REFEREDUM LA FINAL

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

nu te supara dar la locale, nu s-a cerut cvorum dupa cate stiu, deci nu putem compara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui dyannna
Conform legilor din Romania presedintele e al tuturor romanilor.Ar trebuie sa inteleaga si el aceasta lege nu doar sa o citeze cand ii convine.
Daca el nu intelege ca el trebuie sa fie si presedintele meu, eu de ce as intelege?

Atunci singura optiune este DD. El va mari salariile tuturor romanilor. Va mari toate pensiile. Va mari toate alocatiile. Va elimina toate taxele. Va confisca toate averile ilicite. Va rezilia toate contractele cu firmele capusa. Va fi presedintele tuturor romanilor. Va fi?


Off: In noaptea de duminica, dupa ce BEC a anuntat prezenta la ora 23.00, OTV titra mare pentru toate babutele fara somn: " 7,4 milioane de romani vor USL, adica 46%. Inseamna ca 54% vor PPDD". Pai daca Domnu' Dan zice ca restul sunt votantii lui, Basescu de ce n-ar putea zice la fel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Nu ma supar dar tot nu ai dreptate,ce importanta are ca nu s-a cerut cvorum la locale, faptul ca s-a organizat pe baza unui numar fals de alegatori nu e suficient ptr a fi invalidate alegerile ca si in cazul referendumului?...oricum,in opinia mea, CCR nu va valida referendumul in conditiile in care se demonstreaza ca numarul de alegatori nu este conform cu datele stabilite ca oficiale in acest moment in RO...cel mult ar putea sa stabileasca ca acest fapt a viiciat referendumul si sa lase la aporecierea parlamentului daca mai organizeaza altul sau nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Ai scos din context paragraful cu limbajul

Repet-La celelalte televiziuni nu se injura nu se jigneste , nu se face atac la persoana.
Dicutia nu e colerica -si se face rar in absenta unui reprezantant al celui despre care se vorbeste .
Pentru ca daca iti permiti sa vorbesti atat de urat de cineva in absenta la televizor -si nu ma refer numai la Basescu, ci si la maghiari, la olimpici, la ,,fantome " atunci creezi un precedent esti formator de opinie .
Nu sunt pro Basescu dar tabara lui arata normala , nu face spume la gura si nu roteste ochii .Tu te-ai uitat la doamna aceea blonda cu parul scurt ? Parintii ei o vad ?Are o logoree verbala , daca ea incepe nici Badea n-o poate opri. E rosie la fata , transpirata , da din maini si gesticuleaza .Se crede intruparea Atenei pe pamant .
Sunt de acord ca emisiunile toate -politice si de divertisment au lua-o razna dar la Antene toate sunt in acelasi registru-cu o notabila exceptie au avut o emisune cu muzica foarte Ok (mie imi placea mai mult decat Dansezi sau ceva asemanator) .
Repet-noi nu ne uitam la Tv , foarte rar -de cca 1-2 dati pe luna si nu-mi lipseste.
De asta am fost -suna patetic -socanta de nivel .
Daca faci pauza o vreme o sa vezi unde s-a ajuns -la defilari in costume de baie la vot , la transmisie in direct de la vila Basescu , la chipuri paroxistice care emit judecati si se numesc ,,moderatori "?

Niciodata Basecsu si nici chiar Iliescu nu a avut un asemnea suport mediatic .
De ce au nevoie de el , oamenii nu pot judeca fara exagerari ?
Noi calatorim des in strainatate si se vede clar diferenta in televiziuni, ziare etc.
La noi e mai multa propaganda ca-n Cuba .
Crezi ca la alegeri in Franta afost la fel?
Crezi ca in Germania e la fel?
Stii unde e la fel-in Rusia , Ucraina unde propaganda este cea care aduce in prim plan candiadati,creeaza dispute , denatureaza .

Avem net cu totii priveste la alegerile de unde vrei tu si nicaieri intr-o lume civilizata presa nu are aceasta atitudine .
Sunt imagini , se pot compara nu conteaza limba .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

De ce USL-ul n-a facut prea mare caz de cei 18 milioane pe liste pana duminica si brusc, de luni, zbiara ca ar trebui sa fie doar 15 milioane?
Pai, cum ar mai fi putut raporta USL mii de voturi in fiecare sat uitat din Teleorman, Valcea, Olt, Dolj sau Mehedinti, cand in satele respective mai locuiesc doar cateva sute de adulti? Doar n-ati fi vrut ca USL sa raporteze 1007% in loc de mai digerabilul 107%?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

astea sunt datele dupa site insse.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

iar de zbierat cred ca ar trebui sa o lasam mai usor, ca nu imi e rusine nici cu unii,nici cu altii.Asta ca sa nu mai vorbim de amenintari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Bag seama ca am fost prost inteleasa, ca ii desconsider si-s plina de lipsa de respect fata de persoanele in virsta.
Ei bine, nu-s. Numai ca batrinii de la tara - si nu numai - care nici numele nu-si stiu scrie, care tind sa dea dreptate cui zbiara mai convingator, care habar nu au ce face parlamentul, ce face guversnul, care-s atributiile institutiilor statului, sunt mult prea usor manipulabili cu sloganuri ieftine de genul "ti-au umilit familia" - asta mi-a placut cel mai mult - si cu promisiunea unui kil de zahar si a unuia de faina.

Iar urna mobila este o poveste macabra.

Eu zic ca daca se hotarasc sa numere numai 15 milioane de romani, sa vada daca nu cumva restul de pina la 19 (aia morti si care au renuntat la cetatenie) nu au votat de fapt in favoarea usl-ului...



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui ligeea
Tu te-ai uitat la doamna aceea blonda cu parul scurt ? Parintii ei o vad ?Are o logoree verbala , daca ea incepe nici Badea n-o poate opri. E rosie la fata , transpirata , da din maini si gesticuleaza .Se crede intruparea Atenei pe pamant .

Oh, febletea mea! Mi-o imaginez cum ii dicteaza lista de cumparaturi sotului. Si mai ales cum il intampina dupa, daca n-a cumparat exact ce trebuia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri
Iar urna mobila este o poveste macabra.

Macabra? Doar daca au fost cu urna mobila si prin cimitire. Sa adune voturile celor care-s pe liste dar nu mai apar la ultimul recensamant.

PS. Dat fiind ca au decedat sub regimul (deci din cauza lui) Basescu, sunt sigur ca respectivii au pus stampila categoric pe DA.

Mergi la inceput