** Delfinasi jucausi la a doua aniversare (88)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

LA MULTI ANI, IULIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

BUN VENIT PE LUME, MARA!

Iuliana .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Iuliana, felicitari! Recuperare rapida, laptic din plin! Bine ai venit Mara! Sa fii sanatoasa si sa ai parte de tot ce e mai bun si mai frumos pe lume!

Eu tot fara net...

Cu tigarile stau bine, bag zilnic...

Sapt viit merg si eu la derma, am o alunita maaare pe spate si mereu se zgarie. De 2 zile am atins-o un pic si a sangerat. Ma enerveaza , sper sa o pot scoate, sau vedem ce zice dr.

V e cumintel, destul de intelegator. Pricepe mult si asta ajuta. Si vorbeste la fel de mult. Asa ca ii explic de ce nu e voie un lucru, ii explic sa nu mai faca, pt ca i-l iau. Si de regula nu mai face. Daca totusi continua, ma tin de cuvant. Totusi, limitarile si interzicerile sunt putine, in sensul ca incerc sa ii elimin din calea lui pericolele si prostioarele. Il las sa se balaceasca in balta in curte, ne stropim cu apa, ne facem ca porcii. Nu ma stresez ca se murdareste cand mananca sau ca murdareste ceva prin casa. Bine, nu scriem pe pereti, nu spargem geamurile. Dar merg pe ideea sa nu isi faca rau lui sau celor din jur ( persoane sau obiecte). In rest ne mai facem de cap. Si acum vad ca merge f bine ascultatul , cand ii spun mai facem o data ceva si gata. Mai face o data si apoi pune jos. Asa reusesc sa il conving si sa dea jucarii altor copii. Initial zice nu, apoi ii spun sa se mai joace un pic si apoi sa o dea si altui copil. Si asa asculta.

Hai ca merg sa ii fac o baie. Va pup





Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanti spune:

Noi am venit astazi de la mare, am vazut ca vb de intalnire in IOR, o sa incerc si eu sa ajung pe la 18.30 ,poate imi da si mie una dintre fete nr lor de telef.(Alice)in caz ca va intalniti mai devreme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Bine ai venit pe lume Mara ! Iuliana sa va traiasca printesa,refacere rapida si mult laptic !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Scuze am uitat mai devreme ceva asa ca:
La multi ani Iulia!

pupici tuturor
nb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Baby, felicitari!!!!

Cu pedepsele, ieri a stat pr prima data la colt. A fost f neascultatoare. Acum, cand nu asculta zice ea ca merge la colt. Azi nu a fost cazul insa eu sunt de-acord cu un loc de pedeapsa (nu e colt la noi, e cu fata la un anume perete).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_goga spune:

Iuliana, felicitari!!!!!!
Mara, bine ai venit pe lume!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Iuliana felicitari pentru micuta blondina, guraliva Mara. Sa creasca mare, sanatoasa si cuminte!!
Sorina, Michelle, Adriana voi cum mai sunteti?
Fetelor cu 2-3 copilasi, eu, zau, va invidiez, nu stiu cum faceti fata ca eu sunt zombi cu unul singur. Mancare pe foc, haine in masina, copil de scos afara...Mi-e greu sa ma concentrez la lucru ca vesnic are nevoie de ceva.
Ma bucur nespus ca suntem sanatosi cu totii ca asta e cel mai de pret lucru pe pamant.(asta vis-a-vis de Monica70).
Doamne ajuta pe toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:


LA MULTI ANI SCUMPA IULIA, SA CRESTI MARE SI SA TE BUCURI DE TOT CE-I MAI BUN PE LUME!

Mergi la inceput