probleme cu fratele...din nou...

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si pana la urma toti 4 traiti acolo si doar tu lcurezi Nikol ? :(
Tu singura muncesti sa asiguri tot intr o casa cu 2 barbati sanatosi-tun ???
Nu ma mir ca nu mai rezisti.
Trimite i la lucru pe amandoi, azi, acum. Imparte cheltuielile la 3 ca sunteti 3 adulti si vedeti la icneput de an care in ce directie o luati: cu chirie sau vindeti, dar asta nu e viata.



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Faptul ca garsoniera e doar pe numele lui Nikole,duce la situatzia actuala!

El este neincrezator(are el motivele lui),se teme ca daca pleaca de acolo,Nikole poate face ce vrea fara sa aiba nevoie de acordul lui.

Asa ca sta acolo,indiferent ca ii e bine sau nu.infiferent ca o deranjeaza pe Nikole,indiferent de faptul ca ea are familie si de fapt stau claie peste gramada...insa el stie ca lEGAL ,daca pleaca de acolo,Nikole poate dispune de bunul respectiv dupa voia ei.

Daca el ar fi fost trecut in acte,poate(am spus POATE)situatzia ar fi fost alta,el ar fi avut un control asupra bunului...asa...nu aresi stie ca e la mina ei,singura sanasa sa aiba control e sa stea acolo.

Dana


hm. nikol putea sa vanda bine-mersi aceasta garsoniera in perioada in care fratele a fost plecat la munca in italia. sa vezi ca acum nici c-o sa mai plece in italia sau alta tara, ca sa fie cu ochii pe garsoniera, sa n-o vanda nikole in lipsa lui.

omuletzul asta face numai boacane si asteapta sa fie salvat de altcineva, mereu. e iresponsabil, egoist, lipsit de intelegere si empatie.

nikol, stiu ca sunt sanse foarte mici, insa poate merita sa incerci : tu esti proprietara garsonierei, ok ? ai un salariu si poate ai noroc sa-si gaseasca si sotul un job. intereseaza-te la 1-2-3 banci ce posibilitati de creditare ai avea, punand ipoteca pe garsoniera. cu suma obtinuta de la banca, ii achiti fratelui tau contravaloarea a jumatate de garsoniera, la pretul pietei. si ii dai papucii, sa se duca liber, unde o vrea si unde o vedea cu ochii. in felul acesta iti achiti datoria materiala fata de el si ramai in garsoniera doar cu sotul si copila voastra. tu cat crezi ca mai rezista sotul tau in nebunia din camaruta voastra ? daca intr-o zi i se pune pata de tot si se muta la parintii lui, pana rezolvi tu problema cu fratele ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Fratele a fost plecat in Italia,dar...l-a luat si pe sotzul lui Nikole.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Fratele a fost plecat in Italia,dar...l-a luat si pe sotzul lui Nikole.

Dana


am sters ce am scris. remarca era la nelalocul ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

tu cat crezi ca mai rezista sotul tau in nebunia din camaruta voastra ? daca intr-o zi i se pune pata de tot si se muta la parintii lui, pana rezolvi tu problema cu fratele ?

Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)


Chiar nu vreau sa insist pe tema asta(asta ca sa n-o supar pe Nikol si mai tare)insa fraza asta chiar m-a enervat!(nu ca e scrisa de tine corina,n-are a face cu tine)

Pai in loc barbatul asta zdravan sa stea acasa sa-si vada nevasta si copilul cum se chinuie,ar trebui sa faca ceva CONCRET sa le scoata de acolo.E de datoria lui in definitv...asa ca mie faza asta cu plecatul lui de acasa...mi-a urcat singele la cap!Asta ar mai trebui sa faca si figuri de mimoza acum!


edit Corina,stai linistita ca fratele nu e chiar asa fraier ,stie el de ce l-a luat pe sotz acolo si n-are treaba cu mincatul si spalatul tacimurilor.
El stie foarte bine ca Nikol e usor manipulabila si nu misca un pai fara acordul sotzului !

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

dana, n-ai de unde sa anticipezi reactia unui om, unii devin mai puternici dupa astfel de incercari, altii - dimpotriva, li se face lehamite de tot si de toate, depun armele si renunta.
cert este ca nervii tuturor sunt intinsi la maxim, daca s-a ajuns la afirmatii de genul "dau foc la casa" e o chestiune de zile, maxim de saptamani, pana va avea loc marele scandal, cu ruptura definitiva a relatiilor.
stai, ca vine perioada sarbatorilor de iarna. punem pariu ca fratele va avea dintr-odata, ca prin miracol, bani pentru a-i face cadouri iubitei, pentru a merge undeva de craciun/revelion ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Bineintzeles ca n-ai de unde sti reactzia,dar n-am intzeles de ce l-ai ales pe el sa i se faca lehamite si nu pe Nikole?

Ea ar cam avea toate motivele din lume sa i s efaca lehamite de tot si toate.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

fiecare situatie e diferita si nu cred ca e cazul sa ne dam noi cu parerea de sotul lui nikol, sincera sa fiu e chiar jignitoare remarca ca acesta este sluga fratelui.

de fapt am uitat ca unele dintre noi le cam stim pe toate, nu-i asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Anda, eu cred ca ai inteles gresit, nu fratele l-a luat pe sotul lui nikol in Italia la munca, ci tocmai invers a fost!
Nikol,am vazut ca angajeaza la billa, la auchan(se deschide unul nou in crangasi)sa-si duca cv-ul sotul tau si acolo, sa se duca si la fortele de munca, sa vada ce locuri au disponibile, trebuie sa gaseasca ceva pana la urma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Valentina,ideea este ca au fost cam in aceasi perioada plecatzi,cam in aceasi perioada s-au intors...mai clar de atit nici nu vreau sa spun ce gindesc.

Dana

Mergi la inceput