Delfinasi jucausi de iulie-august (94)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Bumblebee, ma bucur tare mult ca s-au mai linistit apele si la voi. Oricum V a ramas un poznas.
SN nu poate sau nu vrea sa retina poezii. Zice un vers dupa care incepe pe o limba extraterestra sa indruge verzi si uscate. Nici macar dupa noi nu vrea sa repete.

Mamica Nataliei, 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Adriana, ma bucur ca e bine catelusa. Cat despre soacra... Dumnezeu cu mila. Cumva sta la capatul pamantului de n-a vazut-o pana acum pe Natalia.

Laurika, , le scutur putin de praf.

Mamica Nataliei, 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Alice pe 28 noiembrie am iar eco. odata la 4 saptamani fac.
cred ca la eco de 20 de sapt voi afla mai sigur ce e si atunci daca va vrea sa imi arate

Andra nu spune poezii nici nu canta si nu vrea sa repete nici dupa noi. rareori se intampla sa vina de la sine .
a inceput sa vb si ea in propozitii dar cand nu stie ce sa mai zica cand o intreb ceva o da in chineza ei.
nu stiu ce jocuri sa ii mai iau sa ii ocup timpul ca tare e greu cand e frig si tre' sa stai mult timp in casa

ca tot sa vb de ce mai mananca copilutii eu ii dau cam ce mancam si noi. cand nu mancam chiar sanatos ei ii gatesc separat.
nu mai mananca ca inainte, parca sa ds pofta aia mare pe care o avea.
acum mananca numai cand cere, nu ii mai dau eu la anumite ore ci o astept pe ea sa imi spuna cand ii este foame si o si intreb cam ce doreste sa manance in caz ca nu e nimic facut in acel moment.

am inceput sa avem iar mare panarama cand terminam de facut baita
seara de seara vrea balaceala si nu cate 15-20 de minute....noooo....daca se poate si cate o ora apoi eu seara pic de oboseala si numai chef de stat in fata cazii nu am

afara iesim din ce in ce mai putin...sunt zile cand iesim numai la cumparaturi si gata. ploua continuu si bate si vantul asa ca nu avem de ales . cred ca sufar mai tare ca ea ca trebui sa stau in casa .....
ABIA ASTEPT SA VINA VARA!!!!!

si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Neata fetele!!1

MUltumesc de incuajari si de motate!!Asa am emotii de nu mai pot.am fos sapt trecuta la spital pentru consult peanestezic si tocmai aduceau la salon o mogaldeata intr-o carpa mare si albastra de i se vedeau numai ochisorii...mi-au dar lacimile la gandul ca mai e putin.si tu Cris mai ai putin...parca a trecut mai repede sarcina asta.paca ieri chinuiam testele in lumina diminetii de BUna vestire si aparuse o liniuta lesinata :)) de nu puteam sa zic daca era adevarata sau nu:)).si mai ales ca l-am coceput pe bebe in SPania :).ROdy,ar trebui sa ii fii nasica.:)abia astept sa-mi strang odorul in brate.Baietii lu'mama.
I-am cumparat lu C o papusa bebe..imi zicea numai ca face nani si caca:)) si ca el nu vrea bebe.

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:



adriana, dar ce socrella afurisita ai, o am si eu pe a mea afurisita dar eu o tin cat pot de mult la distanta ca daca stam amandoua, ies scantei
criss, ce haioasa a fost SN, chiar am ras, ce le pot debita mintea la copiii astia
rody, sa fie sanatoasa nasica ta cea micuta, felicitari!!!acum aveti iar motiv de petrecere
laurika, am scos motatele
mycya, nici tudor nu spune poezii, trancane verzi si uscate d-ale lui si ne teroriseaza de ceva vreme cu "ce e asta?"
am inceput si noi cresa de ieri, sper sa stam cat mai muuult acolo, sa nu mai avem parte de alte imbolnaviri. ieri cand l-am dus a fost ok, s-a dus sa se joace cu copii, dar azi a inceput sa se miorlaie, l-am lasat acolo asa miorlait! noi nu mai facem la pampers, cat am stat cu el in medical 2 sapt am reusit performanta sa-l dezvat de scutecel, ii mai pun doar noaptea, dar il mai las 2-3 sapt si apoi renuntam si la ala. la cresa mi-au cerut educatoarele scutecel ca au zis ca la somnul de pranz mai poate scapa pe el si sa nu ude salteaua. am gasit la farmacie niste paturici absorbante si le-am dus una! cam atat despre noi! va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Si mara la fel intreaba "ce e asta?" "Da asta ce e?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Vai Corina ce frumusete de delfinas ai tu in poza de la profil. Zau ca l-ai tinut ascuns in ultima vreme.

Iulia, a inceput sa spun poezii dar le amesteca

Mycya, ai incercat un joc de memorie. Ma gandesc la un memo cu Hello Kitty pe care il jucati voi doua?

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav

Vai Corina ce frumusete de delfinas ai tu in poza de la profil. Zau ca l-ai tinut ascuns in ultima vreme.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)



Multumim Otilia, si fetitele tale sunt niste dragalase si scumpe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Otilia nu am incercat.
ea are memorie buna dar retine numai si numai ce vrea si cam ce nu ar trebui
o sa incercam si asta , sunt curioasa daca ma baga in seama ca are un mod de a te ignora cand incepi cu poiezii si altele

si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Magazinul nu merge. Am mai gasit un spatiu si probabil imi mai deschid unul. Iar asta primul daca nu merge, il inchid in ian. Sper doar sa nu fac o prostie cu al 2-lea magazin, si sa ma bag cu capul prea tare inainte, sa stric toti banii disponibili si sa nu ma aleg cu nimic. Macar sa imi scot investitia... Mai vedem ce si cum. Intre timp ma bucur de sanatate si de cei dragi aproape. Am mare noroc cu sotul care ma incurajeaza, care ma sprijina cand io ma plang de finante. Mereu imi zic ca acum e cea mai buna decizie sa fiu langa v , ca acum are el nevoie, si dupa ce merge la camin mai vedem. Ne-am inteles de la inceput ca daca nu imi merge businessul sa nu zica vreodata ca am bagat nu stiu cati bani si am pierdut tot, desi nu e genul. Dar stiu multe cupluri care s-au certat urat de la asa ceva si la fiecare cearta ajung la discutiile astea.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


imi pare rau ca nu merge magazinul. dar imi pare bine ca te simt totusi linistita pt ca realizezi ce fam frumoasa ai si ca sunteti bine cu totii, mi-a placut cum ai zis ca te bucuri de sanatate si de cei dragi. sper din tot sufeltul sa meaga mai bine cel de-al doilea.

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput