Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *448*

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Olga, ce e Activity Junior? Chiar, ce ii iei lui David de Mos Nicolae/Mos Craciun?

De fapt, nu facem o TEMA si din intrebarea de mai sus? Nu neaparat -fiind inca in octombrie- chestii concrete dar sa schimbam idei, propuneri, sa ne inspiram reciproc.

MENIU: o sa rideti dar mine dar eu am gatit azi pentru 3 zile; e drept, vom minca miine...mincare de ieri dar prefer sa ma joc cu Ian, in loc sa gatesc

Pentru azi:
-salata de fasole alba (nu din conserva ) cu ceapa verde, ceapa rosie,patrunjel + salata de varza

Pentru miine:
-orez basmati cu vinete, dovlecel, ardei, gogosar, ceapa, usturoi, rosii, busuioc. L-am bagat la cuptor, fara grasimi. Morcovi nu am pus pentru ca urmez din nou "Montignac, stil de viata, nu dieta ) Il vom minca cu pulpe dezosate la gratar (astea le fac miine) si rosii
-ciorba de perisoare din curcan

Pentru dumininca:
-ciorba de simbata
-chiftelute la cuptor cu sos de rosii, busuioc, usruroi si smintina

Am facut si prajituro-chec la masina de facut piine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Anaan si pe mine m-ar interesa preturile. Dupa ce termin cu alaptatul trebuie sa trec si eu la acest capitol.

Monn am uitat sa te felicit Da chiar, mai poti?

Inapreda vine frigul si se intorc si fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Roro, uitai sa spun ca si mie imi place Anastasia

Pisik, la cit mai multi ani impreuna! Cum fu la tirg?

Cuuuuscra, da' nu dai 'nika de baut azi? Sa-ti traiasca hazbantu'! Sa ramineti mereu fericiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Petrecerea lui Chitibus: cred ca ar fi fain sa le faceti un mini-bar cu coktailuri aratoase ca sa se simta...mari Puteti "shmenui" retetele penru adulti; exemplu: sampanie pentru copii, suc de portocale, grenadine + pai, umbrela, felie de portocala; sau: suc de porto, suc de ananas + blucuracao -asta tre' verificat daca nu are alcool - + felie lime, pai, umbrela.

Tre' sa plec caa venit dna. R.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

No asa tufetelor !! sa am ce citi cand fac cate o pauza

A propos de mancare: cum preparati pt copii ficatul ? Adei nu ii place, nici mie dar poate imi dati idei noi




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Olga, ce e Activity Junior? Chiar, ce ii iei lui David de Mos Nicolae/Mos Craciun?

De fapt, nu facem o TEMA si din intrebarea de mai sus? Nu neaparat -fiind inca in octombrie- chestii concrete dar sa schimbam idei, propuneri, sa ne inspiram reciproc.



Si eu ma gandeam sa incepem sa discutam despre cadourile de Craciun la care eu lucrez deja dar ma gandea ca radeti de mine
Eu deoacamdata am comandat chestii de imbracaminte langa care vreau sa pun multe jocuri de aceea chiar as aprecia orice idee/pont



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

No asa tufetelor !! sa am ce citi cand fac cate o pauza

A propos de mancare: cum preparati pt copii ficatul ? Adei nu ii place, nici mie dar poate imi dati idei noi




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/





Pentru copil
-sub forma de pateu
-in dray cooker cu usturoi si parunjel
-cumazare, smintina si marar

NOTA: Ian nu-l maninca nicicum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Inapreda, cand ai timp imi mai spui te rog reteta de pateu pt copii ?

Trebuie sa notez si cea de zilele trecute cu linte si alte cele ca mi-a fost pofta de cand ai scris-o


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Ina super ideea cu coktailurile Da merge sa le fac din timp? Ideea este ca vreau sa fac totul de dimineata. Petrecerea incepe pe la 3 si sper sa se termine pe la 7.30. Noi la 10 trebuie sa mergem la o alta petrecere. Este si ziua nasicii lui Leon si mergem sa o serbam. Asa ca vreau sa am 1 ora sa ma aranjez in liniste si voie, fara sa ma grabesc.
Tema: cu ce sa ma-mbrac?

Pentru Craciun inca nu m-am gandit ce sa-i iau lui David. Am primit noul catalog de la Imaginarium si as vrea sa-l studiez. Vreau sa-i iau doar 1 jucarie, dar de calitate. Inca nu m-a dat nimic pe spate. Am deja ceva cumparat pentru alti prichindei Pentru fetele din Bucuresti, recomand de mers la Jumbo. Este in Ruse, Bulgaria, faceti 1 ora cu masina. Noi am fost in week-end si au fff multe chestii faine.

Ficatul imi place mie, lui David nu, Chiti il uraste. Mi-ar placea sa-i fraieresc cumva sa-l manance. Aaaa...am uitat de Leon - lui ii place, mananca cu cartof dulce.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Olga, nici la Eva la gradi nu este permisa nicio jucarie de acasa, insa noua chiar educatoarea ne-a recomandat, caci chiar ea mi-a spus ca Eva este nefericita la gradinita , si s-a gandit ca o sa ii faca bine o papusica de-acasa.Gina, a fost frumos la lansare, multa lume, multa sampanie, spectacol impresionant!Olga, pate-ul de casa eu il fac din ficatel rumenit usor in tigaie, dat in blender impreuna cu smantana, mustar, nucsoara, sare, piper. Uneori mai puneam si galbenus de ou.Eu diseara voi gati supa de pui cu galuste pentru weekend, iar maine dimineata cu siguranta nu vor lipsi briosele

Mergi la inceput