Delfinasi jucausi de iulie-august (93)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Eu va citesc dar acum mai greu cu scrisul pentru ca Mara pur si simplu face scandal daca nu ii dai atentie...E atat de diferita de Tudor...El ar fi stat lesinat la tzatza ore in sir pe cand ea...daca e goala ura si la gara...o scuipa si gata...si daca nu te uiti la ea chiuie sa iti atraga atentia si daca tot nu te uiti incepe sa urle....
Azi a avut niste colici de am zis ca o iau pe aratura.....Bine ca acum doarme


Acum cateva zile am pus pompa in functiune ca deja trecusera 4 ore si ea dormea....Am scos 170 ml si ma gandeam la Alina (bumblebee) pe care o admiram cand spunea ca scoate cam 1 litru pe zi....Si stiti care este culmea????? Ca atunci cand s-a trezit a baut 170 ml si inca era infometata si i-am dat si 60 ml de formula si abia atunci a adormit....Va dati seama?????La 2 luni sa bea 230 ml lapte??????E un sac fara fund frate...Imi trage si creierii si tot nu este satula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

si mie mi-e dor sa mai citesc pagini si pagini si pagini... sa am de recuperat un capitol scris intr-un we . dar cred ca daca s-ar aduna aici mesajele de pe fb, ar fi tot cam pe-acolo...

eu intru des si pe-aici dar, daca vad ca nu scrie nimeni...

Isa a inceput azi cu alt cantecel - in spaniola, clar! nu vom avea de ales sa ne intelegem cu ea, in romaneste nu vrea sa vb si pace!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

www.youtube.com/watch?v=amNKmtVeQ8s&feature=youtu.be" target="_blank">Isa cantand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Neata! va servesc iar cu cafeaua de dimineata!

Da tu fete, tare putin se mai scrie pe aici.

Vlad e tare figura. Vorbeste bine, ma inteleg cu el ca si cu Stefan (de 4 ani).Doar ca unele cuvinte le zice mai stalcit. Pune o gramada de intrebari!!!!!! cine a cumparat/pus ceva undeva.Si urmatoarea intrebare e de ce????ioi,atat de multe intreaba ca nu mai stiu ce sa raspund. Isi exprima foarte des si usor sentimentele, nu doar actiunile. Stefan i-a zis de cateva ori ce faci ma??? iar Vlad i-a zis sa nu mai zici "ma",nu place, nu mai zice asa. daca imi beau cafeaua,zice mami ai grija, sa nu dai pe piept! Daca zic sa nu faca ceva, zice - mama, nu frica, sunt langa tine. Multe zice. Canta toata ziua,cred ca stie peste 3 cantecele cap coada singur. si multe, multe le zicem impreuna. Isi imagineaza multe, se joaca cu chestii/persoane imaginare. Zice cioc-cioc, fuge la usa,intreaba cine-i? tot el zice- soso, tu esti? (soso fiind nasul meu). Apoi zice hai in casa. SI ii povesteste in fata usii despre ce are in mana, sau cu ce se joaca. Sau mai zice ca are stafide in mana,se face ca mananca, ma intreaba daca vreau si eu. E musai sa vreau si sa ma fac ca mananc cu drag.

E scump tare,e o perioada chiar f faina din viata lor.Cred ca acum e cel mai fain- e deja usor, te poti intelege cu ei. Cand sunt mai mari parca isi mai pierd din farmecul asta.

Ce ma enerveaza in schimb e ca e slab!!!! Nu are 12kile!Ioi,asta e oful meu!SI ma uit in poze de cand era mai mic si vad ca aveaniste falci cat casa. SI iar ma necajesc...

No,acuma asta e,sa fie sanatos, ca asta imi doresc.

Va pup,fete, ia haideti si voi la povesti despre pitici!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Neata si mutmumim de cafea!

Cristina sunt dragalasi tare acum dar si cand mai cresc e varsta cand descopera lumea altfel si incep sa o cunoasca, tare mult imi place si imi e ciuda ca nu mai sunt cu ei asa ora de ora!

Azi prefer ceaiul cald cu miere si lamaie poate imi mai revin ca uite asa daca tot e prima raceala dupa 5 ani acu mi-aumai venit si uratii!

despre pitici va pot spune ca sunt dragalasi impreuna cand se joaca frumos dar si cand se chiraia, Vlad l-a descoperit de Harry Potter si e deja la al trei-lea volum, citeste orinde numai sa il lasi sa citeasca!

Maria e plina de energie si voie buna!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

anca, vlad e un caz rarisim cu cititul,printre colegii lui de generatie. Bucura-te de asta!

cred ca avem cam 84 de cm si sper sa avem cam 9,3 kg.acum doua saptamani avea 9,140 kg.falcute nu a mai avut de la 6 luni cand am inceput diversificarea.

urmeaza 3 sapt de stat sub clopot de sticla,fara contact cu nimeni si apoi,din nou venofer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Neata...vin si eu la

David inca doarme...mai savurez un pic de liniste
Aseara am vazut ca i-au iesit doua maselute sus lui David...nu de tot doar pe un sfert si eu habar nu aveam...nu trebuiau sa iasa jos intai?

Antonia a plecat la scoala...ma bucur ca ii place...am intrebat-o daca vrea la gradi inapoi si a zis ca nuuu...e mai frumos la scoala.

Rodyka- ce scumpa e Isa cum canta...cu siguranta o sa-i fie mai usor sa vb spaniola decat romaneste.

Crispo- wow cate stie Vladut si ce bine vb...bravo...David inca are multe cuvinte in chineza

Crissy- ce mai fac fetele?....am vazut ca scrie tare frumos Elise aveti multe teme? noi mai deloc....

Bumblebee- pe la Iasi nu mai vii? poate asa ne mai intalnim si noi mamicile de aici....va pup

Paula-super pozele cu elefantul...

Nu mai stiu ce vroiam sa scriu...merg sa pap ceva....o zi frumoasa sa aveti



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Baby- bine ca suge si mananca bine
eu de cand l-am intarcat pe David mananca incontinuu la fel ii zic si eu sac fara fund
are 14,2 kg

Histamina- tinem pumnii sa fie totul ok

De vreo doua sapt ma tot doare spatele la mijloc...cred ca trebuie sa fac o vizita la medic am tot zis ca e din cauza ca trebuie sa-mi vina...dar a venit a trecut si spatele tot ma doare



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Maria il imita pe Vlad zici ca e maimutaica, e tare haioasa, e toata ziua dupa el prin casa. Dar cel mai cel e la teme, daca Vlad face lectii si ea trebuie sa faca teme si ca sa il lase in pace ca altfel fuge la el in camera si se urca in bratele lui sau il da jos de pe scaun sa faca ea teme!

Asa ca i-am pus si ei masuta si scaunel si acum fac teme amandoi!!!!!!!!!!!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
Alice, ne faci o cafea din aia buna, in 3 culori?
Raul stie 2 cantecele : un elefant se legana si twinkle, twinkle little star. Ultimul il canta fara ajutor, dar nu se intelege mare lucru...incerc sa-l filmez.

Cristina, nu cred ca e slab Vladut la 12 kg. Eu sunt de parere ca mai bine slabi, decat grasuti. Nu cred ca vrea nimeni copii grasuti, sau obezi...ascultam sapt trecuta o emisiune la radio, era un dr endocrinolog, care spunea ca in Ro peste 30% dintre copii sub 5 ani sunt obezi. Mie mi se pare destul de mult

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

Poze petrecere 2 ani

Mergi la inceput