IULIA va invinge CANCERUL! (2)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Buna!

Iulia e in prima aplazie post-operatorie. Maine s-ar putea sa le dea drumul de la spital si are permise o saptamana pana la urmatoarea cura

Nu stiu cand vine rezultatul... Parca la o luna si ceva dupa operatie, nu mai stiu exact... Tre s-o intreb pe Cami...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Ma bucur ca Iulia este bine, ca s-a intors sanatoasa acasa, sanatoasa cat se poate dupa asa o operatie; dar e acasa si e langa familie, asta e tot ce conteaza acum. Ingerasul ei a fost langa ea in permanenta, il rugam sa fie si de acum inainte.
Doamne ajuta.

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Buna, dragilor!

Io am fost KO, mi-a dat piticul un virus si l-am impartit in stanga si-n dreapta... Scuze ca n-am mai intrat cu vesti.

IULIA e din nou la Timisoara, pentru ultima cura cu citostatice. Draga de ea, sper sa nu mai aiba de-a face niciodata cu spitalul, in afara de controale!

Analiza tumorii s-a facut pana la urma in Tubingen, n-au mai trimis-o in alt centru. Tumora era atat de necrozata in urma citostaticelor, incat nici nu prea au avut ce analiza. Au efectuat mai multe teste, in urma carora au constatat ca tumora e „moarta”, markeri tumorali zero, deci n-ar trebui sa mai puna probleme.

Sa dea Domnul ca de acum sa nu mi auzim decat de zambete si de pozne de la Iulia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Panseluta spune:

Moni, multam pt vestile bune!

Te rog nu ne uita, mai spune-ne cum ii este. M-as bucura sa mai aud vesti dupa ceva timp, sa stiu ca Iuliei ii e bine si ca intr-adevar a invins boala!
Draguta de ea, e asa o luptatoare, o fetita minunata! Ma bucur din tot sufletul ca eforturile noastre sunt incununate de succes.
Toate gandurile mele si mamicii ei, ii doresc sa nu mai treaca niciodata prin asa ceva si sa se bucure de minunatii ani alaturi de Iulia.

Numai bine intregii familii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

Ma bucur din tot sufletul pt micuta !

Numai bine ei si familiei !

cu drag
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Ce vesti minunate!IULIA A INVIS INTR-ADEVAR CANCERUL!
CINEVA ACOLO SUS O IUBESTE SI A SALVAT-O.MULTUMIM DOAMNE,PENTRU ACEASTA MINUNE
MONICA FELICITARI PENTRU IMPLICAREA TA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Multumim, fetelor, pentru gandurile bune!

Azi IULIA A TERMINAT ULTIMA CURA de citostatice. Sa dea Domnul sa nu mai vada la fatza asa ceva niciodata!

De-acum... nu stiu ce urmeaza. Probabil ca incet-incet va intra viata in normal... Sunt emotionata si eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ce vesti extraordinare , sa i dea DD multa-multa sanatate



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Monn,

acum am citit vestile si ma bucur f mult ca efectiv sunt sanse enorme ca Iulia sa fie 100% bine si sa nu mai aiba deloc probleme. Ii dorim sanatate si veselie inca 100 de ani de acum incolo :)

AI REUSIT f mult, monn, nu stiu daca realizezi, dar campania DESCHISA SI MENTINUTA de tine a fost ca un fluviu de speranta, lupta si ajutor!

Inca 1 data felicitari [desi acest cuvant mie mereu mi-a parut cam protocolar si rece...], multe ganduri bune si multa armonie in tine si in jurul tau, "pt ca meriti" :) Esti un exemplu pt mine!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

N-am mai scris de ceva vreme. Iulia a avut o aplazie grea, cand analizele i-au scazut aproape de 0, sistemul imunitar era la pamant. Si iata ca Mos Nicolae i-a adus o crestere a analizelor, asa ca azi a primit unda verde la bulgareala (in Timisoara ninge de 2 zile).

In curand o sa poata pleca acasa.

Cred ca in acest moment putem schimba timpurile verbale:

IULIA A INVINS CANCERUL!

Multumim pentru tot ce ati facut pentru Iulia. Cand aveti zile mai proaste, ganditi-va la un Iepuras care acum traieste datorita voua.

Las cateva poze cu Iepurila la bulgareala:

http://iulia-elena.blogspot.ro/2012/12/bulgareala-multumiri.html

Mergi la inceput