Un creion, un caiet, o carte - cautam voluntari !

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

bravo Miha!
tu impreuna cu Boti si cu Dandusha faceti un trio de minune acolo la Constanta


Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


De dragul Artei



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Alinuk,ai mail de la mine......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela77O

hop si Cta la apel!avem si noi o familie,care are nevoie de ajutorul nostru!
familia respectiva locuieste intr-un camin muncitoresc undeva langa serviciul lui Boticelina(in port, sunt niste semi-baraci), sunt 6 suflete intr-o camera, 2 adulti si 4 copii, cel mai mic are cam 1 an si jumatate si l-a botezat o colega miloasa prin iunie. Stiu pentru ca eu le-am dat rochite sa se imbrace surorilor lui. Fetita cea mare are pana in 7 ani si la botezul fratelui ei era mai firava decat Nancy a lui Boti de nici 4 ani :-( dupa ea este un baiat de cca 5 ani, apoi o fetita de 3 si cel mic de 1,5 ani. Am o colega sufletista care ne mai aduce aminte din cand in cand sa le donam si lor daca avem hainute.

O astept pe Boti,cu mai multe detalii!ea este cea care i-a gasit,de fapt!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...









Bine ati revenit, inimoase din Constanta !




..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Ofer jucarii copilasilor prezentati de mihaela77O sau altor copilasi care nu au. Cuburi si doua papusi, una mare cat un copilas, deocamdata, dar mai gasesc.

Daca aveti vreun copilas "de suflet" pe care pot sa-l ajut scriindu-i, sa-mi spuneti!


Astept PM de la cine se ocupa de caz! Daca reusesc, o sa ma apuc iar sa cumpar si hainute!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

[green]Ofer jucarii copilasilor prezentati de mihaela77O sau altor copilasi care nu au. Cuburi si doua papusi, una mare cat un copilas, deocamdata, dar mai gasesc.














Selene,iti multumim ca vrei sa ajuti acesti copilasi!
in mod normal,la acest subiect,tot ceea ce se doneaza,se doneaza la comun,apoi repartizam catre toate familiile!
Insa,daca tu vrei sa trimiti aceste jucarii,copilasilor din Constanta,iti dau adresa mea sa trimiti coletul,apoi eu cu Boti,vom merge la aceasta familie sa le ducem!


MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


[b]Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Am citit pe fuga, am retinut ca sunt doua fetite, jucariile fiind de fetite... Si fiind caz nou...

E permis, la acest subiect, sa se procedeze ca la subiectul de ajutor general, adica sa se indice masurile copiilor? Daca fetita are 7 ani si pare de 4...

As vrea sa le iau si niste rechizite, vazusem saptamana trecuta niste reduceri serioase la Kaufland la creioane, acuarele...

Astept aprobarea "comitetului organizator" si pregatesc pachetul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Am citit pe fuga, am retinut ca sunt doua fetite, jucariile fiind de fetite... Si fiind caz nou...

E permis, la acest subiect, sa se procedeze ca la subiectul de ajutor general, adica sa se indice masurile copiilor? Daca fetita are 7 ani si pare de 4...

As vrea sa le iau si niste rechizite, vazusem saptamana trecuta niste reduceri serioase la Kaufland la creioane, acuarele...

Astept aprobarea "comitetului organizator" si pregatesc pachetul!










Selene,avem unda verde!o sa vb cu Boti,ca ea este mai aproape de familia respectiva(acum o are bolnava pe Nancy),sa ia masuri la copilasi,sa stim exact ce si cum!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

N-am mai zis nimic, imi cer scuze, am fost mega lovita de o raceala si o stare de rau si am fost total incapabila de orice altceva decat sa zac odata ajunsa acasa.
Acum ca am inceput sa mai misc, ma ocup si de Niculina si de restul de probleme lasate de izbeliste, imi cer mii de scuze.
V-am pupat, raluca

viperisme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Am reusit sa ma vad cu Corina alias unicorn42 pentru hainutele pt Oana.Multumim, marea majoritate ii vin si sigur le va purta cu placere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Buna, fetelor!

Eu recunosc ca m-am descurajat... mama fetitei de care v-am zis e... c am dificila... si mie mi s-a cam taiat elanul. Stiu ca nu e vina fetitei, ca meritele ei is cu atat mai mari, dar io... is cam... lipsita de energie lately

Mergi la inceput