Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *448*

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Ce-mi place Alexei ! Si Dimitri !! Oare e....foarte improbabil sa-mi trebuiasca?:D

Mi-a mai placut Alyona mult. Si vad ca exista Katenka, deci as fi tot pe felie

Tre sa organizez o dezbatere cu celalalt genitor



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 29+


hai ca ti-am dat de lucru:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Anastasia are origine grecesti.
Anastasis, -eos, inseamna inviere , sculare (din morti) (ana, sus + stasio, a sta). Recunosc, ca toti rusii alearga dupa noi cand aud o cheama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Pe surioara mea o cheama Aliona. Pe cumnata o cheama Victoria. Mai am o nepotica Victoria. Pe finuta mea o cheama Aleftina (nu prea-mi place). Mai am 2 nepoate Dasa (su s de la stampila) si Tania.

Pisigri sa ne anunti daca se produce vreo schimbare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Dadada, de Tania uitasem !!
Zi-mi Olguto, cum e accentul pe Katya pana la urma?



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui andiaroro

Anastasia are origine grecesti.
Anastasis, -eos, inseamna inviere , sculare (din morti) (ana, sus + stasio, a sta). Recunosc, ca toti rusii alearga dupa noi cand aud o cheama.

ana

alexandre (17.02.2006) si anastasia (14.03.2009)


Asa stiam si eu. Faza e ca avem o prietena care abia si-o botezat fetita anastasia, un coleg de job care tot anastasia o are pe fiica-sa (si mai recenta, fiica-sa), deja e camm aglomerat :))) Si nu stiu cum o alintam :)



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Tania are diminutiv si/sau sfant?
Am probleme grave de rezolvat azi, vedeti....



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Cand am anuntat noi junii familiei ca ne botezam fetita Anastasia, au zis toti ca-i nume de baba si ca o sa rada toata lumea de ea cand vine la bunici. Peste jumate de an se intreceau toti sa ne anunte cate vedete si nevedete pun la copii numele asta.
Ce ti-e cu moda...
Alint n-am gasit, dar nici nu simlt nevoia
La Alex am schimbat saptamanal numele....mai negociam si sub peridurala.
Eu am alta idee fixa....echilibrarea cu numele de fam. Nume de fam scurt cu prenume lung si invers.
Nume de fam scurt cu prenume scurt ma face sa ma gandesc la combinatiile chinezesti. Nume de fam lung cu prenume luuung=prea mult de scris in viata
Edit..mi-am adus aminte de alt nume cu origini slave: Daria. Si Arina (prietena lui Alex), care-i neam cu Irina, dar mult mai rar.
Letitia parca e spaniolesc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Hello,

NOVUSEL, noua ne place mult la turc si in principiu ne bagam, doar ca nu stiu cum vom sta cu finantele atunci si sper eu sa am de lucru mult. Asa ca noi suntem cu (?), dar ne dorim din suflet sa venim

PISIGRI, mie imi place Catinca. Din lista de rezerva votez cu Anastasia si Irina. Si Arina suna interesant. Apropos de moda, eu am un fost coleg care si-a botezat fetita Siena, atunci mi s-a parut cam ciudat, apoi am vazut ca si Andreea Antonescu a botezat fetita la fel, apoi gata, deja a iesit moda.
Eu daca va fi sa mai am vreodata un bebe si va fi fetita, desi cred ca va fi baietel, voi merge probabil pe Natalia. Ador numele asta. Iar la baietel am doua noi amoruri, Anton si Carol.

Eu fac bagaje, ca azi plecam la munte, sa ne aniversam romantic, in trei, defapt in sase, cu nasi si bebelina din dotare, aniversare de 6 ani de casatorie. Mi s-a pus mie pata miercuri, dupa ce marti am plans aproape toata ziua, de ziceai seara ca-s pugilist, am zis ok, n-avem bani, dar probabil n-o sa saracim, nu muncesc ca sa am de ce sa ma odihnesc (bine, asta recunosc ca e o aberatie, dar m-au apucat piticii cam rau), dar uite asa mi s-a pus mie, vreau sa respir aer curat.
Familionu s-a crucit ca plecam cu Ana, erau sigure bunicile ca le rasfatam cu un week-end cu odorul, dar noi vrem sa o luam cu noi, ea ne face aniversarile mai frumoase.

Gata, va las, va pup si va doresc week-end frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Pisigri, Tania imi place tare mult si mie !!


Pisik, petrecere frumoasa sa aveti si multi multi ani fericiti si sanatosi impreuna !! distractie placuta




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Salutare!

Olgaaaa, bine-ai revenit!

Novus, marturisesc ca si mie mi-a placut mai mult la "Podul turcului" decat unde am fost anul trecut, asa ca sunt incantata de locatie. Noi ne inscriem pe lista de participanti (sper sa nu apara nimic neprevazut care sa ne incurce planurile).

Prenumele de origine/sonoritate ruseasca imi plac si mie foarte mult. Din acest punct de vedere, Anastasia, Olga(cu diminutivele Olea si Olesia) si Daria sunt in top pentru mine.

IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput