** Delfinasi jucausi la a doua aniversare (88)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Felicitari, Iuliana!!!! Bine ai venit printre noi, Mara! Sa fii sanatoasa, sa papi bine si sa aduci multe bucurii familiei tale frumoase! Iuliana, ma bucur ca sunteti fericite, inseamna ca totul a decurs bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

La multi ani, Iulia de mousel!Sa fii sanatoasa si voioasa! Mami Mousel, vino mai des sa ne povestesti despre voi

Paula ma bucur enorm, sper din suflet sa reusesti sa uiti tigarile ca si cum nici nu ai fumat vreodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Va multumesc din suflet pentru gandurile bune!!!!! Eu sunt bine, la terapie intensiva si abia astept sa imi aduca printesa blonda la alaptat. Va pup si va imbratisez pe toate

Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
39+ Mara Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui rubia

La multi ani David si Antonito!
Si la noi crize , e perioada cred...azi la tel fii-mea mi-a zis:"Peaca...asa-ma!"...e suparata de ce am trimis-o la tara,plangea cand a plecat si mi-a zis soacra-mea ca si din somn s-a trezit pe la 6 dim si zicea "sa vina mami,veau mami"... off parca inainte sa vorbeasca nu mi se parea asa greu,acum ca se exprima(si inca prea bine) imi reproseaza




eu de-abia astept sa inceapa sa exprime ce vrea, ma dispera cand nu inteleg ce vrea, de ce urla, ce preferinte are etc....

la noi inca e de baza aratatul cu degetul. e bine si asa, dar de multe ori trebuie sa deducem ce vrea. are cateva "cuvinte" in vocabular. dar inca nu am reusit sa-l fac sa zica "papa" cand ii e foame, desi cunoaste cuvantul. urla si se crizeaza si doar faptul ca e ora mesei ma face sa inteleg ca ii este foame...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

saddie,si pe mine m-a obosit la maxim aglomeratia si m/au enervat preturile la mancare de zici ca mancam la 7 stele plus.
nu mai zic de plaja,mizeria de pe strazi,caini..tiganie..asta in eforie nord.servicii proaste,comerciantii sau ce-or fi, ca e un termen prea pretentios sub orice critica. am fost ridicati de 4!!!ori intr-un rest.si mutati colo colo..am vrut sa plecam,dar efectiv nu aveam optiuni.


Paula cu 2 nazdravani, M si S


sa stii ca Eforie, si chiar si Mamaia pe alocuri, mi se par si mie tare obositoare, aglomerate, lipsite de civilizatie. Am fost acum o saptamana si ieri sa ne plimbam prin Neptun. Parca e alta tara acolo. E alta atmosfera, totul e mai organizat, mai civilizat, nu se aude muzica de la o terasa la alta...si este si mult mai curat. sigur, mai sunt si aici zone neingrijite, dar f.f.putine in comparatie cu ce vezi in Eforie Nord. Nu stiu cum sunt preturile la cazare...dar eu as alege Neptun pentru un concediu, este f. placut si frumos!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

bine ai venit pe lume printesa Mara cu gura mare Mami Iuliana, refacere rapida si laptic din plin

Paula bravo!!

sa stii ca si pe mine m=a marcat disparitia Monicai si trebuie sa ajung neaparat la dermatolog sa vad niste alunite... in concediu, cand mi-a aparut iritatia la soare, mi=au aparut multe alunite mici si m-am cam speriat ...

Anca bafta sa faci alegerea potrivita! Dar e alegerea ta sa pleci pe 3 septembrie? sau atunci gata, se incheie activitatea in RO? succes si capus sus, sunt convinsa ca o sa te descurci perfect! si rabdare multa, ca acomodarea e mai grea, cu alti colegi, alte proceduri, alt business, dar dupa cateva luni te vei simti bine

mai, asta cu pedepsele...ce sa zic, la noi nu functioneaza, dar nici nu am fost niciodata drastici...adica pedeapsa la noi e ceva de genul: se joaca la apa, incepe sa bea apa cu sapun ii zic ca daca nu se opreste il dau jos si plecam de la baie....nu se opreste si il dau jos , face crize, dar inapoi nu il mai duc...uneori zice ca nu mai face, si sa il duc la loc, si atunci il las...dar cam astea sunt pedepsele la noi...si cand chiar nu ne intelegem cu el, trebuie sa ridic vocea la el, sa il cert si asa asculta! altfel, nici nu ma baga in seama

RUbia ai incercat sa ii explici de ce o lasi la tara, ca e mai bine pentru ea? ca sa nu prinda pica pe mersul la bunici...noi l-am lasat o saptamana pe andrei, i-am explicat ce multe lucruri face acolo, ce frumos e, cat timp mami si tati merg la serviciu....si apoi l-am intrebat de vreo 10 ori daca sigur ramane la bunica si a zis ca ramane, asa ca nu a plans deloc...ii era dor, dar zicea ca mami si tati sunt la serviciu, si el e bine cu bunica, ca e bine si racoare la bunica...acum il intreb daca mai merge, zice ca da, cu mami si tati, incercam sa il convingem sa mai stea si alta da singurel, sa vedem cand zice DA

dar eu nu am putut sa il las fara acordul lui, pentru ca imi aduc aminte ce mult sufeream eu cand eram mica si ma lasau parintii la bunici...eu voiam sa stau cu tata, si cand ma lasau plangeam, nu mancam, nu radeam...asta pana la vreo 4 ani...

si eu ca Anca...stau la povesti....desi trebuie sa merg sa fac alta mancare, aseara am reusit sa scap capacul de la solnita in ciorba, cu muuulta sare, si oricat m-am chinuit sa o dreg nu am mai reusit, trebuie sa o arunc si sa fac alta

dar baietii dorm...Andrei obosit dupa petrecerea frumoasei a Anucai cand sa plecam...Ana, unde ? sa mearga si Ana cu noi, sa faca nana cu noi i-a dat sa pape rosie si painica, intreba intr-una unde e Ana si i-a zis lu tati ca e frumoasa Ana si ca are ochi albastri...si ca bebe care l-a primit cadou are ochi albastri...dar a facut si ceva crize pe acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Bine ai venit Mara!!!

Iuliana uite ca ti s-a indeplinit dorinta si majoretele au functionat iar gaza mica si-a ales singurica ziua de nastere! Recuperare usoara si laptic mult!

Paula initial tot acolo unde ai fost tu am vrut sa mergem dar nu mai aveau locuri pentru perioada asta, si nici la Alpha acolo unde a fost Michelle. In fine, rau nu pot spune ca a fost, conditiile de cazare bune, mancarea asa si asa dar oamenii au fost naspa! Si turistii si cei de la hotel.

Pedepse nici noi nu prea aplicam, adica depinde fiecare ce intelege prin asta. Si eu ca si racusor daca de ex. isi da cu pixul pe haine in loc de caiet ii spun ca daca mai face i-l iau si chiar asa fac, cu toata jalea care urmeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

bine ai venit,Mara cea cu gura mare
Iuliana, adaptare cat mai rapida la viata in 4!


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Bine ai venit pe lume Mara! Iuliana felicitari inca o data...
Imediat cum am primit SMS-ul am vrut sa intru sa postez pe DC dar nu a fost chip,eram pe plaja si tot timpul mi se bloca telefonul,nu stiu de ce si dupa 20 de min am renuntat...a fost Alice mai prompta

paula bravo ca ai renuntat la tigari...haideti sa va zic ce mi s-a intamplat mie zilele astea:am baut si cafea(eu nu sunt mare bautoare adika 1 max si indulcita bine) dar am baut si cola ceva mai mult si vreo 3-4 zile am avut dureri mari de cap si imi amortea partea stanga a capului ,dupa ureche pana in ceafa...m-am speriat si de vreo 2 zile n-am mai pus gura pe nici un excitant(cioco,cafea,cola) ma gandesc sa nu-mi fi crescut tensiunea desi eu de obicei o aveam 9/5 sau 10/5.Mai am o banuiala ca poate fi de la anticonceptionale ca eu avand chestia cu ingrosarea sangelui ( si AC favorizeaza asta) nu ar trebui sa iau AC dar din doua rele am ales raul mai mic(zic eu) adica ori riscam sa pierd si celalalt ovar ,ori luam anticonceptionale.E deja a 6a luna trebuie sa fac pauza de o luna si control cand termin folia asta,ma gandesc ca daca e bine sa fac o pauza mai mare...
Intamplarea cu Monica70 m-a marcat si pe mine deoarece ingrosarea sangelui poate duce la accidente vasculare si alte de genu(am cazuri in familie de accident vascular multiplu-minore,preinfarct,tensiune oscilanta )Ma ingrozeste perspectiva...observ totusi ca de cand nu mai beau cafea sau carbogazoase m-au lasat durerile de cap si e mai bine,oricum vreau sa-mi fac o programare sapt asta la un neurolog si la cardiolog sa vad ce e ...sa scap de incertitudinile care ma bantuie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Alina ,da, am incercat sa-i explic ca o sa ma duc sa o iau si ca e bine acolo ca sunt copii mici cu cate sa se joace...ziua nu are nici o problema vaicareala incepe la masa si la somn...vrea cu mami ,dar cand sun la tel sa vb cu ea imi zice"asa-ma...peaca" si noaptea asta s-a trezit si a plans iar socra-mea i-a zis sa doarma ca altfel vine bau-bau si i-am zis sa nu-i mai zica asta ca si data trecuta dupa ce am luat-o de la tara o sapt nu mi-a dormit bine noapte se trezea zicand ca vine bau-bau...offf...mi-a zis ca altfel nu putea sa o culce,abia astept sa merg dupa ea.



Mergi la inceput