Delfinasi jucausi de iulie-august (94)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns the_andreea spune:

Buna.
Rody tin minte cu mess-ul,multumesc .Cu Casi se intelege,mai au si momente de cearta,dar nu pot zice ca vorbesc(Casi se joaca in spaniola).Dar relatiile dintre ei sunt haioase:Casi se impaca mai bine cu Theo,o imita si e foarte atasat de ea;o prefera pe ea in fata lui Aris.Aris,in schimb,e mai atras de Casi,e normal,sunt mai apropiati de varsta.Theo tine la amandoi,nu stiu daca are vreo preferinta ,adica depinde de moment,care o supara cade in dizgratie in favoarea celuilalt, ii joaca pe degete cum vrea ea E foarte distractiv la noi acasa.Si da, Aris merge la cresa din toamna trecuta,deja e "veteran" ca sa spun asa.El nu a venit cu cantecele,dar,ieri de ex,cand l-am luat de la scoala,mi-a aratat ce facusera:invatasera culoarea rosie si aveau tot felul de obiecte/fructe/legume rosii puse pe un panou.Si l-am intrebat "ce e asta?un mar?" si el a zis :"da,poma";eu "ce culoare e asta?" el "mell" (vermell=rosu in catalana).Ma gandesc ca inca nu s-a hotarat in ce limba sa vorbeasca,dar obisnuita de la ceilalti care la varsta lui turuiau de mama focului,la el parca e funny sa nu putem comunica.El totusi s-ar putea sa mai spuna cate ceva(stalcit,ce-i drept) in catalana,dar daca eu nu stiu nimic,nici nu imi pot da seama.
Paula mananca iaurturi de toate felurile,si simple si cu fructe,in fiecare zi,ii dau in pachetele la cresa unul cu fructe si dimineata unul natural cu cereale.In weekend,mananca 2-3 pe zi.Atat ca si lactate.Mie mi se pare ciudat sa nu bea lapte,ca eu il vad ca si bebelus

Va multumesc de raspunsuri.
O zi faina sa aveti!

Andreea mami de Theona (27.08.2002) ,Casian (18.06.2008) si Aris (14.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata! Cafea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Mamaa, da slaba miscarea aci!!Eu sunt pe ultima suta de metri,incuratenie, organizari,emotii cat casa..azi am fost ultima data la control, miercuri de ziua cea mare, deci AMR 3 zile, eu sper sa fie bine,bebe ANdrei e estimat la 3,400 ...vapup cu drag si sper sa maiapuc sa intru pana merg la intalnirea cu piciul asteptat:)

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 38+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Laura, la ce spital nasti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Laura, la ce spital nasti?

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


La Giulesti.CIca l-au modernizat,coafat...speram a bine:)

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 38+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Laurika inca putin si vei avea puiul in brate,,,,,Abia astept sa ne spui cum este.....si mai ales cum va fi primit noul membru al familiei...
Eu cred ca acum e cel mai greu cand stai si numeri zilele...orele....
Cate kg ai luat in sarcina asta? Mai putine ca la prima?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby78

Laurika inca putin si vei avea puiul in brate,,,,,Abia astept sa ne spui cum este.....si mai ales cum va fi primit noul membru al familiei...
Eu cred ca acum e cel mai greu cand stai si numeri zilele...orele....
Cate kg ai luat in sarcina asta? Mai putine ca la prima?

Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor si Mara


SI eu abia astept sa vad cum e.M-am trezit de dimi si am vazut in fata ochilor patutul pregatit..ma si gandeam ca de sambata incolo vafi ocupat din nou,C venise peste noi in pat...se pare ca toti din casasunt mamosi:sotul vine noaptea lipit de mine, cainele cauta loc, copilul orice ocazie sa doarma cu noi..chiar vb cu sotul: euce o sa mai fac cand s-o face si astalalt mai mare? unde o sa dorm?si el: unde vrei pe canapea:))
Kg amluat clar mai putine,spre 16, fata de C cand amluat 30. dar vad ca iar ma umflu de vreo 2 -3 sapt,am si racit de vineri si sunt disperata sa matratez...sper sa ma pun pe picioare pana miercuri.Iarde numaat orele nu am timp, ca ma calareste C, ae el grija sa fiu ocupata:))))
Pupam cu drag

Ps: dam cafeluta in dimineata asta:)

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 38+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Laurika multumim de cafea....Imi trebuie una mare si tare ca Mara s-a trezit la 6 si a avut concert....Pana nu i-am dat ceva completare nu s-a potolit....Sunt chiauna!

Si eu la Tudor am luat 35 pe care le-am dat foarte usor jos...La Mara am luat doar 17 din care am dat 9 kg si acum stagnez....ba chiar pun cate 1 kg si ma chinui sa il dau jos.....Nu stiu de ce la a doua nu slabesc ca la prima.....

Noi am avut prima luna in care am dormit toti 4 in pat.... asa ca ..pregateste-te... Pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

neata, vin si eu la cafea, dar vreau una mare! Am dormit 3 ore (pe ceas) din cauza Nataliei care a urlat isteric incepand cu ora 1. Si cum m-a mancat undeva sa ma uit la Xfactor, uite cum am ratat ore bune de somn.

Schimba cineva capitolul?


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby78

Laurika multumim de cafea....Imi trebuie una mare si tare ca Mara s-a trezit la 6 si a avut concert....Pana nu i-am dat ceva completare nu s-a potolit....Sunt chiauna!

Si eu la Tudor am luat 35 pe care le-am dat foarte usor jos...La Mara am luat doar 17 din care am dat 9 kg si acum stagnez....ba chiar pun cate 1 kg si ma chinui sa il dau jos.....Nu stiu de ce la a doua nu slabesc ca la prima.....

Noi am avut prima luna in care am dormit toti 4 in pat.... asa ca ..pregateste-te... Pup


Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor si Mara


De asta imi era si mie teama, ca asta mare o s afie gelos pe asta mic si o sa vina mai des in pat.si asa,cand a vazut patutul in camera noastra a facut o fataaaa,.vroia sa se suie in el,....

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 38+ cu

Mergi la inceput