Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *450*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Ca sa evitam discutiile/povestile/interpretarile/rautacisele, noi avem buget pentru cadoul de Craciun: 50 ron/pers
Caudourile se aduna sub acelasi brad si, de obicei, intre Craciun si Revelion ne adunam sa le desfacem. Acum citiva ani, am si impodobit bradul impreuna; am stabilit de comun acord, ce culoare sa fie si fiecare s-a prezentat cu 2, 3 ornamente pentru bradut in culoarea respectiva; am renuntat la acest lucru pentru ca, in perioada aia, cu cumparaturi/curatenie/gatit/etc a fost greu sa ne sincronizam cu timplul liber.

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis



No ce sa mai zic: iti admir si gasca

Cu cadourile asa mi-ar placea si mie, la noi problema era ca fetele nu erau obisnuite sa faca cadouri, nu stiu, schimbul de cutii de ciocolata era deja rutina, eu in fiecare an incercam sa iau cate ceva pe gustul fiecareia, doar se stie ca abia astept sa fac cadouri
Intr-un an m-am si suparat pt ca una dintre fete nici nu a desfacut cadoul ,uitand de el, am povestit a doua zi si nici nu stia ce i-am luat :(((



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Intr-un an m-am si suparat pt ca una dintre fete nici nu a desfacut cadoul ,uitand de el, am povestit a doua zi si nici nu stia ce i-am luat :(((



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/





Aiurea tare, intr-adevar dar pierderea e la ea
Mi se pare trist sa-ti pierzi curiozitatea nativa sau/si capacitatea de a te bucura de un cadou pe care cineva ti l-a oferit cu drag.

Ma bucur, in schimb, ca ati depsit stadiul de "schimb de ciocolazi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Ilinca, eu zic sa te bucuri totusi de soacra ta si sa ii apreciezi gestul. Adica, se poate si o soacra ...mai rea. Daca intelegi ce vreau sa spun.

Cu Miha, am vorbit acum vreo 2 luni. ar fi trebuit sa ne si intalnim dar eu de atunci nu am mai ajuns in Galati.

Despre temele de pe aici, stiti ca eu nu sunt adepta, iar mi se pare ca unele intrebari au mai fost in chestionarele de alta data, poate nu sub forma asta dar ideea, da. Nu va suparati tare!


Annan, multa sanatate si bine ca ai primit vestea buna. De cate ori ma spal si dau de negul cel mare de pe mijlocul spatelui de atatea ori ma gandesc la Magdy. Acum si la tine. Insa mie tot mi-e teama sa fac pasul cel mare.

Ieri am fost in parc sa culegem frunze. Apoi, am facut trandafiti din frunze. M-a ajutat si Rares, firesc. Imi dadea ata sa leg frunzele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

CUSCRA, socru' nu stie valoarea reala nici macar la lucrrile cumparate exclusv din banii nostri pentru ca S-AR IMOTRIVI; pe Ian, cica, il iubeste, stie ca platim gradinita 300 ron/luna si tot ne cicaleste de cite ori are ocazia sa-l mutam la stat ca "e gratuita si statul stie mai bine ce mincare sa le dea si ce scoala sa faca cu ei"
Nu cumpara veci nimic pentru Ian; ii cumpa dna R. diverse de la "38+" dar cind e singura, nu cu el.
Imi pot imaginea logica soacra-tii: un sfetar e un sfetar iar niste stimflii is doar niste strimflii, Doamne bata-i!

Unde mergi de Heloin de tre' sa te gati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Am facut poze (de o calitate jalnica, dar no) si am trimis pe mailul comun, daca vreti sa radeti bine...acum e momentul!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Floric, ma bucur ca ai intrat, desi mi-ar placea sa o faci mai des ca-n "vremurile bune".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Ilinca, eu zic sa te bucuri totusi de soacra ta si sa ii apreciezi gestul. Adica, se poate si o soacra ...mai rea. Daca intelegi ce vreau sa spun.



Poze Raru
Poze noi


IULIA va invinge CANCERUL

Rares Rarisel cel mai frumusel



Eeei, clar o apreciez si chiar o indragesc, da' stii tu cum e, asa e "traditia" impamantenita, nurorile sa carcoteasca de soacre si soacrele de nurori!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Am facut poze (de o calitate jalnica, dar no) si am trimis pe mailul comun, daca vreti sa radeti bine...acum e momentul!!!

IULIA va invinge CANCERUL

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


Sa nu-mi zice ca le-ai facut poze hainelor pe tine???
Daca e asa, e suuuuuuuper!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Imi pot imaginea logica soacra-tii: un sfetar e un sfetar iar niste stimflii is doar niste strimflii, Doamne bata-i!

Unde mergi de Heloin de tre' sa te gati?

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis






Aaa, nuu, ca soacra mea vorbeste foarte literar si fara accent si fara termeni populari, mult mai "popular" si cu accent ardelenesc vorbesc eu!;))
Nashpa cu socru'to (bine, decat al meu, invizibil:))) dar macar puteti voi sa-l rasfatati pe Ian asa cum merita, nu trebuie sa asteptati de la ei.
Inchipuie-ti ca...la gradinitza merg costumata!!!!!!!! Tre' sa fim costumati si copiii si parintele care vine la serbare;)) Deci nu e petrecere de adulti, sper sa nu fiu un drac prea obscen:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Fetili, la perdele va pricepeti? Eu tampesc incercand sa gasesc ceva potrivit pt geamurile mele late ca naiba(cam 3m). Gata facute gasesc doar pt ferestre cu latimea de 1,45. Gata nefacute mi-s prea scumpe. Acum mi s.a pus pata pe alea franjuri, ca le pot scurta cat vreau, se ventieaza peretele...Am luat rosii, ca am si dulapul cu usi rosii. Am incercat ieri sa le pun, micsoreaza camera si barbatu-meu zice ca arata ca la puf, mai trebuie sa pun felinare in geam.
Pana gasesc solutia ideala si ieftina, m-am gandit sa lipesc pe geam operele de arta ale Keutului, plus ii vopsesc palmele si le aplicam pe fereastra etc. Ceva idei?

Mergi la inceput