Aradence DC (174) - Adio Moni!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

O luam azi si pe Diana la baie la Ghioroc. Ma bucur atat de mult! O sa-i prinda bine, ii place balaceala si ei tare mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Fetelor, sunteti minunate !! aveti toata admiratia mea pentru modul in care ati sustinut-o pe Monica si sunt convinsa ca iti veti sustine si familia ei minunata in continuare

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Salutare!

Na gata, mi-am scos doua alunite. In doua saptamani aflu rezultatul biopsiei. Doctorul m-a linistit, el crede ca totul va fi bine.

Ada, ma bucur ca ati luat-o si pe Diana! As fi venit si eu cu voi, dar nu pot intra in apa si nici sta la soare.



Mama Marei si a Dorei


Tren de noapte

www.facebook.com/media/set/?set=a.108185485984290.8158.100003785175018&type=3" target="_blank"> TUTU-uri Handmade


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Maria Rubi, tinem pumnii sa fie totul bine. Esti o curajoasa
(ti am dat un pm)



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Buna fetelor-ma bucur mult ca ii ajutati pe toti ai lui Moni-va si sa ne dati vesti despre Diana-ea e cea mai sensibila acuma si am inteles ca a slabit saracuta cu boala si sper sa se mai indrazveneasca.
Cine ma poate ajuta pe PM cu un numar a lui mama lui Moni,as vrea tare mult sa vb cu dinsa si sa vad exact de ce are nevoie.
Vasi inca odata ma bucur tare mult ca puteti ajuta in continuare...
Si eu am asteptat minunea sa se trezeasca inainte de a fi inmormintata,,,of cat e de greu sa scriu asta...

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Clau si eu sunt la pamant, ca si tine. Extrem de deprimata de cand a murit Moni....
Nu aveam si-asa eu destule, destul stress, acum mai sunt si deprimata...

Cris o sa fii bine, sigur va iesi ok biopsia!

Ada cum v-ati distrat la balaceala? I-a placut Dianei?

Alinush si eu am vrut sa ajut cu stransul mesajelor lui Moni, dar efectiv nu am putere....
Plus ca am si extrem de mult de lucru...dar asta e mai putin important ca mi-as face jumate de ora timp pe zi...dar pur si simplu nu pot...ma apuca plansul de fiecare data cand vad doar poza lui Moni....

Flavia tu cum esti?

Gabi concediu placut sa aveti!

Miha imi lipseste de pe aici...

Va pe toate!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Nu stiu daca ma credeti sau nu, dar de cand a murit Moni eu nu am zambit....mi-am amintit de mama de care mie dor de nu mai pot, de Moni, de cumnatelul meu, de buni mea, de toti, dar azi dupa ce mi-a scris Ada mail ca o iau pe Diana cu ei la Ghioroc dintr-o data m-am linistit, am inceput sa zambesc, sa vad frumosul din jurul meu, s-a asternut o liniste sufleteasca asupra mea....
M-am tot sms-uit cu Ada sa vad cum e Diana...ultimul mesaj al Adei la intrebarea mea ce face Diana, mi-a scris : "Foarte bine.S-a jucat, a zburdat...se intelege foarte bine cu Bogdi" Ma bucur enorm si cred ca si Moni se bucura de acolo din cer ...offfffff

Cris, cum ti-am spus si la telefon...totul va fi cat se poate de bine! Tu esti o INVINGATOARE si n-are cum sa fie altfel decat BINE!

Ioana, offffff, oare pe strada ta cand va rasari soarele? mi-e dor de tine, prietena mea draga!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Denisa tocmai am vorbit cu Ghita la telefon si mi-a spus ca ti-a dat el nr de telefon a mamei Monica. Te pup fata draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana11 spune:

Si eu sunt foarte suparata de vineri incoace.Si eu am in minte imaginea Monicai si inca nu pot crede ca s-a dus.....Ma tot gandesc la Diana, la Tudor...
Da, parca plange Moni in poza...

Eu la inmormantare nu prea am putut sa articulez prea multe cuvinte...asa ca nu am vorbit prea multe cu fetele, mai ales cu cele cu care nu m-am intalnit niciodata dar pe care le cunosteam din poze....

Cris va iesi bine biopsia.
Gabi concediu placut.
Ada

va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

No ca ajunsaram acasa. Ne-am balacit, ne-am jucat cu mingea, am jucat fotbal si copiii au facut si sarituri in apa (mai mult in brate la Flavia decat in apa).
Diana a turuit, s-a agitat, a facut gimnastica pe nisip s-a jucat si certat cu Bogdi ca intre prunci...toate normale. Doar pe ochisorii ei iscoditori ghicesti ca ceva nu e in regula. S-a intalnit si cu o colega de la gradi si s-au bucurat amandoua. AM facut poze, cred ca Flavia mai multe, incerc sa le descarc. Pe drum inapoi m-am simtit de parca as fi cu ai mei doi in masina, asa larma faceau Diana si Bogdi.
Mi-ar fi placut s-o sun pe Moni si sa-i povestesc. :(((

Mergi la inceput