Delfinasi jucausi de iulie-august (94)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m
Chiar ca imi vine sa renunt la cresa. Mai ales, ca de 2 zile a inceput sa se scape pe el, si pipi si kk, imi spune dupa ce a inceput sa faca, si el nu facea asa ceva, asa ca clar, asociez chestia asta cu cresa.

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

poze


Nu asocia neaparat cu gradinita. De 3 zile si Larisa face asta, nu stiu ce are. Cu kk am avut impresia ca s-a deranjat putin la burtica, dar cu pisu chiar nu stiu, sper sa nu fi racit. Oricum, L nu merge la gradi, deci uite ca poate sa nu aiba nici o legatura

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Neata ! Va las un cantecel cu vlad ( pleaca de la vunk, in varianta lui) http://youtu.be/3ynU-2M78CM

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


manca-l-as eu pe el de dulce ce e!!!!!

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurika1982

Hello fetele!!!

Acum imi dau si eu seama:AMR 10zile!!!DEci e de bine ca am contractii....la C nu am avut nici macar UNA...asa ca acum zic mersi sa se pregaeasca oragnismul.Nici eu nu vroiam sa-l aduca in spital, ca sa nu planga dupa mine.cred ca o sa-irog pe bunici sa vina sa stea cu el la noi acasa...desi si la ei se simte bine.sa inteleg ca la aldoilea copil e mai usor cu lapticul.
FEtele,va pe fiecare in parte cu drag!!

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 37+ cu


uauuu ce putin mai e, nu as fi zis. imi pare rau ca ai avut probleme cu firma unde lucrai.
il asteptam pe bebe

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

neata mamici!!!, brrr ce timp urat e afara...va servesc cu un ceai cald cu biscuiti!
l-am lasat pe tudor la cresa, incepuse sa bazaie, dar ce sa-i fac, ieri a facut pipi pe el de 2 ori, el care zicea cand face, sper sa nu mai faca, oricum nu i-am mai pus pampers. imi era o mila de el cand l-am lasat, dar ce sa fac, sper sa se obijnuiasca din nou acolo.
off, sunt atat de suparata, parca se naruie cerul pe mine, tata nu se simte deloc bine, dr a zis sa mearga acasa si acum e mai rau acasa, incepe sa intepeneasca, sper sa-l cheme inapoi medicul sa-l faca bine, dar doar Dumnezeu poate stii ce va urma, asta e! ma bag in hartogarie ca sa mai uit.
sa fiti sanatosi mamici dragi si delfinasi scumpi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Corina, . Putere multa mami!
Tudor se va reobisnui in scurt timp.

Eu sunt in curatenie generala, astept sa se usuce parchetul ceruit ca sa mut mobila la loc si mai am atatea de facut ca nu stiu de care sa ma apuc..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurika1982

paca ieri chinuiam testele in lumina diminetii de BUna vestire si aparuse o liniuta lesinata :)) de nu puteam sa zic daca era adevarata sau nu:)).si mai ales ca l-am coceput pe bebe in SPania :).ROdy,ar trebui sa ii fii nasica.:)abia astept sa-mi strang odorul in brate.Baietii lu'mama.


daaa, Lauraaa!! ca moasa am fost la Sorina, nasa cat pe ce sa ma ofer la Vali . daca vii cu bb in Spania il botez, vb aia... ca vine muntele la Mahomed . ca noi de ajuns curand in Bucuresti... hm... dar cu gandul suntem la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata?
Corina, imi pare rau de tatal tau! Sper sa se faca bine!!

Saptamana asta nu l-am dus la cresa ca e racit si nu s-a mai scapat pe el pipi, deloc. Eu zic ca de la cresa i s-a tras, dar nu avem ce face, de luni reincepem chinul si probabil tot asa o ducem...

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns the_andreea spune:

Buna
Iar vin peste voi,sper ca nu va deranjez prea tare
Va mai urmaresc din cand in cand,mai ales cand imi permite timpul.In ultima vreme sincer,nu prea.Si am si eu 2 intrebari (daca s-a mai discutat,imi cer scuze ca nu am fost pe faza)
1.Sunt copilasi care nu (mai) accepta laptele?Noi am renuntat la biberon in iulie si de atunci Aris nu mai pune gurita pe lapte.Pana atunci a baut numai lapte praf;am incercat inainte si cu canita,si cu lapte normal pus in bibe,dar nu a vrut nimic.Mai bea cate o gura (din greseala zic eu)cand il vede pe fratior ca se duce la frigider si ia sticla de lapte,dar imediat ce simte gustul,lasa sticla din mana.Am incercat si cu ceva gen cacao,dar cu gust de capsuni sau banane,nimic!Am trecut prin asta si cu ceilalti 2 copii,dar nu a durat atat.
2.Sunt copilasi care nu prea vorbesc?Intrebarea ar fi mai mult pt mamicile din strainatate (Rody nu prea te-am mai vz pe mess).Intelege tot ce ii spui si in romana si in catalana,dar de vorbit nu prea.Nu face propozitii,in sensul ca nu foloseste verbele.Cuvinte zice,dar prea putine dupa parerea mea.De repetat,repeta silabele unui cuvant,dar cuvantul intreg nu.Pur si simplu nu vrea .Si la fiecare cuvant nou,in momentul in care il spune,incepe cu "nu,...".De ex,de vreo 2 saptamani a inceput sa zica numele fratiorilor;si a decurs in felul urm: eu"spune The-o-na", el "The-o-na",eu "Theona",el "papa" (de vreo 100 de ori )intr-un final , eu"Theona" el "nu Tiona".De atunci o striga pe surioara pe nume.A spus prima propozitie (sa nu mint) acum vreo 2 sapt "tu no haces pipi"(ii zicea fratiorului).Si gata.
Paula,daca imi permiti: la Aris am renuntat la pampers in iulie-august.De la sf lui sept au inceput accidentele 2-3-4 ori pe zi.Eu am fost plecata, apoi a inceput cresa.M-am gandit ca au fost schimbari pt el,m-am gandit la un moment dat sa revin la pampers.Dar l-am pus mai des la olita,de fapt il intrebam mai des,la cresa nu stiu cum au facut;cert este ca de vreo 2 saptamani nu s-a mai intamplat deloc.Are si acum la cresa 3 randuri de schimburi.Ne opreste in drum spre casa ca el face pipi (facem naveta 35 km).Nu cred ca nu vor mai fi accidente,dar ma gandesc ca nu asa dese pe zi.

Multumesc anticipat pt raspunsuri.
O zi faina va doresc!

Andreea mami de Theona (27.08.2002) ,Casian (18.06.2008) si Aris (14.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

andreea, pai mai mereu is pe invisible pe mess, da cate-un buzz ... m-am obisnuit sa vb mai mult pe facebook

eu, din punctul meu de vedere, nu vad un stres prea mare ca nu vb Isa cursiv. nici ea nu face propozitii cu predicat, decat ori spune actiunea, ori insira lucrurile, de exemplu: mamiiii, na-na, Maria pupaaaa . dar in spaniola a inceput sa faca propozitii, sa cante... noi vb romaneste in casa, asa am facut si cu Maria. in acelasi timp o incurajez pe Isa sa vb spaniola pentru ca ii va fi mai usor ei la cole, romana oricum o va invata auzindu-ne pe noi. de fapt, cum zici si tu, intelege tot dar nu vrea sa se si exprime in cuvinte . Aris merge la gradi? cu Casian cum comunica? vad ca is apropiati ca varsta, cred ca e foarte frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
Andreea, eu zic sa nu stresezi cu vorbitul. Avem toate nivelele de vb in delfinariu, nu exista o regula.
Cat despre lapte, nu vrea nici iaurt, branza, etc, lactate?

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput