Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *448*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Pisik, aniversare faina si casnicie plina de bucurii!

IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Bun gasit, tufete dragi!Gina, Eva merge la gradi cu o papusica noua, care imi poarta parfumul si numele (la alegerea Evei). Totusi, nu e suficient. Problema este somnul de pranz, daca o lasam la gradi cu promisiunea ca o luam la amiaza, totul este ok.Legat de menu-uri zilnice, azi inca nu am servit nimic, insa ieri am fost ceva mai organizata si am avut asa: la micul dejun, paine cu crema de branza, felii de somon afumat si castravete, langa o cana de lapte; la pranz am avut copanele de pui cu cartofi nature, iar seara paste cu sos pesto si ton.De intalnire, habar nu am ce sa spun, inca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Aaa am uitat de meniul zilei : noi azi avem ciorba de multe legume si ciocanele de pui + cartofi


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Multi ani fericiti familiei Pisik!!! Sa ramaneti la fel de uniti!!! Sper aveti parte de vreme faina!!!

Pisigri nu stiu in romana cum ar veni diminutivul la Tania, dar in rus este Tanicica sau Taniusa La Anastasia este Nastea, Nastinica.

Anaan Si noua ne-a placut mult la turcalet

Anamariame la sedinta am discutat cu educatoarea si ne-a rugat sa nu mai dam jucarii de-acasa copiilor. Stau ff stresati cu ele in maini, nu vor sa le lase jos, nu mai fac activitati, ba chiar ne povestea de o fetita ca nici macar nu mai vroia sa manance caci asa strans tinea papusa in mana. A zis ca sunt mai tristi copiii cu jucariile de-acasa, caci stand cu ea brate, fac legatura cu casa si lise face dor de mama, tata etc. Fara ele, se iau cu activitati, joculete si uita. Sper ca ai inteles ce-am vrut sa zic. Asta ne-a recomnadat (ne-a rugat) ea. Noi avem o educatoare noua care este SUPER. Este tinerica, dar are f multa experienta. Copiii o adora. Dar nici prima dragoste a lui David, Laura nu a fost data de-oparte. Sta cu ei dupa masa. Asa ca fii-miu este tare fericit.

Meniul de astazi, nimic deosebit: supa de galuste (pentru David si Chiti) si snitele cu piure (pentru Chiti si Cristi). Eu am mancat la pranz o salata de ton cu porumb si o rosie portocalie delicioasa.

Am revenit pe forum, iar nu mai fac treaba in casa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!
am intrat aseara dar am citit si cand sa scriu a picat net-ul. azi am avut o zi grea asa ca deabia acum am intrat si scriu din amintiri
- mon, felicitari ptr job. as vrea si eu ceva suplimentar dar deocamdata nu am gasit nimik convenabil. mai margelesc cate ceva dar asta e doar din pasiune nu prntru bani...
- pisigri, avand in vedere ca imi recuperez o parte din paguba de la cel vinovat cred ca o sa reparam masina si sa o vindem dupa aceea.
- olga, bine ai revenim! multumesc ptr incurajari
- anaan, referitor la mersul pe role eu cred ca e benefic oricum, pentru toti copii dar din pacate Crina a fost incantata inainte sa i le luam iar acum merge putin si nu mai vrea. la fel face si cu bicicleta, trotineta etc. sper ca Andrei sa fie mai receptiv.
- planuri de revelion nu avem si nici nu cred ca ne facem. cred ca stam acasa toti 3 cuminti

sper sa revin curand

am editat ca am uitat de tema cu meniul zilei:
la munca am avut snitel de porc facut de sot aseara iar acasa o sa mancam ficat la cuptor cu orez (preferatul Crinei)
si am sa fac si o ciorbita pentru maine...cred ca de pui sau perisoare, trebuie intai sa mergem sa cumparam ingredientele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Pisigri, mie imi plac: Ecaterina (Katerina, Katarina sau in variantele lor cu C - de fapt, le prefer cu C), Elena.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna!

Multumesc mult pentru aprecieri

Anaan: esti o draguta, dar din pacate se vad semne de imbatranire si la mine, fire de par alb din ce in ce mai multe si ridurile, care le mostenesc de la mama , in schimb tot de la mama am mostenit ceva bun fizionomia, care ma face mai tanara.

Pisik: multi ani fericiti impreuna si distracti placuta la munte

La nume de fete, imi plac: Katia, Katerina, Irina, Adelina.

Denisa: tu la ce nume te-ai gandit pentru baiat?

Olga: eu am o joculete multe, chiar zilele astea i-am facut piratului program pentru petrecerea de maine. Sper diseara sa reusesc sa-ti trimit cateva.
Aperitive: eu faceam la ziua lui Luc: soricei din branza cu marar si tavaliti in cascaval,brotaci din rosii umplute cu vinete, bete de frigarui cu rosii chery, branza cubulete, chiftelute, cbulete de cascaval infipte in varza,, snitele la cuptor cu pesmet, arici din telina cu maioneza si deasupra masline.

Eu tare visez la o intalnire cu voi, dar ca de obicei banii sunt problema, ca suntem destul de departe si ne trebuie si o gramada de benzina. Dar eu tot sper...



http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


Meniu: ieri:piure cu ficat de porc si azi: mamaliga cu branza si smantana si mai incolo o salata cu de toate si branza.Si eu sunt in pana de idei la capitolul asta.

Moon: felicitari pentru job




http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Adelina imi place si mie, de Katerina nu mai zic

Simona multumesc Hai ca am rezolvat cu gatitul, o sa vina matusa mea Mi-a zis fina mea ca ii cumpara cadou un Activity Junior, asa ca sigur va fi distractie Mai ramane sa vorbesc cu surioara sa vad cum decoram.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Anaan, cum esti dupa operatie? Te mai deranjeaza? Daca nu e secret m-ar interesa -eventual pe privat- cit costa
Ma bucura atitudinea ta fata de baiurile ortopedice

Monn, felicitari pentru noul job! Mai rezisti, tufata?

Anamariame, cum fu ieri la bairam?

Olga, ma bucur tare, tare ca ai revenit si sper sa ramii activa. Am remarcat si eu, ca si Pisigri, ca tare ne-am rarit pe aici.

Mergi la inceput