Delfinasi jucausi de iulie-august (93)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Neata!
Cris, eu nu prea mai apuc sa fac nimic.
Radu e mucios de ieri. Nu stiu cum si de unde ca deodata a inceput sa ii curga nasul. Fara alte simptome. Si sper asa sa ramana. Baleste la greu dar tot nu i-au iesit dinti. Marei i-a rasarit si penultima masea, se vede si ultima prin gingie. Sper ca apoi sa inceapa si la bebe ca sa scapam rapid :))
Ce mancare buna a facut soacra?

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


Helllooo,feteleeee!!


MAi eu aasa ampatit cu Cristi la fiecare repriza de iesit dinti,adica eruptie propriu zica, mucea vreo saptamana pana pleznea gingia si pe urma nu mai aveanimic...nu i-am dat nimic in perioadele alea,decat cel mult gel gingival.

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 34+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Alice,sa stii ca o prietena mamica imi zicea ca asa facea si copilul ei la iesit dinti- avea muci... Pai si Marei i-au iesit mai tarziu dintii, nu? (in comparatie cu dintosul meu,cel putin...)

Socrela gateste in fiecare duminica muuuult si bun. A facut supa de galuste,piure de cartofi cu sos de pipote/ficatel, pulpe pane cu susan, pizza, salata de boeuf, ciuperci cu maio, vinete cu maio.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

va salut si eu repejor

Am ambele fete cu muci, de bine ce ma bucuram ca nu am mai racit de ceva vreme. Haha! In rest, munca, alergatura... d-astea. A! Si mi-am luat de la farmacie pastile de calmare de nervi; parca nu ma mai aprind asa repede.

pupici


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Adriana, ce pastile? cu tratamentul cum esti? Ai mai foat la control?
Laura, tineam eu minte ca ati mai zis de legaturi intre muci si dinti, d-asta si sper sa nu fie altceva :)
Cris, supa de galuste am facut si noi pt copii, iar pt oameni a facut un prieten de-al nostru aripi de pui in sos de soia si miere la cuptor, servite cu sos de usturoi cu smantana si marar. Un deliciuuuu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

ALICE, iau Stresclin complex. Cu tratamentul... ehe! mai am 3 saptamani, dupa care repet toaaaateee testarile si poate am noroc sa scap macar pentru cateva luni.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

buna mamici

ce e linistea asta? hai la vorba...


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Io is pe zona.. Vroiam sa ma uit la vocea romaniei, abia am culcat zmeul.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Si eu pe aici...ma uit la Vocea Romaniei si sper sa adoarma Raul cu taica-sau, ca vreau si eu sa ma uit la emisiune...

Mi-e dor de voi sa deschid forumul si sa vad 3, 4 pagini scrise, sa nu mai zic de odisee, cand se scria 1 capitol pe zi .

Si chiar cred ca e cea mai frumoasa perioada din viata copiilor, zilnic ma face Raul sa rad cand il aud ce scoate pe gurita, si mi-ar place sa citesc si perlele delfinasilor. Azi, de ex, se certa cu Raisa, si cand zic se certau, chiar se certau, strigau unul la altul ca nu e voie, au vb si la telefon, dandu-si intalnire in centru. Sunt tare dulci copii astia.

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

Poze petrecere 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Buna seara, mamici dragi!

Cu emotii constat ca ne apropiem cu pasi repezi de urmatoarele nasteri.

Mycya, mami, dar ce moasa buna esti!

Adriana, tinem pumnii si asteptam rezultatele bune la analize.

Chiar daca nu (prea) postez, va urmaresc, ma bucur cand aud ca sunteti bine. Mucii nu se pun.

Noi muci avem deja de 2 saptamani, saptamana trecuta a stat numai la buni, nu l-am lasat la gradi. Acum parca i-a mai trecut, dar zau, niste muci uraciosi..
Eu vad ca ma refac cel mai greu, tusesc de rup si vad ca secretii am grupa mare. Am redus lactatele, iau Grepofit (un imunostimulator recomandat de homeopata) dar altceva nu am facut in aceasta privinta.
Asa de sensibila nu tin minte sa fi fost vreodata.
Noptile noastre inca sunt cu urlete, unele de te scot din minti, altele mai mult de control.
De cateva zile tot ce face trebuie sa faca cu amandoi, tot putin mai mult cu mine, dar inainte nici nu accepta sa mearga cu tati la nani.
Acum si la trezirile nocturne striga intai pe unul dintre noi, dupa care si pe celalalt . Asta asa, ca sa fim 2 distrusi in casa, nu numai una.
Am inceput sa ma redresez cu alimentatia, o luasem tare pe aratura, mancam la restaurantul(cantina) de la birou si faceam mult prea multe compromisuri din punctul asta de vedere. Asa ca ma car cu pachetel, am reinceput cu seminte, migdale s.a.

Va pup fete dragi, sper sa nu mai treaca un secol pana ajung sa scriu..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Buna seara "fetilii"! Sa nu credeti ca v-am uitat, dar, zau, ajung destul de greu la laptop si, cand ajung,nu ma lasa piticotul, vrea si el.Noi suntem bine(din p.d.v. al sanatatii), nu facem la olita, nu vorbim inca, ne mai da batai de cap si ceva maselute.
Mycya imi place papusica ta din poza de profil, ii tare scumpa
Pupam bolnaviorii sa se faca bine

Mergi la inceput