Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (21)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Neata....cafea nu mai dau, ieri am baut, si I nu a avut chef de somn abia pe la ora 17...s-a trezit la 18.30 si cine a stat cu ea pana la ora 23 sa adoarma?tot eu!

Astazi e ultima zi de bucatareala di saptamana, sper ca de luni sa nu incep din nou. Vad eu cat de mult ma iubeste soata. Glumesc, merele le-am cules...azi picatura si ceva coceni de strans. Dar pana luni, e maine liber

Cafea nu, nici pe I nu o mai lauda. De ce?Pai ieri am dat sa o azez la olita, imi zicea kk si nu a vrut, nu am insistat si in minutul 2 cam asa a facut in pampers. Na! Nici de dimineata nu a mai vrut... Hmmm O astept sa i se faca dor din nou, ...ce s-o fi intamplat? Chiar ma minunam si eu cat de usor sta un copil pe olita. Minunea a tinut 3-4 zile!

strumphyminunata prajitura cu banane, e si in lista mea ...urmeaza, e prima pe lista. MAine o execut!Dar am spus ca nu mai fac nic maine....atunci luni Te pup!
ailedlas ca e f buna varza sub toate formele posibile... ma oftic ca nu-mi prieste...dar na, ..asta e!
roxynu mi-ai raspuns daca ai mai ajuns la mare si soare?!

Va pupez pe toate, astept mandrii la masa...sunt la o cafea la alta vecina, ca nu stiu la ce ia ajutat soata cu tractorul al prima ora...hmmmm Imi pica ochii in gura fara cafea. Dar trebuie sa rezist ptr binele I. Daca imi fac una mica ci chioara nu-mi tine, ...asa ca mai bine zimbesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

greseli cu caru...dar ce? bb_yasmi cum a scris foi de placenta Pup Lavi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Buna dimi
Ce bine este sa dormi pana la 9

Catank noul cadou este de vina pt greseli........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza!
dau eu cafeaua!
catank, eu zic ca daca pana ieri Ioana a dormit si dupa ce ai baut tu cafea, nu de la cafea n-a dormit... o fi avut si ea o zi aparte...si Andra a dormit jumate de ora la pranz si dupa pe seara a mai tras un somn...incearca in locul cafelei un fresh de citrice iti da energie
yasmy, e tel cadoul, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

Spiriduscha, ce sapt nasoala ati avut si voi, of. Bine ca e ok acum cristi, bona aia sigur avea ceva nasol daca tipa asa micutul...
Felicitari lui cristi pentru cuvinte si dormit in patut fara gratii

irinuca, bun venit acasa, cred ca ceva timp nu o sa o papi intr-una pe Daria

yasmi, sa folosesti cu placere cadoul. Ce-ti mai place sa fi "misterioasa" , hai zi ce cadou ti-a luat de stai cu el in baie

Eu m-am trezit acum o jumatate de ora, au fost finii aseara la noi si am repetat cu ei valsul de deschidere .
Azi am programare la vopsit si in sfarsit ajung sa-mi tund si eu bretonul..ca am seaca la cat de lung a ajuns...si nu am mai nimerit pe la coafor sa-l tund.

Intrebare (off-topic): la petrecerea burlacitelor tb sa duc ceva? Sa-i iau vre-un cadou finei..sau ceva de genul? Fetele care organizeaza mi-au spus doar ca vor lua un tricou pe care sa scriem toate sfaturi pentru mireasa si sa ne semnam...


Pupici fetele!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Am procurat toate ingredientele necesare pt placinta greceasca!!!
Mada nu credeam ca intereseaza pe cineva.....este un ipad 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetelor

am venit si eu la cafeluta...dar care cafeluta, caci catank n-ai mai dat si eu cred la fel, daca pana acum ai baut si Ioana n-a avur nimic, nu-i cafeaua de vina. a avut ea o zi mai agitata.
nu-ti prieste varza? ce rau..ca este tare bunaaa si foarte sanatoasa. chiar citisem intr-o zi cate chestii contine varza murata si muraturile in general, sunt foarte sanatoase, cica.
am uitat sa-ti raspund...n-am mai fost la mare, n-am mai vrut sa mergem. sotul avea concediu abia in septembrie la inceput, atunci s-a nimerit sa fie vremea asa si-asa, pe 8 am avut o nunta...dar facem iesiri aici la munte asa ca compensam la anul ma gandsc serios la un bilet pe dincolo, luat din timp

spiridusha bine ca ati trecut peste perioada grea, saracutul Cristi. cred ca ti-a fost greu si tie...cu bona, poate este mai bine asa, sigur nu-i placea puiului de facea asa cand o vedea.

madutza stiu ca la petrecerea burlacitelor se ia un cadou traznit si miresica merge la petrecere cu un voal pe cap, asa am facut noi. acum nu stiu cum este in alte parti. oricum, distractia este super sa vezi ce roiesc barbatii

ailed prajitura greceasca unde o pot gasi sa iau si eu reteta? pe net? daca tot se face asa usor...

merg sa pun de o varza calita ca avem pofta, n-am mai mancat de mult.
sotul m-a sunat ca vine cu buburuza de afara ca a facut caca in parc

toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

spiridusho, imi imagineam pe Cristi cum ii inchide usa in nas...
roxy http://www.laurasava.ro/2010/09/10/prajitura-greceasca/, asta site-ul de pe care ma inspir eu la praji!
mada vreau si eu cu fetele in oras
yasmy, pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra


roxy, dupa ce face anastasia 2 ani, te intorci la serv si stai pana cand tb sa intri in pre-natal cu bb2. concediu prenatal este de 126 de zile din care ogligatoriu tb sa-ti iei 42 de zile dupa ce nasti, deci raman aprox 84 de zile ianinte de nastere...sa zicem 2 luni si jumatate ca sunt zile calendaristice nu lucratoare.
Deci daca nasti sa zicem la 7 luni dupa ce face Anastasia 2 ani, te intorci la serv pt 4.5 luni.
Cred ca ai inteles tu, ca esti fata desteapta

Fug la gradi.
pupici

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


am inteles perfect. multumesc mult
ma gandeam ca o fi un minim de luni de lucrat, gen 6 luni...
dar asa este ok. stiu ca se mai daduse niste legi acum de la 1 octombrie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Hello!
Noi am fost in piata cu tati, i-am luata masinuta, ca de cateva zile ne bate la cap: tati, mahina, adica tati vreau masina.
Acum a adormit, deci nu a reusit sa se joace cu masina. sunt curioasa daca ii place.
Lavi, eram sigura ca e vorba de Ipad, dupa greseli. Intra in Settings, parca la General, si dezactiveaza "auto correction". Ipad-urile in setarile din fabrica au activaa functia asta.
Frumos cadou! Sa-l folosesti sanatoasa :)
A adormit buburuza la mine in brate. O las in patut si fug afara ca e frumos!
Weekend placut!

Mergi la inceput