Delfinasi jucausi de iulie-august (93)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Hello fete...
si noi suntem bolnavioare bronsita cu reactie otica si gat imflamat,se agita in somn,se ineaca si nu mai poate respira...a incepput exact cum facea anul trecut la bronsite)...o adorm in brate-pozitia verticala pt a usura respiratul si apoi o culc,deja la a treia tura noaptea asta.si prevad o noapte alba-alba...desi ieri pe zi n-a avut nimic abia dupa-amiaza a inceput cu tusea ...dar dr m-a prevenit ca desi am luat-o din pripa ,doua zile pana isi face antibioticul(tratamentul ) efectul va incepe cu durerile si asa a fost---imi lua mainile si mi le punea la urechile ei(acum 10 min) si sa "le tin asa ca doare"
off...


pup.nb(sho-shoi=ghiciti voi ce inseamna)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Of,Rubia,imi pare rau, saracuta de ea!Azi cum e? Ma bag io la ghicit ce inseamna sho-shoi - somn usor, nu?

deci,am lasat azi copilul cu Vasi.Concluzii:copilul nu a mancat nimic,adurat mai bine de o ora sa il imbrace sa iasa afara.Iaracasa, inainte sa il culc, mi-a zis Vlad: nu imi place de tati,m-am saturat.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Cris, pai cat au stat impreuna? Si de ce nu i-a placut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Cris, pai cat au stat impreuna? Si de ce nu i-a placut?

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


Au stat 3-4 ore. Cu el s-a simtit bine, a fost cumintel, dar el o vroia pe mami :) l/a simtit si vlad pe taica-so un pic mai nepriceput :)))

Va pup, fete, noapte buna!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Neata! Haideti fetele ca e gata cafeaua! Sa aveti duminica frumoasa!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Neata! Haideti fetele ca e gata cafeaua! Sa aveti duminica frumoasa!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)


eu, eu vin! is treaza de la 7, nu stiu ce am, ca Isa doarme inca... de fapt, toti dorm. eu am facut cafeaua, am dat gata deja o bucata de pizza si stau in dubii daca sa fac o baie linistita acuma sau dupa ce scot cainele afara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Neata!!

eu am dormit de la 20 pana la 9 dimineata asa ca acum ma simt gata de uract un munte

a nascut cumnata mea, o minunatie de fetita de care m-am indragostit la prima vedere . seamana f f tare cu Andra mea cand era bebelusa si asa multe amintiri imi trezeste
si bineinteles cum de altfel nici nu se putea am facut-o iar pe moasa am facut o noapte alba dar sa meritat. mi-am recuperat fortele azi noapte


eu va servesc numa cu un ceai cald si va doresc o duminica cat mai frumoasa
ma pregatesc sa merg la sala sa dau jos prostiile ce le-am mancat zilele astea

mami de Andra si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Wow, Mycya, ai dormit, nu gluma. Si Andra a dormit la fel de mult? Felicitari cumnatei, sa traiasca fetita!

Azi am fost la biserica cu Vlad, nu prea l-am dus pana acum, decat mai rar si stateam putin.Am intrat inauntru,a vorbit doar in soapta de cum am intrat in curtea bisericii si pana am iesit. L-am impartasit, a papat frumos ce i-a dat preotul, a stat tare cuminte.Ne-am mai plimbat pe afara, i-a placut mult prescura. A fost o experienta frumoasa, si eu m-am simtit tare bine.Mai repetam, clar!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Pe unde suteti, mamici? Hai ca dau iar cafea, poate treceti la o poveste. Abia astept sa mananc!!! Asa multe bunatati a facut ieri soacra-mea, am mancat mult, dar azi o iau de la capat. va dau si voua.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata!
Cris, eu nu prea mai apuc sa fac nimic.
Radu e mucios de ieri. Nu stiu cum si de unde ca deodata a inceput sa ii curga nasul. Fara alte simptome. Si sper asa sa ramana. Baleste la greu dar tot nu i-au iesit dinti. Marei i-a rasarit si penultima masea, se vede si ultima prin gingie. Sper ca apoi sa inceapa si la bebe ca sa scapam rapid :))
Ce mancare buna a facut soacra?

Mergi la inceput