Un creion, un caiet, o carte - cautam voluntari !

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Monnvas, am gasit eu copii care au nevoie de calculatorul donat. Ramane sa stabilesc detaliile de expeditie.
Tu ai facut oricum enorm de mult pentru Iulia . Meriti o pauza de cafea pana spre Craciun, cand ne mobilizam din nou cu totii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Buna, fetelor!

Eu recunosc ca m-am descurajat... mama fetitei de care v-am zis e... c am dificila... si mie mi s-a cam taiat elanul. Stiu ca nu e vina fetitei, ca meritele ei is cu atat mai mari, dar io... is cam... lipsita de energie lately

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
IULIA va invinge CANCERUL
Where there's a will there's a way
Every saint has a past. Every sinner has a future.


Ce s-a intamplat ? nu poti sa ne spui ?





..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

In ciuda vremii mohorate de astazi, pentru ca am avut un eveniment in familie la Targoviste, am dat o fuga si la copiii din Tatarani si Priboiu

Aveam sa le duc ceva hainutze si incaltaminte de la ManuelaCrina si prietenele ei

Erau zgribulitzi si incantati ca ne revedem.
http://www.flickr.com/photos/23251288@N07/8083752187/in/photostream
Cristina, fetitza bolnavioara a familiei Rada de cum m-a vazut m-a intrebat daca am o papusa pentru ea in sacosa.. i-am spus ca de data asta nu, dar o sa tin minte pt data viitoare

Niculae, baietelul de 5 ani din familia Badescu e tare sugubatz..l-am mirosit de data trecuta.
Si povestindu'i de ultima nazdravanie a copilului meu care acum o sapt a cazut cu bicla si si-a invinetit un ochi, il intrebam care e ultima lui nazdravanie?
Mi-a aratat o zgaiba in barba :)

Am vorbit despre Mos Craciun si tara lui, Laponia, si despre cum vor ajunge scrisorile lor pana acolo...
Se aliniasera in rand si aveam sentimentul ca e cea mai frumoasa poveste pe care au auzit-o pana atunci...
http://www.flickr.com/photos/23251288@N07/8083747376/in/photostream/


si am primit o veste azi
minunata!
Mamica familiei Rada este insarcinata in 3 luni.
Undeva in aprilie, cu voia lui Dumnezeu, se va naste al 8-lea copil
poate il botezam noi!?



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


De dragul Artei



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

mihaela, am inceput sa fac pachetul pentru copiii de care ai spus. Te rog, poti sa te interesezi daca vreuneia dintre fetite i-ar veni bine o hainuta marimea 110? E mai purtata, se vede la maneci, dar, cu frigul care s-a lasat, poate ii prinde bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Am mai aflat cateva detalii despre familia noastra de la Constanta. Tatal se numeste Marin, mama Mihaela iar copiii sunt:
- Raluca, 7 ani, merge la scoala, poarta hainute 116-122, are 28-29 la piciorus;
- Daniel, 5 ani, marime hainute 116-122, la picior 28-29
- Bianca, 3 ani, marime hainute 104-110, la picior 25-26
- Octavian, 1 an, marime hainute 92-98, la picior 22-23

Locuiesc intr-un camin de nefamilisti intr-o garsoniera in incinta portului, Poarta 3bis.
Ar aprecia orice ajutor, hainute, pampersi, jucarii, rechizite.

Am vorbit cu Mihaela sa asteptam pachetul de la Selene (multumim Selene ), eu am 2 sacose cu hainute si ma mai scormonesc de cateva jucarii si sa le facem o prima vizita ca sa aflam mai multe despre ei. Poze cu copiii i-am trimis Alinukai pe mail.

Va pup si-mi cer scuze pentru absenta de la umanitare din ultimul timp, dar la un moment dat m-am simtit coplesita de atatea necazuri si nevoi din jurul meu, m-am tras putin in propriul cocon pentru reincarcarea bateriilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Mie nu imi e greu sa ajung la Tg. Bujor, sunt doar ~ 50km pana acolo, in mai putin de o ora ajung. Deci, eu imi mentin pozitia de "punte" :)

Legat de scrisori, ma gandeam - ce-ar fi daca le-as duce eu 2 - 3 scrisori, fiecare cu cate un plic auto-adresat pt. raspuns? Ca daca le spun sa scrie singure si le dau cateva adrese, nu stiu daca or sa o faca, probabil nici n-ar sti ce sa scrie?

Ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

mihaela, am inceput sa fac pachetul pentru copiii de care ai spus. Te rog, poti sa te interesezi daca vreuneia dintre fetite i-ar veni bine o hainuta marimea 110? E mai purtata, se vede la maneci, dar, cu frigul care s-a lasat, poate ii prinde bine...













Selene,a scris Boti,una din fetite poarta 110!multumim!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Da, Bianca e fix pe marimea Dariei mele. :)

Dariei ii e mare gecuta, zice sa n-o imbrac cu ea, ca o fac robot. :D

Pampers, ce numar? Sunt bune si de-alea, marci proprii ale magazinelor, gen Wickies de la Kaufland? La 1 an... marimea 4, cred.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

Mie nu imi e greu sa ajung la Tg. Bujor, sunt doar ~ 50km pana acolo, in mai putin de o ora ajung. Deci, eu imi mentin pozitia de "punte" :)

Legat de scrisori, ma gandeam - ce-ar fi daca le-as duce eu 2 - 3 scrisori, fiecare cu cate un plic auto-adresat pt. raspuns? Ca daca le spun sa scrie singure si le dau cateva adrese, nu stiu daca or sa o faca, probabil nici n-ar sti ce sa scrie?

Ce ziceti?


sigur, e mult mai simplu asa.




..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Fetelor - mihaela, boticelina - am coletul gata, da' n-am adresa, unde sa-l trimit? Astept PM.

Mergi la inceput