de adulti - asta si la sfatul medicului pediatru, dar si la sfatul "stilistelor" de la Ciufolici...

Mergi la inceput