Aradence DC (174) - Adio Moni!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Fetelor, coroana e ieftina, n-are rost sa adunam cate 2-3 lei. Putem aduna cate 10-20 lei macar si ce ramane, dupa ce-i dam la Clau pe coroana, depunem in contul de BT.

Alaturi de Monica70

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Eu sunt de parere ca pe Diana ar trebui sa o intrebe daca vrea sa o vada pe Moni, ca e pentru ultima data... ca arata ca atunci cand doarme .
Partea cu asezatul trupului in mormant si mie mi se pare groaznica... copii pot fi dusi cumva prin preajma dar sa nu asiste la scena propriu-zisa de-aproape. Pe langa asta mai sunt si strigatele de jale/bocete... care oricum nu pot fi oprite iar Diana va fi marcata de toate.

ADA ...uff te cred ca tu intelegi cel mai bine ce este in sufletul Dianei... da' parca e prea mica sa treaca prin aceasta trauma.

in fata voastra ARADENCELOR pentru tot ceea ce ati facut pentru MONI si pentru tot ceea ce ve-ti face pentru copilasii ei.



LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Liliana, nu inteleg ce e in sufletul Dianei, desi imi doresc sa inteleg. Cred ca fiecare trece altfel prin durerea asta. Eu am refuzat s-o accept. Am intrat atunci intr-o transa, nici n-am prea plans zilele alea... Si acum parca povestesc despre altcineva... :(
Cert e ca trebuie vorbit cu Diana. Cu mine n-a vorbit nimeni.

Alaturi de Monica70

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Fetelor, multe imbratisari pentru voi, o sa fie greu momentul despartirii, aveti grija de voi si de copiii Monicai, si acum si maine...




..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Fetelor, ma bucur ca mai scrieti aici si sunteti alaturi de noi si de Moni a noastra.
Am inteles ca pe Diana o duce la inmormantare numai daca ea vrea sa vina, altfel nu, am vorbit si despre asta cu Ghita. I-am zis ca ar fi bine sa o duca apoi la cimitir la mormant. Poate ca ar fi prea tragic momentul de la groapa si ar ramane mai traumatizata vazandu-i pe toti plangand (asa ma gandesc eu).

Sunt sigura ca familia ii va inconjura cu cea mai mare dragoste pe copii, sunt parintii Monicai, fratele ei si cumnata cu fetita de cateva luni...daca va fi cazul vor vorbi si cu un psiholog, sunt sigura ca vor trece peste asta si se vor descurca.
Cel mai trist si dureros e ca ei nu mai au cui spune MAMA.

Ada, imi pare rau, tu o intelegi cel mai bine pe Diana.

Diseara merg si eu.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

dragi aradence,sunteti absolut minunate!Monica a fost un om norocos sa va aiba prietene si invers!
Si noi suntem alaturi de voi,chiar daca doar virtual si sufleteste!
un brat mare pt voi!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Dragelor sunteti minuntate si va multumim mult pt toate eforturile..Nu pot sa cred ca trebuie sa ne luam ramas bun de la ea, cum zice si Ada, e greu sa accepti realitatea asa de cruda cand pierzi pe cineva atat de important in viata..
Doamne AJuta sa treaca ,si cred ca e bine sa o vada asa dormind si atat...Au cu cine sta copiii maine in timpul inmormintarii?

Si pe voi sa va intareasca D-zeu sa rezistati la priveghi sau maine

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Vreau si eu sa ma in fata voastra!Sunteti niste persoane deosebite si ma bucur ca mai exista oameni ca voi!
Mi-as dori tare mult cand voi ajunge acasa la Arad sa va pot cunoaste (in curand expira contractul nostru aici si ne reintoarcem acasa la Tm)...poate cine stie unele ne si stim deja ca m-am nascut si am stat in Arad pana la 18 ani...
Aseara am recitit capitole de la voi de acum 2 ani si am fost impresionata de povestea Cristinei si de implicarea voastra...si am recitit-o cu drag pe Monica...
Va doresc sa ramaneti mereu asa ...

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

imi pare atat de rau, fetelor.
nu am deloc vorbele la mine, doar atat va spun ca va admir profund si va imbratisez strans.
fiti tari !





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

MA ajutati si pe mine sa pun un avatar de care aveti voi,va rog mult??Multumeasc

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput