INSEMINARE 95 - Felicitari MariaBcf, Alice12

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Dankutza, mai este asa de putin Nastere usoara!!!! Abia astept sa ne povestesti


Onutza este prea devreme pt test, fa un beta prin Z14 dupa IA. Sucess!
Ce ai simitit dupa IA erau efectele de la Ovitrell.

Maria, da, o sa fac Fiv prin mai- iunie, pana atunci sport.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

bine ai venit ileana gravideala rapida prin orice metoda
onutza, sa dea doamna-doamne sa fie 2 liniute!
(te inteleg, nici eu nu stiu daca m-as grabi la un test beta...asa cum nici acum eu nu "consum" teste de sarcina...e o prostie, dar parca imi place sentimentul ala de speranta, pana in ultimul moment cand...vine menstra...)!
maria, mai ai putin si treci de primul trimestru
dankutza nastere usoara si cel mai sanatos baietel din lume (am retinut bine alexandru, nu?)! de curiozitate, tu cum stateai cu tensiunea inainte de sarcina? eu sunt cam hipotensiva (incat unii doctori imi recomanda sa consum mai multa sare, cafea ) si ma intrebam daca e posibil sa dai dintr-o extrema in alta...
gabyv, unde/cu cine vei face fiv?

eu (abia!) astept sa incep protocolul pt IA (din pacate batem pasul pe loc ca ne-au iesit proaste analizele premergatoare -secretii/ culturi col, spermocultura ...nu ne-au iesit bine nici dupa primul tratament si probabil ca o sa primim un altul ).

o duminica frumoasa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Dancutza Doamne Ajuta sa fie bine , mai ai putin si iti tii puiul in brate . tot timpul cand citesc mesaje de la tine in amintesc de testul buclucas si Beta de 300. Ce repede a trecut timpul

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Gabyv doamne ajuta sa fie fiv-ul norocos.

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Haideti fetelor cu teste pozitive sa preluati stafeta de la Dancutza.

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Dankutza gandul nostru bun este cu tine, asteptam ziua de miercuri sa citim vestea cea mare! Doamne ajuta!

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza_aod spune:

Dancutza iti tin pumnii sa fie bine si sigur va fi bine,maine iti vei tine puiutzul in brate si vei uita toate greutatile prin care ai trecut..te si ma rog la Dumnezeu sa fiti sanatosi amandoi.
Fetelor va multumesc pt sustinere,am mari emotii ,joi se implinesc 14 zile de la IA at o sa fac Beta,sper sa bine mare...deocamdata ma simt doar un pic ametita si am dureri doar seara ca la CM,constipata sunt incontinuare....imi cam caut singura simtome de sarcina....sper sa fie cu ochisori,pt ca asteptam minunea de 3 ani,timp in care am fost la toti medici cunoscuti si vestiti ,dar degeaba parca nu invata toti din acelasi manual...in feb 2010 am renuntat la puiul meu din burtica la 24 sapt din cauza unei malformatii congenitale si de at numai probleme am avut...
Va si astept multe teste pozitive...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Dankutza, draga mea, m-am uitat peste tot sa gasesc un post de al tau sa vad cum sunteti. MA bucur ca ati ajuns pana aici, chiar daca a fost greu si cu emotii si sper ca ziua de miercuri sa fie o zi fericita si puiutul sa vina cu bine si sanatos iar tu sa treci usor peste ceza. VA si sper sa citesc numai de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ileana.M spune:

gabyv Inca nu stiu cand incepem. Mai facem o tura de analize dupa care va hotari daca mergem pe stimulare intai sau intram direct pe inseminare. (stimulari am mai facut acum 3 ani). Voi vedea ... deocamadata va citesc pe voi si ma informez in acest sens ...

Mutatii:
- PAI 1 4g/4g homozigot
- MTHFR C677T heterozigot
1 sarcina oprita in evolutie 11 saptamani (02.06.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Buna,fetelor,am inseminarea programata miercuri,iar azi mi-au spus ca nu voi face Pregnyl.Se poate inseminare fara injectia asta?Eu aveam impresia ca tocmai asta ii ajuta sa stie exact momentul ovulatiei.

Mergi la inceput