Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (21)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Catank multumesc mami de parere, dar nu e cazul de neglijenta si nu mai dezvolt subiectul. si dami accept pe fb te rog!

YASMI a mea adoarme tot mai tarziu seara, aseara era 11 si nu dormea eu eram praf de oboseala si ea zumzaia prin casa.
MADA bafta sa iti iasa rochia frumoasa si sa gasesti oglinda, eu nu ma incred in croitorese mai ales la rochii, nu imi place ca nu sunt finisate ca astea cumparate, la un pantalon sau o fusta am mai facut la comanda dar demult!
DELIA ce bunatati ai mai facut?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Sunt obosita, ...hmmm

mary nu stiu cine esti pe FB?lista mea e lunga si nu dau add la necunoscuti. Lasa-mi un mesaj acolo sa stiu ca esti tu. roxy- ciorbica e dulce (atunci s-o numesc supa de fasole?)are f mult zarzavat in special suc de ardei rosu si rosii....verdeata la greu. E delicioasa!
Eu varza nu folosesc de fel, din pacate...abia fac o salata cand e proaspata, murata nici gram. Mint, o prefer in placinta...atunci cand prepar''fur'' de la soacra. Sotul prefera varza calita, dar il trimit la mamica lui sa pape daca are pofte.
madutza am inteles aiurea eu...oboseala, deh. Sigur gasesti tu ceva frumos!
ailedEsti atenta?1, 2, 3....pas...ai prins??? sunt bune? mai vrei? de icre vb Pupici!Cumpara un peste proaspat cu icre, ...le scoti, le adaugi sare, il lasi la macerat 2-3 zile apoi le prepari cu o lingura de gris

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mary, dragutza mea n-am facut nik, azi ne-am tot plimbat...maine vreau sa fac saratele
catank, as vrea eu..., dar astia aici au peste de apa sarata si icre mai putin, ei nu stiu sa faca icre ca noi... o singura data am gasit de crap si am cumparat si am facut de 3 ori din cat am luat:)...ciorba de fasole nici eu nu o acresc, varza murata folosesc doar la sarmale, calita imi place dulce, dar zeama de varza imi place... sa o mananc langa cu lingura.... la diverse mancaruri... la urzici de ex... doar ca aici varza nu se acreste si nici borsul din cauza apei
mada distractie placuta!
Strumph si eu am schimbat hainele de vara cu cele de toamna
roxy, buna ciorba de care zici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

hello
astazi am fost toata ziulica la shoping si mi a ajuns si cadoul de ziua mea de la sotz daaaa cu o luna jumatate intarziere :)))))
am lasat juniorul in wk la buni si acu stau in cada si imi bat capu" ce desert din 2 miscari sa fie gata sa fac maine......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fa prajitura greceasca, o faci repede si iese

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Delia guaranteeing ca Iasa? Eu ma tandem la ceva prajitura cu cream de Lamaze ( garage preparata, la plic) si ceva glazura.... Merg sa vad cum este ceva greceasca si cat de grey se face :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

Delia guaranteeing ca Iasa? Eu ma tandem la ceva prajitura cu cream de Lamaze ( garage preparata, la plic) si ceva glazura.... Merg sa vad cum este ceva greceasca si cat de grey se face :))


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


nu stiu pe cineva sa nu-i iasa...si mi separe case face usor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Vaiiii acum am vazut ce minuni am putut scrie.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Delia Maine prajitura asta greceasca o voi face... Tre' doar sa ies sa Iau foi de placenta. . Oare nu merge cu ceva deasupra sa fie mai aspectuoasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

Delia Maine prajitura asta greceasca o voi face... Tre' doar sa ies sa Iau foi de placenta. . Oare nu merge cu ceva deasupra sa fie mai aspectuoasa?


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


nu tb ca e insiropata... poate niste frunze de menta.. de decor

Mergi la inceput