Efectele inconstientei crase a USL

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Olympia, eu nu sper nimic.Eu mi-am dorit inainte de referendum ceva, desi eram clar convinsa ca nu o sa fie cvorum, mai ales la nr de persoane de pe listele de vot. Si totusi spre surprinderea mea au fost mai multi la vot decat am crezut eu desi e in plina vara si lumea e in concediu.
Eu ii condamn pe cei de la USL ca nu si-au actualizat listele ca astfel poate oamenii care au votat ar fi contat. Ii condamn ca fac atatea greseli si fac atatea balbe.
Mi-e ciuda ca a contat absenta , nu a voastra care sunteti convinse ca Basescu e potrivit pentru a conduce Romania, celor pe care-i doare in cot de ce se intampla in tara.
Mi-e ciuda ca in tara asta toate institutiile tarii sunt politizate si din cauza asta sunt varza...dovada curtea constitutionala...
Mi-e ciuda ca sunt oameni de afaceri , in orasele mici, care in ultimul timp au ajuns la concluzia ca daca vor sa le mearga afacerile trebuie sa se inscrie in partidul potrivit.
Mi-e ciuda ca in loc sa fie femei de valoare in politica sunt scoase in fata dne gen Udrea,Anastase,EBA....desi se putea si mai rau Monica Columbeanu.Au fost ridicate la rang de stat fufele si manechinele( altfel n am nimic cu ele...)
Mi-e ciuda ca la gradi la fiu-meu sunt educatoare suplinitoare ( si ele prost platite) pentru ca cele titulare au plecat in strainatate sau la gradi private unde sunt mai bine platite...s nu mai zic de sanatate...
Sa mai spun?

Deci dupa atatea nemultumiri .... ce mai sper....nimic ca oricum nu se schimba mare lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

D-aia se si chinuie acum cu mini recesamant, cu "hai intreaba-l pe nea Vasile", poate ne lamureste administratorul de la bloc ori cine mai stie cine.
Ca nu le-au iesit cifrele.
Cifre care trebuiau sa le aduca la cunostinta populatiei cu 5 zile inainte de referendum, au facut-o dar iote ca acum nu-s bune...mai sa fie "ghinion curat".
Hai sa mai numaram o data coane Fanica: doua la primarie, doua la prefectura....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

http://www.hotnews.ro/stiri-opinii-12986866-logica-lui-crin-antonescu.htm

Autorul articolului nu este singurul roman, ori ziarist, ori jurist, ce isi pune intrebarea daca e ok conform logicii USL-ului, ca partea sa fie mai mare decit intregul.

Sau logica de cvorum intereseaza doar pana la 50+1 % si dupa aia dumnezeu cu mila? Ce conteaza ca ne-ar da peste 100%, nu-i bai, mai mult e mai bine...





Asa scrie legea si cu asta basta.
Iar legea e din 2008, ca sa ne intelegem.

Iar autorul articolului e cu logica in avarie. Compara mere cu pere.

Compara argumentele lui antonescu ce cele ale lui basescu, si normal ca nu-i iese , pentru ca legea la care se refera cei 2 nu este aceeasi.

Basescu se bazeaza (saracul) pe legea privind alegerea presedintelui.
Antonescu se refera la legea referendumului.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Logica e in lege.

Daca nu-ti convine ce iese in urma aplicarii ei, e problema ta, nu a legii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

copiloi, eu ii las sa se intoarca la numarat, pana in septembrie mai are timp domnul Sova sa-i iasa numarul visat, asa ca nu are sens sa fie disturbat.
Intre timp o sa il vedem pe dl presedinte interimar si pe domnul prim ministru in fiecare seara la ora 19.00 cu declaratii, peste declaratii sa convinga poporul cu logica lor.
O sa mai dea si CCR inca vreo 5 adrese si uite asa "vom dansa" pana ajung la un consens.
Fiecare cu ...logica lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

Intre timp o sa il vedem pe dl presedinte interimar si pe domnul prim ministru in fiecare seara la ora 19.00 cu declaratii, peste declaratii sa convinga poporul cu logica lor.



Pai ce sa mai zicem de declaratiile de la ora 5 ale lui Basescu.

Sau pe ale lui nu le mai urmaresti, caci stii pe de rost ce va sa zica.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Toti cei aflati in tara vrei sa spui. Si o luam de la capat


Pai n-o luam de la capat ca suntem pe drumu cel bun .

In tzara www.jurnalul.ro/interviuri/populatia-stabila-nu-include-cetatenii-romani-plecati-in-strainatate-620579.htm" target="_blank">suntem 19 mil .

Copii sunt intre 3.8 si 4 mil.

Deci cu drept de vor ar fi vreo 15 - 16 milioane.

Referendum validat.

Basescu pa!





Reteta clasica: se iau niste date care n-au legatura cu legea si cu dreptul de vot, se amesteca bine, se scad niste cifre aproximative si iasa "Basescu pa!".

Super demonstratie, copiloi !
Sova ar fi invidios.

P.S. Antonescu se bazeaza pe legea care spune cum sunt alesii parlamentarii in colegii uninominale care exista si in strainatate.
In acest caz cetatenii cu domiciliul in strainatate sunt scosi de pe listele permanente din tara si pusi acolo pe listele colegiilor de care apartin. Aici vorbim de presedinte, iar modul de alegere este diferit, pentru ca nu mai conteaza unde domiciliezi. Desigur Antonescu aplica aceeasi reteta ca si tine, amesteca legile ca sa iasa cum doreste el. Post factum, adica dupa ce prajitura-i gata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi


Pai ce sa mai zicem de declaratiile de la ora 5 ale lui Basescu.

Sau pe ale lui nu le mai urmaresti, caci stii pe de rost ce va sa zica.





Nu draga, pe alea le inregistrez si le revad de 10 ori pe noapte.
Te-am batut la fidelitate?
Cred ca nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

P.S. Antonescu se bazeaza pe legea care spune ...




Si CCR tot pe legea asta se bazeaza, cand vine vorba de cum se calculeaza cvorumul.

Deci CCR si Antonescu invoca aceeasi lege.


Ghinion!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui Lali

P.S. Antonescu se bazeaza pe legea care spune ...




Si CCR tot pe legea asta se bazeaza, cand vine vorba de cum se calculeaza cvorumul.

Deci CCR si Antonescu invoca aceeasi lege.


Ghinion!






Ghinionul este ca tocmai CCR-ul a dat erata la ce spune Antonescu si inca nu si-a schimbat opinia.
Inca fiind cuvantul cheie.

Mergi la inceput