INSEMINARE 95 - Felicitari MariaBcf, Alice12

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anairisanna spune:

Onutza ,fii optimista,eu nici acuma in 4 sapt nu am nici un simptom nimicccc.iti tin pumnii,multa bafta!

secu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza_aod spune:

Ana ma bucur enorm pt tine,sigur e bebe dupa beta asa mare probabil bebe o sa se vada de la 5-6 saptamani.multa sanatate iti doresc si un bebe sanatos si la termen...
Dankutza felicitari pt ptintzisor ,sa fiti sanatosi si super fericiti..aveti pereche acum ...sunteti o familie binecuvantata de Dumnezeu..va pup
Mai am o zi pana la beta ,maine la prima ora sunt la clinica pt analiza..imi e o frica de mor...Doamne ce bine si ce fericita as fi daca bebe s-a cuibarit la mine in burtica...Doamne asculta-ne rugaciunile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Dankutza, felicitari!! Bine ai venit Eric Alexandru!

Ana, felicitari! Sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Dancutza Felicitari, sa cresteti mari, frumosi si sanatosi.

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza_aod spune:

Buna fetelor,mi-am facut analiza beta acum 1 ora astept rezultatul astazi...am mii de emotii,Doamne ajuta sa fie un rezultat bun...
Va tin la curent..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Onutza te astept cu Beta mare. La ce ora primesti rezultatul?

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza_aod spune:

Fetelor dezamagirea e imensa,valoarea beta este mai mica de 2 in ziua 14 de la IA...nu pot sa cred ca nu e bebe...sunt in stare de soc,nu pot sa plang...parca sunt anesteziata..poate IA 2 va fi cu noroc.
Va pup si ne auzim.Voi burtici aveti grija de voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anairisanna spune:

Onutza,capul sus si mergi mai departe.imi pare sincer rau pt ca stiu perfect prin ce treci,e groaznic..dar trebuie sa fii optimista sa iti incarci rapid bateriile pt ca trebuie sa o iei de la capat.
urmatoarea IA v-a fi cu II


secu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza_aod spune:

Ana te si iti multumesc din suflet pt incurajare ,am mare nevoie,vreau sa ma tin tare in fata sotului, stie cat de mult sufar si ma strange tare tare la pieptul lui ...cuvintele sunt de prisos...ii simt suferinta...dar nu avem ce face mergem inainte..
Am vb cu dr. si i-am spus de rezultat,mi-a spus ca e posibil sa fie prea devreme(vi se pare devreme beta la 14 zile de la IA facuta pe 24 ian?)si mi-a apus sa mai repet beta peste 2-3 zile ,menstra ar tb sa imi vina duminica pe 10.Nu stiu ce nu am mers, am avut in ziua 10 a CM 2 foliculi de 14.5 si 17.5 si am facut ovitrell in ziua 12,spematozoizi au fost 62 mill.Nu stiu ce nu a mers?Voi ce parere aveti,a putut sa-i scape ceva?Stiu de la dr. ca endometrul nu e prea ok dar mi-a dat oestrogel sa ma dau si pana la urma a spus ca e bunicel dar nu mi-a spus dimensiunea....oare asta sa fie?
Oricum l-am intrebat pe dr. daca totul e ok pt IA ,ca sa nu o facem in zadar ,sa arunc cu banii pe fereastra degeaba si el a zis ca e bine....deci sanse sunt si totusi:(((((...nu a fost sa fie..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Buna fetele,

Nu am mai intrat demult,intre timp noi am ajuns la 37 saptamani in maxim 2 saptamani o sa-mi tin baitelul in brate.

DANKUTZA FELICITARI !!!!!!!!!!!!!!!
SA FITI SANATOSI SA VA BUCURATI DE MINUNEA VOASTRA!

Felicitari si pt proaspetele gravidute sa aveti parte de 9 luni frumoase si fara probleme.

Imi pare rau pt care nu ati reusit dar nu va pierdeti speranta ca bebele va veni atunci cand va asteptati mau putin.

37+ AMR 3 Matei George
Multumesc Doamne

Mergi la inceput