Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *450*

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Gata, am revenit de la plimbare, Ada a alergat non stop drept pt care acum doarme


Ilinco, eu in locul tau ca sa nu cad in dizgratie totala in ochii soacrei si sa taie sponsorizarile, daca tot vroiam sa sparg banutii aceia, ziceam ca i-am primit cadou in avans de ziua mea sau ca am primit un voucher la acel magazin de la prietenele mele si musai trebuie sa-mi cumpar haine de banii aceia


Inapreda, esti mortala !! imi place ca gasesti si participanti dornici de tematici noi, eu si s avreau nu as avea cu cine concura :((
Sunteti tari, felicitari




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Tucopile, am scris eu undeva ca sint obosita? Atunci, de ce vreti musai sa dorm de amiaz' in fiecare zi?
Am chef de sporovaiala ca ieri m-amtrezit la 19 s nu fu bine.

***

Ilinca, nu ai chef sa faci neshte poze cu tel la ultimele achizitii? Si eu drac m-as face; dar sint in dubii ne-tzolistice; mie imi place sa ma chefuiesc exact in ziua...prilejului si acu', n-am nici un chef de Heloin in 3 noiembrie Daca nu reusesc sa mobilizez lumea in miercurea cu pricina, io zic "pas" la...carnaval.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Gata, am revenit de la plimbare, Ada a alergat non stop drept pt care acum doarme


Ilinco, eu in locul tau ca sa nu cad in dizgratie totala in ochii soacrei si sa taie sponsorizarile, daca tot vroiam sa sparg banutii aceia, ziceam ca i-am primit cadou in avans de ziua mea sau ca am primit un voucher la acel magazin de la prietenele mele si musai trebuie sa-mi cumpar haine de banii aceia


Inapreda, esti mortala !! imi place ca gasesti si participanti dornici de tematici noi, eu si s avreau nu as avea cu cine concura :((
Sunteti tari, felicitari




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/





Pai de ce sa nu gasesti, Novusel?
Stiu ca si voi aveti o gasca vesela; vine iarna, nu mai e loc de iesiri dese si de ce sa va plictisiti separat cind puteti sa va veseliti impreuna? Io zic sa le propui, s-ar putea sa ai surprize; alegeti o zi pe saptamina -simbata sau duminica- si, exact ca la concursul televizat, mergeti pe rind acasa la cineva. Gazda pregateste masa/decorul/muzica/bauturica. Noi stringem si bani iar cine cistga va primi un cadou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Da Inapreda, avem gasca vesela, ne strangem in fiecare vineri/ sambata prin rotatie la cate o familie din grup dar sunt 99% convinsa ca ar zice ca am innebunit si nu ar fi de acord, ii cunosc prea bine darrrrr o sa-mi incerc norocul, o sa le povestesc de voi
Gandeste-te ca acum ma chinui sa-i scot din oras (tara ) de revelion si nu am nicio sansa



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

In afara de "Cireasa", am mai avut pe ordinea de zi:
-faza cu cadourile de Craciun, asa cum am propus si aici anul trecut; noi o facem in fiecare an
-chefu' de Heloin; aici, v-am zis, s-ar putea sa dau chix ca sint citiva care nu sint disponibili in timpul saptaminii iar in week-end avem o petrecere aniversara; se poate face si cu mai putini dar eu vreau musai sa arvunesc si macar un Dj cu karaoke si 2, 3 microfoane si, cu cit sintem mai multi, cu atit ies costurile mai mici
-petrecerea de Revelion; cu asta e cea mai mare bataie de cap pentru ca avem bugete diferite si aia cu buget mic nu pot veni la "fitze" si cei cu buget mai mare considera ca 1.000 ron/noapte nu e mult si nu prea sint curiosi sa...se lase mai prejos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Ilinca, nu ai chef sa faci neshte poze cu tel la ultimele achizitii?


Daaaa, vrem poze !!


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

De Craciun eu am initiat in gasca micile cadouri pt fete, nu neaparat ceva scump, dar din suflet si pe gustul destinatarei, anul trecut vad ca au percutat si fetele, ca pana in urma cu doi ani, primeam tot ciocolata cadou eu care toata lumea stie ca nu mananc deloc asa ceva , era schimb de cutii de ciocolata , parca de obligatie, tare ma enerva !


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Poate eu sint mai ciudata dar, oricit m-as gindi, nu gasesc nici un motiv pentru care as prefera rutina diversitatii care vine la pachet cu bonus distractie garantata + papa bun + bautura la discretie si decor pe masura inventivitatii gazdei pentru ca am propus sa se noteze separat si impresia artistica. Plus, am decis sa ne imbracam...titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ca sa evitam discutiile/povestile/interpretarile/rautacisele, noi avem buget pentru cadoul de Craciun: 50 ron/pers
Caudourile se aduna sub acelasi brad si, de obicei, intre Craciun si Revelion ne adunam sa le desfacem. Acum citiva ani, am si impodobit bradul impreuna; am stabilit de comun acord, ce culoare sa fie si fiecare s-a prezentat cu 2, 3 ornamente pentru bradut in culoarea respectiva; am renuntat la acest lucru pentru ca, in perioada aia, cu cumparaturi/curatenie/gatit/etc a fost greu sa ne sincronizam cu timplul liber.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus


Ilinco, eu in locul tau ca sa nu cad in dizgratie totala in ochii soacrei si sa taie sponsorizarile, daca tot vroiam sa sparg banutii aceia, ziceam ca i-am primit cadou in avans de ziua mea sau ca am primit un voucher la acel magazin de la prietenele mele si musai trebuie sa-mi cumpar haine de banii aceia





Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/





Hihi, bine zici, dar nu-ti zisei ca ma lua prin surprindere, vroiam sa le iau pe shest da' si-a facut mai repede decat prevazusem io aparitia, n-am apucat sa pregatesc alibi:))
Nu ma-ngrijorez de sponsorizari, ca nu de dragu' meu le face ci de-al feciorului si nepoatei:)) Culmea e ca pentru ei nimic nu i se pare prea scump, sa vezi cum merge cu Andrecito in mall si-l intoleste din cap pana-n picioare, atunci nimic nu i se pare prea scump, iar lui Sophiphi ii ia numa de la waikiki (nu des, dar ii ia:))). Acum o fi palit-o pretul ala de 60 pentru niste amarati de "strimfli", cand ea cu 60 i-o luat pulover la reducere de la Kenvelo lui hazband...dar deh, daca pentru mine strimflii de drac erau importanti?!:))

Mergi la inceput