INSEMINARE 95 - Felicitari MariaBcf, Alice12

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina.ela spune:


Dancutza, felicitari!

Desi, momentan nu am mai incercat nicio procedura (dupa cele 4 IA esuate), am continuat sa citesc mesajele tuturor celor ce-si doresc un copilas sa le umple sufletul.

Dar, am fost mereu alaturi de tine. Sper sa dai stafeta multor fete deodata, iar luna indragostitilor sa fie intr-adevar plina de iubire si fericire.

Inca o data, felicitari si sa fie sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Onutza imi pare rau. Din pacate cunosc sentimentul tau. Capul sus si mergi mai departe

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Aruam nastere usoara. Chiar Intr-o zi ma gandeam la tine , mai ai putin si iti tii puiul in brate.

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Aruam, nastere usoara!! Ce repede a trecut timpul!!


Onutza, draga mea, poate dr nu a ratat nimic, din ce zici tu totul era ok, insa nu uita ca sansele ca sa ramai cu o IA sunt destul de micute, cam in jur de 18-20%. Stiu ca este greu, insa sunt fete care raman din prima si altele care nu raman nici dupa a patra.
Asta este, iti stergi lacrimile si te pregatesc de IA imediat ce iti vine cm-ul. Oricum cu fiecare IA cresc sansele.

fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anairisanna spune:

onutza,doctorul nucred ca agresit sansele sa ramai cu IA sunt de 20,25%
.nici eu nu credeam cand imi spuneau alte fete cu experienta,din pacate sansele sunt mici.eu am facut 4 IA ,eram disperata,doctorul imi spunea ca nu avem nimic,ca totul e ok si eu nu ramaneam insarcinata.la 2 luni dupa ce am terminat cu IA a urmat CRaciunul,anul nou m-am relaxat ,m-am decuplat si am ramas natural.
Asa ca sfatul meu este sa te relaxezi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

felicitari dankutza
nastere usoara aruam

onutza, imi pare rau...nu ai ca sa faci, din pacate...decat sa plangi si sa o iei de la capat...hai, curaj
sa va spun sincer eu stiu ca sansa in IA e cam pe la jumatea procentului spus de voi, (iar la mine inca o data injumatatit din cauza endometriozei, a trompei...) dar tot o sa incerc (inainte sa incep fiv). insa, te inteleg onutza...desi creierul imi spune ca sansele sunt mici, sunt sigura ca o sa fiu plina de speranta si tot o sa cad de sus daca nu voi reusi...doamne ajuta, eu una abia astept sa incep tratamentul (ca de 2 luni bat pasul pe loc cu tratamente de infectii si vaginite , mi-am distrus flora si nu reusesc sa obtin niste analize ok ca sa ma apuc de treaba)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Dankutza tu realizezi ca ai scapat si-ti strangi bebelusul perfect la piept? Ma bucur enorm! Bine-ai venit Eric Alexandru!

Onutza, asa cum spunea Gaby, statisticile spun ca in medie din 4-5 inseminari reusesti odata, si in cazurile cuplurilor care au natural copii si n-au absolut nici o problema rata de instalare a sarcinii e odata la 4 luni deci n-ai de ce sa te ingrijorezi, sai ai mult succes in continuare. Eu pot sa-ti spun ca am avut beta 5,23 in ziua 9 dupa ovulatie.

Va salut si va sarut cu drag pe toate si gravidutze si in devenire !

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Betty, aproape ai ajuns la jumatate
Cum te simti?

fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Gaby, multumesc, ma simt bine, astept la sfarsitul saptamanii viitoare rezultatul amniocentezei, cariotipul final, testul Fish a iesit bine dar inca tot am emotii sa fie ok si cariotipul. Hematologii m-au sfatuit sa raman pe Clexane sa nu riscam nimic desi fetita creste bine. Medicii tai ce-au mai hotarat?

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Sarcina usoara in continuare, Betty!
Noi asteptam pana prin mai-iunie pt un Fiv.

Mergi la inceput