Efectele inconstientei crase a USL

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Da te cred dar tot nu m-ai lamurit ce alternativa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_ka spune:

Citat:
citat din mesajul lui ch_dana

Deceneus, Isarescu trebuie sa mentina declaratii prudente, dar cand si el aproape ca ne ia de guler sa ne potolim naibii cu prostiile astea...ce sa mai zic.


Citat:
daca esti plecat din tara (de peste 1 an -nu garantez durata ) esti trecut pe listele ambasadelor , unde sunt trimise buletine de vot ,



Sa dea Dumnezeu sa fie asa. In 2003 (parca) a mai fost nu-s ce referendum si am votat in Ungaria unde locuiam atunci, aia de la ambasada erau mai preocupati sa vaneze chilipiruri de apartamente in zonele bune ale Budapestei, habar n-aveau ei cati cetateni romani exista acolo...

Dana & Amelia (21.06.2011)


La ambasade nu exista nicio lista. Ei trimit un nr de buletine tinand doar cont oarecum de nr de votanti din trecut. Insa liste nu exista. De fiecare data se fac liste noi. Am mai spus asta eu am Locuit in Karlsruhe si as fi avut posibilitatea sa merg la diferite sectii de votare. De doua ori am mers la Stuttgart alta data am fost la Strasbourg. La fel acum Locuiest in SC si daca voriuam puteam merge in NC sau in GA. Asa ca aici in diaspora nu existe liste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu

Lucialu sunt convinsa ca adevarul supara doar ca indiferent cat de tare am incerca sa nu privim lucrurile asa cum sunt ele raman acolo exact in forma initiala doar ca sa ne dovedeasca in ce hal ne-am inselat. Asta e viata si uneori trebuie sa admiti ca te-ai inselat! Deci nu e rautate in mesajul meu, e doar o constatare si stiu ca doare foarte tare s-o vezi scrisa negru pe alb si sa mai si stii ca de fapt asta e realitatea.
Magdalena sa avem pardon. Votantii lui nu cred ca ar fi de acord cu demisia chiar daca ei ar fi doar 3. E datoria lui sa nu uite ca niste oameni i-au acordat increderea si votul lor pentru 5 ani. Si apoi vrem sa stim cate din voturile valabil exprimate sunt reale si cate bagate pe sest prin Teleorman Vrancea Olt sau Mehedinti. Ce facem daca se dovedeste ca de fapt mult mai putini oameni au votat Da?


Adevarul tau Mrenescu nu e adevarul meu,sau al altuia.Daca e opinia ta,atunci e doar opinie.Daca e afirmatie,atunci trebuie demonstrata cu mai mult decat insulte,cum de altfel fac toti cei probase.

Logic...s-au construit autostrazi pe timpul lui Base?
Nu.S+au furat materialele,sumele au ajuns astronomice si autostrazile trambitate nu-s.
S-a imbunatatit nivelul de trai?
Nu,s-a scumpit benzina,energia,apa si salariile au scazut.
S-a imbunatatit situatia economica?
Nu,multe firme au intrat in faliment sau proceduri de lichidare.

Am intrat in Schengen?Nu,s-a dat avertisment pentru coruptie?
S-a imbunatatit sistemul sanitar?
Nu,e dus la vale complet,nici medicamente nu mai sunt(criza citostaticelor,a morfinei...)

A scazut infractionalitatea?
Nu,doar s-au usurat pedepsele....vezi ca omoara ala trei oameni si ia doi ani cu suspendare.Daca erau parinti tai Mrenescu cei accidentati de Mertzul lui Huidu,ai mai fi strigat ca justitia e drepta?
Nu.
Si lista poate continua.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

b.unica pai il prefer pe diaconescu de 1000 de ori fata de basescu, asta in cazul cel mai nefericit in care nu ar aparea alti candidati pana in iarna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu

Lucialu sunt convinsa ca adevarul supara doar ca indiferent cat de tare am incerca sa nu privim lucrurile asa cum sunt ele raman acolo exact in forma initiala doar ca sa ne dovedeasca in ce hal ne-am inselat. Asta e viata si uneori trebuie sa admiti ca te-ai inselat! Deci nu e rautate in mesajul meu, e doar o constatare si stiu ca doare foarte tare s-o vezi scrisa negru pe alb si sa mai si stii ca de fapt asta e realitatea.



Realitatea ta nu este si a mea. Nu am rate. Nu mi-am luat credite cu buletinul. So, cred ca sunt ceva mai detasata ac etichetez afirmatia ta drept rautate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Sa revenim ca poate uitati despre care "adevar" era vorba: exista fapte grave prin care Basescu a incalcat Constitutia? Daca raspunsul e afirmativ va rog sa ma ajutati in a le identifica si va rog sa-mi spuneti cine le-a constatat. Daca n-aveti un raspuns atunci suspendarea n-ar fi trebuit sa existe. Nu poti sa demiti un Presedinte pentru ca nu-ti place moaca lui. Punct.

eumada, daca tot suntem la capitolul insulte si pretinzi ca cei pro presedinte sunt asi la capitoluk insulte sa ne amintim doar de celebrul "iesi afara...dinara". Ai
a era de fapt un apelativ din simpatie nu?

lucialu, felicitari! probabil esti singura romanca fara credite. Eu n-am luat un credit cu buletinul pentru ca intamplator aveau dobanzi de 40%. Eu am un credit pentru
casa. Vroiai sa stau la tine si ai omis sa-mi spui?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mrenescu ,sa ne amintim de episodul cu ziarista?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Ca sa nu te las fara raspunsuri la intrebari, draga eumada, fiindca am senzatia ca memoria unora e cumva selectiva.

Te astepti ca Presedintele sa construiasca autostrazi? Pai atunci ce ar urma sa mai faca Guvernul? Referendumuri?
Cine a guvernat Romania intre 2004-2008? Nu cumva PNL cu PDL doi ani si apoi doar PNL sustinut din umbra de PSD? Vreme de 4 ani (in perioada in care s-au luat cele mai multe credite, lucialu) primul ministru a fost liberal si umbla vorba ca n-a ascultat de Presedinte. Unde sunt autostrazile facute atunci? Din 2008 cu cine a inceputPDL sa guverneze? Nu cumva cu PSD vreme de un an de zile? Restul de trei au guvernat doar cei de la PDL. N-au facut nici ei mare lucru, ca doar sunt tot politicieni mioritici dar macar n-am ajus ca altii (vezi Portugalia, Spania, Grecia, Irlanda).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Madalina, raspunde-mi la intrebari cu argumente. Nu schimba subiectul atunci cand n-ai raspunsuri! Altfel discutia zau, n-are niciun rost. Daca vrei, ulterior putem aborda si alte teme dar dupa ce terminam discutia pe tema asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Sa revenim ca poate uitati despre care "adevar" era vorba: exista fapte grave prin care Basescu a incalcat Constitutia? Daca raspunsul e afirmativ va rog sa ma ajutati in a le identifica si va rog sa-mi spuneti cine le-a constatat. Daca n-aveti un raspuns atunci suspendarea n-ar fi trebuit sa existe. Nu poti sa demiti un Presedinte pentru ca nu-ti place moaca lui. Punct.

eumada, daca tot suntem la capitolul insulte si pretinzi ca cei pro presedinte sunt asi la capitoluk insulte sa ne amintim doar de celebrul "iesi afara...dinara". Ai
a era de fapt un apelativ din simpatie nu?

lucialu, felicitari! probabil esti singura romanca fara credite. Eu n-am luat un credit cu buletinul pentru ca intamplator aveau dobanzi de 40%. Eu am un credit pentru
casa. Vroiai sa stau la tine si ai omis sa-mi spui?

Mergi la inceput