Efectele inconstientei crase a USL

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Simple presupuneri? Pai si declaratia lui Zegrean?

Si care sunt ziarele serioase in care vrei sa regasesti stirea? Pentru ca promit sa-ti las linkul pentru fiecare din ele. Dar nu iti voi putea da link din Jurnalul National. Acolo si pe antena 3 se va discuta doar despre vila dante. Si poate mai organizeaza Ponta inca o zi a portilor deschise pentru pensionarii care n-au apucat sa se spele pe picioare in piscina dictatorului.

Pacat draga Madalina ca nu poti judeca singura ( sau nu vrei sa faci asta) si astepti sa iti spuna ziarele ce sa crezi. Te indemn: gandeste liber, gandeste cu mintea ta. Ti-am mai spus, pari un om rezonabil care poate accepta realitatea. Dovedeste-mi ca aparentele nu inseala si compara comunicatul CCR cu ceea ce intentioneaza Rus sa faca ( mini recensamantul). Este ca ceva da "cu virgula"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Lucrurile incep sa se clarifice,pana pe 31 august se vor mai afla multe...CCR nu va tacea pana atuncihttp://www.romanialibera.ro/actualitate/eveniment/la-curtea-constitutionala-se-falsifica-hotarari-n-folosul-usl-272647.html
Daca acest lucru se confirma deja avem o mare,mare problema, incep sa vad lucrurile in cel mai sumbru mod si cred ca vom plati foarte scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu

Simple presupuneri? Pai si declaratia lui Zegrean?

Si care sunt ziarele serioase in care vrei sa regasesti stirea? Pentru ca promit sa-ti las linkul pentru fiecare din ele. Dar nu iti voi putea da link din Jurnalul National. Acolo si pe antena 3 se va discuta doar despre vila dante. Si poate mai organizeaza Ponta inca o zi a portilor deschise pentru pensionarii care n-au apucat sa se spele pe picioare in piscina dictatorului.

Pacat draga Madalina ca nu poti judeca singura ( sau nu vrei sa faci asta) si astepti sa iti spuna ziarele ce sa crezi. Te indemn: gandeste liber, gandeste cu mintea ta. Ti-am mai spus, pari un om rezonabil care poate accepta realitatea. Dovedeste-mi ca aparentele nu inseala si compara comunicatul CCR cu ceea ce intentioneaza Rus sa faca ( mini recensamantul). Este ca ceva da "cu virgula"?



Mai, e vorba de rezerva...eu nu prea fac afirmatii doar de dragul conversatiei.....si nu cataloghez...asa cum faci tu,desi ti-as putea intoarce la fel vorbele...eu nu discut inutil...astept ,caut confimari suplimentare,analizez si cand s-au adunat toate probele trag concluzia..nu ma reped sa ma agat de prima chestie cxare intamplator rezoneaza cu ce vreau eu....

E chestie de maturitate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Mi-a venit in minte o replica acum.., apropos de gradul de maturitate dar nu ti-o voi da pentru ca implica terte persoane care nu au amestec in discutia de fata.

Cat despre verificarea lui peste din 1000 de surse iti spun inca o data: sunt un vorbitor nativ al limbii romane. Stiu sa citesc si sa inteleg ce se scrie in limba roamana. Pot face comparatia dintre doua texte in limba romana, nu trebuie s-o faca "surse credibile" pentru mine. Sunt de profesie jurist deci inteleg texte juridice mai bine decat altii. Prin urmare pot sa-mi formez o opinie proprie, nu trebuie sa-mi spuna altii ce sa cred.

Tot asa, prin comparatia a doua texte in limba romana am aflat si ca premierul este un plagiator mitoman si impertinent! Si n-a fost nevoie de comitete si comitii care sa-mi spuna daca Ponta a plagiat ca se vede din avion.

Lucrurile-s simple. Trebuie sa vedem doar cine a comis-o pentru ca asta intra in sfera penalului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Eumada eu cred ca maine vei vedea ce s-a intamplat,momentan si eu astept sa vad cum este prezentata stirea in majoritatea posturilor media...sincer, mi-as dori sa nu se confirme aceasta stire desi, gandind lucid, CCR nu ar fi putut sa dea catre guvern dispozitia reactualizarii listelor...am discutat aici pe toate partile, nu poti sa schimbi listele pe baza carora ai organizat referendumul...CCr cred ca vrut sa aiba certitudinea ca referendumul s-a organizat respectand legea in vigoare,dupa cum li s-au prezentat lucrurile exista posibilitatea sa-l anuleze...cred ca asta a fost cerinta lor:in baza documentelor solicitate sa hotarasca daca referendumul se anuleaza sau nu.In niciun caz povestile lui Sova cu validarea si alte tampenii,omul asta ne crede un popor de idioti astfel nu vad cum poate sa debiteze atatea tampenii, niciodata,niciodata acest referendum nu va putea fi validat, in cel mai rau caz anulat ptr ca nu s-au respectat prevederile legii care reglementeaza organizarea referendumului.Eu deja nu mai pot sa-l ascult pe Sova, altul mai bun n-au gasit?... ca omul asta parca a inebunit, asa-mi pare mie,sincer!Edit: vad ca stirea a aparut si pe hotnews dar citand ca sursa Romania libera, deja cred ca se impune anumite clarificari din partea CCR..CCr trebuie sa infirme sau sa confirme ptr ca stirea vad ca este preluata de agentiile de stiri , nu va putea sa taca lasand sa planeze o asemenea suspiciune asupra acestei institutii.http://revistapresei.hotnews.ro/stiri-subiectele_zilei-12958119-romania-libera-curtea-constitutionala-emis-doua-adrese-continut-juridic-diferit-catre-guvern-catre-presa-privire-actualizarea-listelor-electorale.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Eu as mai pune aceasta stire alaturi de declaratiile lui Basescu de ieri, acesta s-a aratat uimit de cerinta CCR de reactualizare a listelor electorale dupa ce referendumul s-a produs deja, cerinta care incalca in mod evident legea...sunt convinsa ca CCR va veni in zilele urmatoare cu precizari asupra motivatiei...sunt sanse mari ca stirea sa se confirme...asteptam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Aha, am priceput si eu care e greseala de fapt:CCR a cerut guvernului "listele electorale permanente actualizate in baza carora s-a organizat referendumul"...conform legii acestea trebuiau actualizate cu maxim 5 zile pana la data referebdumului adica 25 iulieGuvernul cica ar fi primt cererea in forma urmatoare " actualizarea listelor electorale permanente in baza carora s-a facut referendumul" si de asta au demarat minirecensamantul 'nea Vasile'Pana la urma eu opinez ca nu s-a produs nicio greseala de redactare, lucrurile au luat-o razna si nu stiu cum sa mai iasa din situatia creata tot de ei...o nebunie fara marginicomunicatul CCR
http://www.ccr.ro/PS: in logica mea (deh, sustinator basist boicotar) curtea le-a zis cam asa :bre, aduceti listele dupa care ati facut referendumul si spuneti naiba odata ,cine-si asuma veridicitatea lor,ca vi-l anulam de nu va vedeti!...cititi si adresele trimise curtii,sunt postate pe site-ul ccr(in link-ul de mai sus)...o sa realizati cu stupefactie ca institutiile statului arunca pisica moarta de la una la alta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Eeee, ce surse sunt alea dyanna? Ce, parca site-ul CCR poate fi o sursa credibila! Pana nu apare in Jurnalul National nu credem!!! Sau pana nu ne zice Mircea Badea ca asa e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estela spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdalena67

hai sa nu o mai dam la intors si sa spunem lucrurilor pe nume pana la urma: daca era un presedinte caruia ii pasa cat negru sub unghie de aceasta tara isi dadea demisia dupa tot circul asta si se termina toata mascarada asta, oamenii in iarna mergeau la vot si alegeau pe cine credeau ei ca ii reprezinta, dar asa el tine cu dintii de post, cu toate ca peste 7 milioane de oameni il vor dat jos. Hai sa gandim logic ca numarul de votanti care au votat impotriva lui ramanea clar net superior celor care ar fi fost de acord cu el .
Asa ce face, trage tara cat poate de jos si da dovada ca de fapt in afara de dorinta lui meschina de a tine cu dintii de scaun nu exista absolut nimic. Daca pana acum mai aveam cateva dubii ca i-ar pasa totusi de acest popor , acum totul s-a naruit.Exista o vorba , cel destept cedeaza primul, se pare ca la noi nu prea se potriveste.
Sau ca daca 3 oameni iti spun ca esti beat, te cam duci acasa si te culci.

stoian


am aprobat din gresala mesajul
dezaprob

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Pe mine una nu ma intereseaza minirecensamantul, eu am participat la cel de anul trecut cand Sova si ceilalti urlau ca vrea Boc sa faca nu's ce matrapazlacuri cu cenepeurile oamenilor de se mira si cenzorul cum de dam asa repede cenepeul ca saracu avusese de furca cu asta.
In rest, imi devine din ce in ce mai limpede ca vor scoate cateva sute de mii de prin liste, dar nu vor putea schimba rezultatul.

Mergi la inceput