Efectele inconstientei crase a USL

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Io revin la ce am mai zis, daca vorbim de 500 000 de persoane, adica cetatenii romani care nu mai au buletine/carti de identitate romanesti, asta nu ajunge pentru a intoarce scorul. Si atunci la ce bun atata zbucium? Daca cifra vizata e mai mare si vor sa scoata mai multi de pe liste, cum ii aleg, ce anume face diferenta in acte? Intrebarea e in in primul rand pt Ali, Lucialu, Ingrid, Copiloi, ca ele vad ca tot spera o rasturnare de situatie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu

Pai ali, nu cred ca ai mai remarcat undeva tonul despre care vorbeam, in afara celor amintite. Atata timp cat purtam o discutie bazata pe argumente si nu pe "strigaturi si alte doine" putem considera ca avem un dialog. Limbajul celor amintite, in opinia mea depaseste sfera dialogului. Atat.

Cred ca detii undeva un black-hole care inghite ceea ce nu vrei sa vezi.
Nume din tabara adversa, ironizari (ca n-am raspuns asa la vorbe dulci), luari peste picior gasesti cata frunza si iarba. Dar e prea mare efortul sa cauti, te inteleg, caldura e de vina. In loc de asta aruncam cu minciunele.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues


Dar te rog, da-mi cateva exemple. Le astept. Pana una alta tu deja ai strecurat o suita de insulte doar in ultima propozitie! Nu-i nimic, le asteptam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui olympia

Io revin la ce am mai zis, daca vorbim de 500 000 de persoane, adica cetatenii romani care nu mai au buletine/carti de identitate romanesti, asta nu ajunge pentru a intoarce scorul. Si atunci la ce bun atata zbucium? Daca cifra vizata e mai mare si vor sa scoata mai multi de pe liste, cum ii aleg, ce anume face diferenta in acte? Intrebarea e in in primul rand pt Ali, Lucialu, Ingrid, Copiloi, ca ele vad ca tot spera o rasturnare de situatie.


Pene colorate... cate putin din toate!

album
gradina


olympia, nu se pune problema celor care nu au buletine/carti de identitate etc, ci e vorba de cei care au buletine, cetatenii romanesti, dar au domiciliul stabil in strainatate.

Conform legii , cetatenii romani cu domiciliul stabil in strainatate nu sunt trecuti pe listele electorale permanente. Ci pe liste suplimentare.

Cvorumul la referendum se calculeaza in functie de cei trecuti pe listele electorale permanente.

Asa scrie in legi, iar legile astea nu le-a facut acu useleul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

pe mine ma mira cum se laudau ca se afla pe listele de vot nu stiu cate sute de tineri care pe 29 iulie implinesc 18 ani, deci sunt f. actualizate, iar acum cica pe liste sunt morti de 20 de ani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

pe mine ma mira cum se laudau ca se afla pe listele de vot nu stiu cate sute de tineri care pe 29 iulie implinesc 18 ani, deci sunt f. actualizate, iar acum cica pe liste sunt morti de 20 de ani...


Pai si ce, nu-i posibil asta? Sa fi actualizat vii (ca nah, urmau sa se trezeasca cu ei la vot) si sa fi uitat de morti (in sensul sa-i scoata de pe liste)?

Oricum, e la logica gainii ca nu au cum sa fie 18,3 mil de locuitori cu drept de vot, cand de toti suntem 19 mil!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Toti cei aflati in tara vrei sa spui. Si o luam de la capat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Iar cei cu domiciliul stabil in strainatate sunt tot vreo 500 000- zice chiar Ponta cu gurita lui, adica mai trebuie sa vedeti pe cine mai azvarliti afara de pe liste, doar doar o iesi ceva.
In plus, acesti cetateni romani, cu domiciliul stabil in strainatate, atunci cand isi reinnoiesc pasapoartele trebuie sa dea CI inapoi. Adica nu mai pot folosi CI, ci doar pasaportul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Toti cei aflati in tara vrei sa spui. Si o luam de la capat


Pai n-o luam de la capat ca suntem pe drumu cel bun .

In tzara www.jurnalul.ro/interviuri/populatia-stabila-nu-include-cetatenii-romani-plecati-in-strainatate-620579.htm" target="_blank">suntem 19 mil .

Copii sunt intre 3.8 si 4 mil.

Deci cu drept de vor ar fi vreo 15 - 16 milioane.

Referendum validat.

Basescu pa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

http://www.hotnews.ro/stiri-opinii-12986866-logica-lui-crin-antonescu.htm

Autorul articolului nu este singurul roman, ori ziarist, ori jurist, ce isi pune intrebarea daca e ok conform logicii USL-ului, ca partea sa fie mai mare decit intregul.

Sau logica de cvorum intereseaza doar pana la 50+1 % si dupa aia dumnezeu cu mila? Ce conteaza ca ne-ar da peste 100%, nu-i bai, mai mult e mai bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

pe mine ma mira cum se laudau ca se afla pe listele de vot nu stiu cate sute de tineri care pe 29 iulie implinesc 18 ani, deci sunt f. actualizate, iar acum cica pe liste sunt morti de 20 de ani...


Pai si ce, nu-i posibil asta? Sa fi actualizat vii (ca nah, urmau sa se trezeasca cu ei la vot) si sa fi uitat de morti (in sensul sa-i scoata de pe liste)?

Oricum, e la logica gainii ca nu au cum sa fie 18,3 mil de locuitori cu drept de vot, cand de toti suntem 19 mil!!!!




ba da, cum se nu se poata sa uite... mai ales cand e in interesul lor sa uite...
acum cand interesul e sa iasa mai putini oameni, si-au adus aminte ca au uitat de morti...

Mergi la inceput