Aradence DC (174) - Adio Moni!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Am fost, am ajuns inapoi acasa si stau in fata calculatorului degeaba. Nu stiu ce sa scriu. E foarte dureros. Mama Monicai e terminata de tristete si durere. Nu exista durere mai mare decat sa-ti ingropi copilul. Plange intr-una saracuta. Si Ghita, Cristi si tatal ei sunt la capatul puterilor de atata plans si durere.
Erau acolo si Diana si Tudor. Tudor e tot un ras si-un zambet, copil frumos cu suflet curat. A intrebat daca ingerasii o sa o mai lase pe mami sa se intoarca de acolo de unde e.
Diana a plans cand au dus-o azi si a vazut-o pe Moni. Au dus-o pentru ca a vrut ea, dupa ce au stat de vorba si i-au explicat ce se intampla. Cand am ajuns noi ea se plimba cu verisoara ei micuta si cu sotia lui Cristi.
Revin...

Alaturi de Monica70

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

eu am ajuns mai repede dar stau in fata calcului si habar n-am ce sa mai zic...tristete multa, o mama disperata copii frumosi .... Dureros!
Moni e tare schimbata fata de cum era ieri E imbatrinita

Roxana, daca ne citesti, am dus prima coroana. O coroana superba plina cu gherbera galbene si rosii, pe care am scris "Somn lin/ Prietenii tai dragi" ..am vrut sa scriu comunitatea desprecopii.com dar eram in intarziere si tanti se misca incetttttt. Cealalta am sa o duc maine la inmormantare! Aaaa si sa nu uit, o coroana e 51 lei, si de zapacita ce sunt n-am luat bonul sa-l scanez...iarta-ma. Oricum ce ramane ii vom pune in contul Monicai impreuna cu banii ce i-am strans noi!




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Alaturi de Monica70

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:





LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Ioana ti-am citit blogul! ce frumos ai scris Mi-e dor de tine, sa stii!!!!!!!!! Si mi-esti datoare...inca...cu un pachet imens de servetele! Acum avem mai multe motive sa il terminam rapid! Te pup draga mea prietena! Intoarce-te repede acasa! Te iubesc, suflet bun!



www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Alaturi de Monica70

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ooooof, cata tristete... .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Fetelor, Monica a fost puternica si constienta de tot ce urmeaza sa se intample. A incurajat-o si pe mama ei care era tot timpul trista si mai plangea, i-a spus sa se linsiteasca si sa-si pastreze nervii pt. a putea avea grija de copii.
Azi a fost si Diana la capela, a vrut ea sa vina. Cand a ajuns acolo bunica i-a mai explicat inca o data, desi era pregatita de ieri, i-a spus ca daca vrea poate sa planga. A strans-o tare in brate pe bunica si a plans.
Tudor a intrebat daca ingerasii o lasa pe mami sa vina inapoi.

Ne-am intalnit si cu fetele de la Timisoara:Ingrid, Gio si Anamaria.
Imi pare rau ca ne-am intalnit in astfel de momente dureroase.

Edit: Ada, Clau, acum am vazut ca ati scris si voi. Eu am scris mai repede mesajul, dar nu l-am trimis.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Ioana, ne e doooor de tine. Ai scris foarte fain pe blog.
Am vorbit cu Cristi despre cont, o sa ramana deschis. Ei nu s-au atins de niciun ban din ce e donat in cont. Toti banii raman pentru cand vor avea nevoie copiii iar ei, cei apropiati, nu-i vor putea ajuta cumva.

Alaturi de Monica70

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Referitor la cont, am primit un PM de la Relusha cu ceva sfaturi. Il pun aici:
vreau sa va dau un sfat....referitor la contul de donatii....eu am lucrat la notar si cat de cat stiu care e mersul.....
1. daca Moni era titulara de cont, cand o sa se faca mostenirea, o sa trebuiasca trecut si contul ala, o sa se plateasca taxe (onorar) la notar pentru suma aflata in cont, la momentul dezbaterii succesiunii....asa ca daca mai era cineva imputernicit pe cont sa mearga repede, sa scoata tot ce este in el...altfel se trezesc ca o sa aibe mult de plata pentru a putea scoate donatiile primite.....
sper sa nu intelegi deplasata abordarea mea....ma gandesc ca ei nu stiu si poate nici nu o sa faca in graba mostenirea.....sa vorbeasca eventual cu un notar/avocat sa vada ce le zice.....

parerea mea asta este:
1. sa faca un alt cont, in care sa fie titular tatal (sau cine vor ei) si sa se faca acolo urmatoarele donatii,
2. sa scoata toti banii din cont de la Moni, asta in cazul in care sunt alte persoane imputernicite sa ridice bani din contul ei.....


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

mi-e greu sa accept ca una dintre noi s-a dus...nu vreau sa accept!

Va iubesc prietenele mele dragi!




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Alaturi de Monica70

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

doamne,cata durere,cata tristete....pacat de tineretea ei,de viata ei...

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput