Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (21)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Am bagat placinta la cuptor
Irinuca sar" mana o rexolvasem deja!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Si eu am bagat acum la cuptor portie dubla de banana bread
strumphy a functionat la mine ''nu lasa pe maine ce poti face azi''!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Aha...acum am citit si din urma...offfff acum sunt ok ptr ca le-am facut la mandrii mei de oameni cafeluta la pranz, si am baut cu nesat si eu una...Doar asa am putut sa ma apuc de praji...

Ma oftic ptr ca maine as fi vrut sa ajung la o biserica-manastrire, dar mi-a venit ieri cm...dar cred ca as putea merge numai sa nu intru...aiure oricum. Dar vreau sa plecam maine de acasa..nu conteaza unde...sa plecam cu mbrrru-mbrru (cu masina cupa spusele I)

roxy, am inteles cum a fost cu marea, ..am crezut ca am ratat eu foto cat am fost la Moldova
Varza e f sanatoasa, asa este...bravo ca papati!

irinuca- bine ai venit! MAsinuta sa o strice sanatoasa!

spiridusabine ca sunteti bine!
bb_yasmine-am prins ce cadou ai primit din greseli , nu ca nu ne-ar fi interesat... Sic!(greselile nu te caracterizeaza...)
madutzapetrecere frumoasa!Nu stiu daca trebuie sa duci ceva...
ailednu stiu daca o fi avut I ziua mai agitata, cert este ca am baut cafea fara masura amestecata in cacao cu lapte... eu tremuram deja...cred totusi ca eu am facut prostia ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota
roxy http://www.laurasava.ro/2010/09/10/prajitura-greceasca/, asta site-ul de pe care ma inspir eu la praji!

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


ailed- ''te bat'' imi este rau..am citit sa vad ce a bagat bb_yasmi la cuptor
Saptamana viitoare o execut si eu...ce nu-mi place(desi asta e secretul)sunt foile de placinta...au prostii in ele, dar dehhh Arata super!

Apropos, si eu folosesc la prafi zahar brun, chiar reduc cantitatile atunci cand e cazul, si in loc de ulei unt. Asa am procedat si la banana bread si nu numai...
Ma uit la tavi, pe geam si mama-mia ce -a crescut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Am facut, a iesit, am mancat dar data viitoare clar o modific
Diseara pun o poza cu ea ca acu' tre sa ma prega de musafiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catank, cred si eu ca ati stat drepti, pai cacao si cafeafara masura... o cafea dimi e sanatoasa, hai 2 dar nu mai mult...., si eu pun zahar brun la multe praji sau miere...la crema fiarta nu pot sa inlocuiesc...imi e frica
yasmy, eu am pus scortisoara in sirop si mai putin zahar, dar nu stiu dc tu o vroiai mai cremoasa, nu?
irinuk, ce face Daria cu masinutza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello!

yasmi, eu in praji greceasca urmez afturile lui miky, adica siropul mai putin dulce si cu multa zeama de lamaie plus coaja, iar in compozitie pun mai mult iaurt decat in reteta

fug sa ma pregatesc de petrecere am emotii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

DELIA m-ai omorat cu praji asta, si eu fac prajituri de la laura sava, dar am spus ca nu mai fac nimic dulce macar o luna si ce crezi azi m-au ispitit niste biscuiti din dulap, si am facut salam de biscuiti. of nu rezist tentatiei.YASMI sa faci poza la prajitura sau ai mancat-o deja si ai uitat de poza!. pup toate fetele si we placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Delia si eu am pus scortisoara si putin mai mult iaurt , aa si cateva stafide. Da o vroiam putin mai cremoasa, oricum a fost tareeee apreciata data viitoare (cred ca wk viitor ) vreau sa o fac cu branza dulce si stafie inauntru. Sincer asa parca o vad eu completa

Mary, am facut poza dar nu stiu cum sa o pun d p ipad...mai incerc daca nu d p laptop mai tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Prospan este pt tuseaca seaca? Il Pot da acum seara?
Nu reusesc cu poza....daca stie cineva cum pot pune poza direct din ipad pe picassa

Mergi la inceput