Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *450*

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Ilinca, eu zic sa te bucuri totusi de soacra ta si sa ii apreciezi gestul. Adica, se poate si o soacra ...mai rea. Daca intelegi ce vreau sa spun.



Poze Raru
Poze noi


IULIA va invinge CANCERUL

Rares Rarisel cel mai frumusel



Eeei, clar o apreciez si chiar o indragesc, da' stii tu cum e, asa e "traditia" impamantenita, nurorile sa carcoteasca de soacre si soacrele de nurori!!

IULIA va invinge CANCERUL

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Asa. Total de acord.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Si baby al meu merge cu antemergatorul si deodata se opreste, ridica incet mainile in sus si cand ajunge cu ele sus de tot rade fericit. E ca o gimnasta dupa saritura de final, fericita ca i-a reusit. In curand cred ca mergem singurei. Ne trebuie papuci, ca pe frate-sau l-a apucat mersul vara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Kea, mie imi plac panelurie japoneze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ilinca, pai de ce nu ai spus de la inceput?
Ti-as fi sugerat sa va imbracati la fel -tu si nora- si stiu sigur ca Sophia ar fi fost mega-incintata.
Dupa parerea mea, la gradi' ar fi mai apeciata o deghizare "de-adevaratelea", sa priceapa tot copii ca "mama mea e cea mai frumoasa zina, printesa" etc; deghizarile astea mai mult simbolice merg mai mult la club, sau la o petrecere cu adulti. Asta e doar parerea mea, gindindu-ma la cum m-as imbraca eu daca ar trebui sa-l insotesc pe Ian (clar as fi un personaj indragit de el!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Ta-na-na-nam. Ilinca, imi place. Insa cand am citit ca mergi la gradi, am zis stai nitel. Cred ca e gluma ca mergi la gradi, da? Adica, de mers pe de undeva cu oamenii merge costumatia, dar la gradi, mi se pare usor diferita decat cea asteptata pt spatiul gradinitei. Dar, mai studiaza si tu la ceilalti parinti. Nu se poate?

Cat despre forme si kilograme...Iar vin si spun ca nu iti functioneaza oglinda. Stiu, ce vei spune ca una e sunca pe mine si alta e sunca pe tine. DAr crede-ma cu toate imperfectiunile oglinzii pe care dai vina...la tine in ochi e "broblema". Spor la curatat organismul, caci pleci dintr-un punct tare optim.

Petrecere frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Evident, Ina, a avut mai multe cuvinte sa exprime la ceea ce ma gandeam si eu.

Vin si eu cu o intrebare, ca un om venit de pe Marte...Cand e halavinul asta? Dar thanxgiving?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Tufete, nu se poate in zane sau printese, trebuie ceva de speriat, de helauin, draci, vrajitoare, cotoroantze, de-astea!!
O sa ma mai uit pe site-ul gradinitei la pozele de anul trecut, dar habar n-aveti voi ce mamici smechere trendy-flendy sunt la noi la gradi, sunt convinsa ca am vazut costumatii muuult mai sexy la petrecerea de anul trecut:))
Daca nu merg shtrimflii astia imi voi lua pantalonii ceilalti de imitatiune de piele, aia nu-s asa mulati si-s mai largi, daca-i tineti minte (am si poze pe FB cu ei). Da' tot drac ma fac! Ce personaj care-i place lu' Phiphi, nu pot merge la helauin de micky mouse, Pluto sau Goofy:)) Sau ma pot face pisica neagra, nu?
Petrecere cu adulti n-am, as vrea io, da' n-am unde merge!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Heloinu e in 31 octombrie; ailalta nu stiu cind e; ne-oficial, de cind il am pe Ian, io multumesc seara de seara pentru ce am si pentru ce oameni cunosc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Tufete, nu se poate in zane sau printese, trebuie ceva de speriat, de helauin, draci, vrajitoare, cotoroantze, de-astea!!
O sa ma mai uit pe site-ul gradinitei la pozele de anul trecut, dar habar n-aveti voi ce mamici smechere trendy-flendy sunt la noi la gradi, sunt convinsa ca am vazut costumatii muuult mai sexy la petrecerea de anul trecut:))
Daca nu merg shtrimflii astia imi voi lua pantalonii ceilalti de imitatiune de piele, aia nu-s asa mulati si-s mai largi, daca-i tineti minte (am si poze pe FB cu ei). Da' tot drac ma fac! Ce personaj care-i place lu' Phiphi, nu pot merge la helauin de micky mouse, Pluto sau Goofy:)) Sau ma pot face pisica neagra, nu?
Petrecere cu adulti n-am, as vrea io, da' n-am unde merge!!


IULIA va invinge CANCERUL

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


Hai la noi! As avea un motiv in plus sa mobilizez lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

A, deci pe 31.

Multumesc. Initial, am vrut sa zic...ohoo mai e...dar mi-am dat seama ca numa maine nu-i poimaine.

Eu anul asta voi sculpa cu Rares un pepene, ca bostanul il mancam, si vom iesi afara, apoi vom freca usile cu usturoi. Cam atat. Asta mi-am propus. Desi am constatat ca el stie deja de halavinul asta, desi eu niciodata nu am pomenit de el (vedeti prea bine ca nu stiu nici cand este). Am cosntatat asta aseara. Cand i-am croit basca de bucatar iscusit (v-am spus ca vineri ca avea Ziua Recoltei la gradi si ne-a rugat Sora sa ii echipam cu sortulet si optional, basmaluta sau boneta de bucatar). Cum aveam sortulet verde, am tot cautam o bucata de carpa pe galben, sau dungata multicolora, pt boneta. In fine, aseara mi-a dat o vecina cateva bucati de carpa portocaliu, exact culoare de bostan. Si cand i-am probat ciupilica, eu am exclamat "ce frumos esti! Semeni cu un bostan" ei, de aici...a inceput. "e ha...(el stie cum a pronuntat ca initial nici eu nu am inteles). Si cand l-am trimis sa se uite in olginda, a zis ca nu merge ca ii e frica de ha....". Si se tot ferea sa se uite in oglinda.
Ca de altfel se tot mandreste cand il trimit sa se admire in oglinda.
Deci clar stia de halavin.

Mergi la inceput