Efectele inconstientei crase a USL

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


prin avalansa asta de opinii, articole, ziaristica de amator sau nu, am gasit un articol extrem de pertinent despre situatia actuala:

http://www.hotnews.ro/stiri-opinii-12936607-lucian-croitoru-jaful-dreptul-nu-minti-libertatea-politica-nu-poate-exista-fara-libertate-economica.htm?cfnl&fb_action_ids=230225103766182&fb_action_types=og.likes&fb_aggregation_id=288381481237582#.UBzxHA7f-z8.facebook




http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Propunere pentru primari :
numaram la steaguri pana ajumge euro la 10 lei si acolo ne oprim


Atunci terminam si de numarat poporul cu drept de vot si o sa fie simplu :

-90% din pensionari o sa aiba parte de minunata lege a sanatatii asa ca nu mai au probleme cu depasirea plafonului la medicamente , va fi mai greu cu mortii pana actualizeaza listele dar se rezolva .
-100% din oamenii care stiu sa faca ceva isi iau valiza si se duc -devin diaspora deci nu voteaza
-raman cei care lucreaza la birouri, administratii astia se vor numara intre ei pana le da cvorum .


Dl Sova se aude ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

ligeea m-ai facut sa rad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Neaparat cititi pana la sfarsit ... Cartarescu!

www.evz.ro/detalii/stiri/senatul-evz-pe-buza-prapastiei-994856.html" target="_blank">Pe buza prapastiei.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!


eu il iubesc pe cartarescu pentru volumul "nostalgia" (imi e suficient, putea sa scrie doar asta si ar fi fost deja vrednic de iubirea mea vesnica :) ), insa acum, daca eram in locul lui, cred ca stateam mai in banca mea. e foarte dramatic, nu inteleg de ce se arunca asa entuziast si din toata inima in cloaca politicii, nu-i de el jocul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdalena67

hai sa nu o mai dam la intors si sa spunem lucrurilor pe nume pana la urma: daca era un presedinte caruia ii pasa cat negru sub unghie de aceasta tara isi dadea demisia dupa tot circul asta si se termina toata mascarada asta, oamenii in iarna mergeau la vot si alegeau pe cine credeau ei ca ii reprezinta, dar asa el tine cu dintii de post, cu toate ca peste 7 milioane de oameni il vor dat jos. Hai sa gandim logic ca numarul de votanti care au votat impotriva lui ramanea clar net superior celor care ar fi fost de acord cu el .
Asa ce face, trage tara cat poate de jos si da dovada ca de fapt in afara de dorinta lui meschina de a tine cu dintii de scaun nu exista absolut nimic. Daca pana acum mai aveam cateva dubii ca i-ar pasa totusi de acest popor , acum totul s-a naruit.Exista o vorba , cel destept cedeaza primul, se pare ca la noi nu prea se potriveste.
Sau ca daca 3 oameni iti spun ca esti beat, te cam duci acasa si te culci.

stoian



desi am recunoscut intotdeauna ca nu ma pricep la politica, vreau numai sa va spun cum vad eu "treaba": orice presedinte ar fi fost in romania ar fi trebuit sa se anilieze cerintelor europei unite. ca doar de aia am ne-am chinuit atat sa facem parte din ea!, sau nu?

deci , daca presedintele acelei europe unite iti da indicatii , ori le respecti , ori faci parte din opozitie.

din cate inteleg eu mi se pare ca romania nu vrea sa faca parte din europa unita si adevarul e ca Estul este mult mai aproape .

parerea mea, ca intotdeauna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Citat:
citat din mesajul lui portocalia

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Neaparat cititi pana la sfarsit ... Cartarescu!

www.evz.ro/detalii/stiri/senatul-evz-pe-buza-prapastiei-994856.html" target="_blank">Pe buza prapastiei.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!


eu il iubesc pe cartarescu pentru volumul "nostalgia" (imi e suficient, putea sa scrie doar asta si ar fi fost deja vrednic de iubirea mea vesnica :) ), insa acum, daca eram in locul lui, cred ca stateam mai in banca mea. e foarte dramatic, nu inteleg de ce se arunca asa entuziast si din toata inima in cloaca politicii, nu-i de el jocul asta.


portocalia, cartarescu s-a mai abtinut o vreme lunga de la comentarii politice insa acum cred ca a simtit el ca e vremea ca intelectualii sa iasa la rampa. De ce sa taca lasi?
Poate ca asa simte el (si nu numai) ca Romania e pe buza prapastiei.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Stupefiant, pur si simplu.
Un functionar al CCR a falsificat textul hotararii Curtii Constitutionale:
http://www.romanialibera.ro/actualitate/eveniment/la-curtea-constitutionala-se-falsifica-hotarari-n-folosul-usl-272647.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Pana nu vad trei patru surse cu aceeasi veste nu cred.Nu e cel mai bun ziarul asta on line.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Madalina, gandeste singura: comunicatul CCR e clar, Curtea a cerut listele pe care s-a votat la referendum. De ce mai vrea Rus nu stiu ce minirecensamant cand listele exista deja?

Uita-te, in plus la declaratiile pe care le-a dat Zegrean, Presedintele Curtii. El confirma ipoteza.

Si am si o intrebare: ce faci daca ti se confirma povestea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Pe simple presupuneri ale unui ziar...nu ma apuc sa extrapolez.Cand s-au facut greseli ,eu le-am recunoscut.
Miza e asa de mare incat nu ma apuc sa fac teoria chibritului,de ce e gamalia la capatul asta si nu la celalalt pana nu vad stiri confirmate pe toate canalele de televiziune,si cel putin in patru ziare respectabile.

Mergi la inceput