Aradence DC (174) - Adio Moni!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Fetelor, asta-i primul mesaj a lui Moni la "Aradence". Ea a venit in perioada cand s-au nascut copilasii nostri de 2006.
Cautand mesajele ei pt. jurnal poate va mai pun cate unul aici la subiect, o sa-mi fie greu sa le recitesc...
Inca n-am inceput sa le copiez la jurnal, nu pricep exact ce am de facut, sper sa ma lamuresc pana la urma.

"Autor: monica70
Raspuns la: 10/09/2006 22:40:50
Mesaj:

Salut fetele,am primit o invitatie de la CLAUDELU sa vin si eu aici,am mai bagat mai demult nasul,dar cum eram cam gravida ,am vazut ca nu prea aveam subiecte in comun .. inca ...
Si acum ... va vad mai organizate si mai multe

Datele mele: MONICA 36 ani,casatorita cu GHITA 46 ani si DIANA nascuta 01.01.2006 - deci 8 luni implinite ...
Ma pun acum un pic la curent cu trupa din zona si ne mai auzim!

MONI de DIANA (01.01.2006)"


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristale spune:

Fete dragi eu nu sm fost foarte activa pe forum insa cu Moni cred ca am tinut cel mai mult legatura.
Inainte de inmormantare in poza pusa pe prima pagina a forumului Moni mi se parea asa de frumoasa si senina, acum mi se pare ca e cu lacrimi in ochi.
Clau suna-ma te rog sa vad cum fac sa iti dau si eu bani pt coroana. Eu nu mai am numarul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Multumesc pentru incurajari! Adevarul e ca nici frunzele la morcov nu se mai vad...

Alina, si eu am avut aceeasi impresie, ma uitam la ea si ma asteptam din clipa in clipa sa deschida ochii si sa faca o gluma. Si eu tot privesc poza din coltul din stanga sus si nu-mi vine a crede ca Moni nu mai e printre noi. Offf, Moni draga...mult prea devreme ne-ai parasit. Sa ne pui o pila la Doamne-Doamne!

Va pup pe toate, merg sa ma odihnesc ca maine am o zi incarcata si grea. Noapte buna!


Mama Marei si a Dorei


Tren de noapte

www.facebook.com/media/set/?set=a.108185485984290.8158.100003785175018&type=3" target="_blank"> TUTU-uri Handmade


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Cat timp voi citi subiectele vechi si mesajele lui Moni cred ca nu mai ies din butoi.
Ma mai si amuz de unele mesaje... Fetelor, voi va mai amintiti de llory?


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Buna fetele,
Vad ca vorbiti de controale la dermato.
O amica mi-a zis ca la clinica brol, www.brol.ro e un aparat de studiat alunitele chiar si in profunzime.
Mai zicea si ca exista o legatura intre endo si melanom malign. Cele care sufera de endometrioza sunt mai predispuse la asa ceva, tocmai din xauza asta in state au un consult gratuit/an la dermato.
Si eu as vrea sa-mi fac i programare acolo, am multe alunite pe corp.

Cristina tin pumnii pe maine, doamne ajuta!

Si eu tot cu gandul la Moni si la Diana. sper sa aflam vesti despre copilasi cat mai repede.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Neata,
Dau eu

Alina, m-as baga sa te ajut cu mesajele Monicai dar nu stiu cum...

Cris, azi ma voi gandi la tine! Sper din suflet sa ne aduci vesti bune

Gio, vad ca clinica Brol e pe aceeasi strada cu Cardiolife...o fi chiar in aceeasi cladire? Am fost cu tata la Cardiolife de aceea stiu strada, ca altfel Timisoara pentru mine e o necunoscuta

Nu stiu, dar de cand cu Moni eu nu sunt buna de nimic...n-am putere sa fac ceva, sunt demoralizata si suparata pe viata M-as inchide in casa si as sta acolo non stop, sa nu vad picior de om

V-am spus...nu cred...sambata m-am intalnit cu Cristi, fratele lu Moni si mi-a spus ca Diana e la o matusa la tara, Tudor e cu bunica. Referitor la cont e ceva ciudat la mijloc, contul a fost blocat de banca fara sa anunte ei decesul Monicai Au reusit totusi sa scoata parte din banii de acolo si a promis Cristi ca deschide un altul cat de repede. Oricum trebuie sa-i intelegem ca au nevoie de timp, sunt si ei terminati a si inca ceva, le-am promis ca-i ajut sa intre si ei pe DC ca ar vrea tare mult sa ne multumeasca peersonal pentru tot sprijinul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Neatza. Am vorbit cu Ghita. Acum umbla peste tot dupa tot felul de acte de care mai are nevoie. Nu prea stie ce-i nici cu drepturile de urmas... A fost la Casa de Pensii si i-au spus de acolo cate ceva, dar nu e lamurit. A zis ca aduna actele necesare si mai vorbim dupa cu ce-l putem noi ajuta.
Pe Diana acum a dus-o la Scoala de vara la Galeria, Tudor e la buni. Incearca sa se acomodeze cu lipsa ce-a lasat-o Moni in urma ei. Si el, si copiii si toata familia... E greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Eumada poate sa-i spuna foarte exact ce si cum ... eu nu as neglija acest aspect.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Cristale exact aceeasi senzatie ca si tine am avut si eu cu poza Monicai...weird...mi s-a parut senina primele doua zile, dupa care mi s-a parut ca plange.
Azi am o zi grea, multe treburi de rezolvat, drumuri de facut, plus bagaje ca maine plecam in concediu.
Ada esti fresh? Eu m-am trezit la 7.30 ca nu am mai avut somn si probabil prea multe griji pentru ziua de azi. Deja am coborat de doua ori sa mut masina din fata garajului, ca am lasat-o afara, si am incurcat vecinii...
Alina, nu am stiut ca Moni a aparut la subiect chiar cu o zi inaite sa o nasc pe Ioana.

Monica70 are nevoie de ajutorul nostru. Hadeti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Marius, am vorbit cu Mada si l-a sunat ea ca e mai in tema decat mine. Ne spune ea ce si cum.
Gabi, sunt aproape fresh.

Mergi la inceput