Aradence DC (174) - Adio Moni!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Neatza fetelor,
Scuze ca dau buzna la voi,nu asta e intentia,ci sa va multumesc mult pt ce faceti pt familia lui Moni-sunteti extraordinare-ma bucur enorm ca DIana e fericita si o tinetiocupata, asta e ideea ca sa treaca mai usor peste acest hop.
Am vorbit ieri cu Ghita si va e f recunoscator,si asta vrea ca sa sapt asta si cealalta sa o tina ocupata in fiecare zi si apoi va merge la Timisoara cateva zile al alti prieteni dragi Dianei.
Mama lui Moni insa e terminata,-desi ef puternica si nu se gandestre sa abandoneze si mi-a tot zis ca ii va creste pe copiii-sufera enorm, de aici si starea lui Tudor-i-am spus sa plinga si sa se descarce-dar mi-a zis ca ea nu isi va reveni niciodata.
Nu stiu cum sa facem sa mearga totusi un psiholog acasa la dinsa si eventual DIana,eu cred ca Tudor isi va reveni dc ei se linistesc.
Mi-au promis si dinsa si Ghita ca vor cere ajutor,cand au nevoie,GHita re nevoie acuma de ajutor cu dosarele de pensii dar am inteles ca se rezolva si deja EUMADA il va ajuta
COpiii iau vitamine, asa mi-a zis mama lui Moni,si dinsa a racit putin si tuseste, de la capela
Azi spera sa revzolve si cu contul copiilor,deci cred ca dc tinem legatura la cateva zile cu dinsii, le face bine si putem afla cu ce putem sa ajutam.
Va pup si o zi buna!

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Aici puteti vedea cateva poze din Turcia. Merge netul tare greu poate mai incarc mai tarziu.
http://community.webshots.com/album/583286146woILyr
Ada s-a deschis drumul spre Ghioroc?


Am editat ca am uitat sa pun adresa
Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Miha, ai uitat sa pui link-ul :)
Ati revenit din concediu?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

fetele,
va multumesc si va admir pt tot ceea ce faceti pentru moni si familia ei.


daca va ajuta, nus tiu, iertat sa imi fie ca ma bag.
cand nepotelul meu a fost parasit de tot de tata a trebuit sa fac terapie cu el.avea 3 ani.
a fost f utila terapia prin muzica si mai ales cea in care am folosit desenul.
primele planse, nici nu vreti sa stiti cum aratau,ce culori inforator de triste,ce imagini.il incurajam mereu s adeseneze ce simte,sa isi deseneze sufletul.cam asta e in termeni profani.
apoi a contant enorm excursiile in antura si socializarea cu strumfii d evarst alui.
cel mai greu a fost sa ii recladesc increderea in el. era convins ca a ramas fara tata din cauza lui.
atentie la acest sentiment d eculpabilitate si al oamneii de "bine" car eii vor spune ca daca nu a fost cumint emami a plecat.
am patit eu cu nepotelul,care apoi a crezut ca ele evina principala.
iertare ca mi-am permis sa scriu asta.
si sa nu uit:
exista comunitati de copii la biserica.acolo,apropierea d eDumnezeu,cred ca i-ar ajuta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Miha, noi mergem pe Paulis. E in lucru Sambateni_Ghioroc. Ocolim 5 km dar merita. Si mergem doar dincolo, nu la Las Vegas, ca e lume putina in timpul saptamanii si e mai faina apa si plaja. N-am vreme sa ma uit inca la poze. Mai la noapte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Miha ce fain e acolo Baietii tai zici ca-s trasi la indigo , iar Ilinca sigur e a voastra asa morcoveata? De Daria ce sa mai zic, domnisoara in toata regula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliclara spune:

Buna dimineata!
, muuulta, o briosa, un sandwich, o fructa...fiecare ce pofteste!
Mare grija cu canicula, cat mai mult apa si racoare.
O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Neatza. Alina, multu' de cafea si de ce-o mai fi pe langa.
Am fost si ieri la scalda cu Diana. S-a jucat si s-a balacit cu mai mult curaj decat cu o zi inainte. E atat de cuminte, si-si aranjeaza hainele singura, isi prinde parul singura, si-a impachetat tot pentru plecare...e foarte descurcareata.
Mi-a dat ieri Cristi contul nou deschis:
RO08 BUCU 1620 3181 3024 Alpha Bank, titular cont Jerpel Varvoara.
Eventual sa fie pus la umanitare sa se poata face platile de la bazar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliclara spune:

Buna,
Am si eu o rugaminte. Daca aveti copiii la Generala 4, n ciclul primar, as vrea sa stiu si eu cateva detalii despre uniforme, invatatoare, etc. Clara va intra in clasa aIV-a acum in septembrie.
Multumesc anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

Miha tare frumosi copiii...Iar ilinca tot roscatica e...
Imi pare bine ca ati luat-o si pe Diana la plaja...Tudor cum mai e?
Cris, o sa fie bine...
Aliclara, nu stiu info despre gen 4, fetele trec tot in clasa patra , dar la gen 5...Ai inscris-o la Palatul copiilor?

Cristina si gemenele

Mergi la inceput