INSEMINARE 95 - Felicitari MariaBcf, Alice12

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Teoretic se poate face, insa este mai greu de stiut cand o sa ovulezi. Te-ai si stimulat sau este pe natural?
De cat ai foliculul/ii si cati? Ai putea sa iti cauti sa faci tu un Ovitrell, insa trebuie sa gasesti pe cineva sa ti-l dea. Trebuie facut cel tarziu maine pana la pranz.(asta daca ai folicului maturi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Gabyv, e pe natural,fara stimulare.Nu stiu cati foliculi,in ziua a zecea am facut eco si mi-au spus ca este un folicul dominant,dar nu mi-au zis cat de mare era.Azi,ziua 13 mi-au luat sange,apoi m-au sunat sa-mi zica ca se vede deja inceput de ovulatie,asa ca inseminarea va fi poimaine dimineata si sa nu mai fac Pregnylul.Nu stiu,dar nu mi se pare normal,doar asta era si ideea sa poata controla momentul ovulatiei,de unde stiu ei exact cand va fi,numai dupa analiza de sange?Plus ca ziua 15 mi se pare tarziu de tot,eu am ciclul de 27 de zile,iar testele de ovulatie imi ieseau mereu pozitive in ziua 12,deci ovulatia era cel tarziu in ziua 14.
Ovitrell nu am de unde sa iau,aici si progesteronul se da numai pe reteta,asa ca n-am nicio sansa.
Of,nu mai sper nimic de la inseminarea de luna asta,mi se pare doar ceva mai mult decat testele de ovulatie pe care mi le faceam singura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Pai mie mi se pare logic ce au hotarat ei. Nu ai fost stimulata, iar daca Lh-ul tau le-a aratat ca o sa ovulezi, inseamna ca nu are nici un sens sa te declanseze.
Sa nu te gandesti ca nu o sa mearga inseminarea asta, pentru ca la IA nu este chiar asa de exact. Nici daca te declansezi nu stii sigur daca ovulezi la fix 36 de ore.
Da stiu cum este, sa nu poti sa obtii nimic fara reteta. Eu ma gandeam ca, la fel cum exista forumuri de donat medicamente in FR de la fetele care fac Fiv, asa ar trebui sa fie si in BE.
Cel mai important la IA este sa o iei ca atare, ai sanse mai mari decat in oricare luna pe natural, insa nu atat de mari ca sa ramanii la sigur.
Avantajul tau este ca ai mai multe pe care nu le platesti.
Succes! si asteptam vesti bune, sa fie prima IA si ultima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anairisanna spune:

Buna fetelor; chiar daca nu am scris de ceva timp eu va urmaresc cu mare interes
ieri trebuia sa imi vina uratii...nu au venit...azi mi-am facut un test si mi-au iesit II dar linia de test nu e chiar la culoarea celei de control
sambata dimineata si ieri am sangerat ffff putin.


maine am programare la clinica sa incepem tratamentul pt vitro.

stau cu testul in mana si nu stiu ce sa cred...sunt putin speriata

secu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ileana.M spune:

anairisanna, felicitari :D! Cel mai probabil esti insarcinata . Sa iti dea Dumnezeu o sarcina usoara si dusa pana la capat.
La fel am patit si eu: mi-am facut un test seara si mi-au iesit 2 linii, una foarte slaba si l-am aruncat convinsa ca e fals pozitiv pentru ca l-am citit dupa 10 min. A doua zi am fost la medic si am discutat de stimulari, IA si FIV, in timp ce medicul imi tot repeta ca s-ar putea sa nu mai fie nevoie pentru ca s-ar putea sa fiu insarcinata. Eram in 3 saptamani. Abia pe seara am inceput sa reactionez la ce mi-a zis, sa scot testul din cosul de gunoi, sa ma mai uit o data la el, sa mai fac un test care sa iasa mult mai clar si sa cred in sfarsit ca sunt insarcinata.

Iti tin cu drag pumnii sa nu mai ai nevoie de FIV :D!

Mutatii:
- PAI 1 4g/4g homozigot
- MTHFR C677T heterozigot
1 sarcina oprita in evolutie 11 saptamani (02.06.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anairisanna spune:

multumesc de incurajari Ileana!!!!mi-am facut inca 2 teste dintre care unul de clearblue care zice ca sunt insarcinata in sapt 2-3
maine imi fac ecograf sa stau linistita ...inca nu cred

secu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Ana felicitari. Si eu am sangerat inainte de CM cu 2-3 zile cateva picturi maronii , deci stai linistita

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza_aod spune:

Ana ce veste buna,sper sa fie asa cum iti doresti,sa-l vezi la eco pe bebe...Felicitari si multa sanatate va doresc...
Eu mai am 2 zile pana la beta...offff mari emotii....nu am nici un simtom de gravideala,ma dor un picutz sanii si un pic burtica ca la cm dar mai mult seara...nu mai stiu ce sa cred..
Va pup fetelor si va doresc o seara minunata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Mesaj de la Dankutza :




"La 11.34 s-a nascut Eric Alexandru un copil perfect sanatos si frumos de 3200 g si apgar 9.
A inceput sa planga imediat cum l-au scos.
E superb !"



de Steluta Norocoasa
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.
Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anairisanna spune:

Felicitari Dankutza sa cresteti mari si sanatosi!!

eu acuma am ajuns de la clinica din pacate nu s-a vazut nimic la eco e prea mica sarcina dar mi-au facut Beta si mi-a iesit 487.16.asa ca e totul ok.

dar eu inca nu realizez:)))

secu

Mergi la inceput